עוד סיבה למפתחים לחשוב על NOOK COLOR

אני עוקב אחרי מחירי הטאבלטים שעומדים לצאת לשוק. בחלק מהמקרים המחיר כבר מפורסם (כמו במקרה של מוטורולה XOOM ב-Best Buy האמריקאי), ובחלק מהמקרים המחיר מפורסם באירופה ומתורגם לדולרים בקיזוז מע"מ גרמני (כמו במקרה של LG).

בכל מקרה, התמונה שמצטיירת מאוד מבהילה: מדובר על מחירים של 4 ספרות לטאבלט! רק לשם השוואה:  ה-iPad בגירסת ה-64 ג'יגהבייט שלו עם דור 3 וכו' עולה בחנות האמריקאית של אפל סכום של 829 דולר.

קשה לדעת כרגע על מה בדיוק אותן חברות רוצות סכומים מגוכחים כאלו. מחירי מסכי LCD לא עלו באחרונה, ואולי האשמה העיקרית היא המחיר ש-nVidia רוצה פר Tegra 2, אבל בכל מקרה, עם מחירים כאלו לא יהיו הרבה קופצים.

וכאן מגיעה הנקודה למפתחי אפליקציות אנדרואיד שאינם מרוויחים עשרות אלפי דולרים בחודש ממכירת אפליקציות. האם להשקיע כמה אלפי דולרים במספר טאבלטים כדי לכתוב אפליקציות ל-Honeycomb ולוודא שהם רצים על טאבלטים פופולריים?

בדקתי בימים האחרונים אפשרות במסגרת העסק שלי של השכרת מכונות, לתת למפתחים מכונה מבוססת ARM מכל מיני יצרנים (כמו nVidia, Qualcomm, TI וכו') כאשר המכונה תהיה בעצם כרטיס עם מעבד ARM, זכרון 1 ג'יגהבייט, דיסק קשיח של 20 ג'יגהבייט ורוחב פס של 10 מגהביט (לגרפיקה) עם JTAG ומכונת PC וירטואלית לשלוט על כל החבילה הזו, והמחירים יצאו גבוהים מאוד: בסביבות 500-700 דולר לחודש, ואינני חושב שקיימים לקוחות בארץ שירצו דבר כזה.

אבל יש אפשרות אחרת, הרבה יותר זולה לתת למפתחים אפשרות לפתח אפליקציות ל-Honeycomb מבלי לשלם הון תועפות: אפשר לרכוש Nook Color ולהתקין עליו Honeycomb.

מדוע זה רעיון טוב? ראשית, מהסיבה הפשוטה שהאמולציה שגוגל נותנת במסגרת ה-SDK רצה מאוד מאוד לאט גם על PC עוצמתי. שנית, ה-Nook אמנם אינה מכונה שרצה במהירות מטורפת עם Honeycomb, אולם אפשר להריץ עליה אפליקציות שהמפתחים כותבים ואפשר לבדוק איך האפליקציות רצות. נכון, גירסת ה-Honeycomb שקיימת כיום להתקנה אינה הגירסה הסופית של Honeycomb, אולם מה שיש מספיק כדי לראות שהדברים עובדים, וכך אפשר להיות מוכנים לזמן שגוגל תאפשר מכירת אפליקציות לאנדרואיד 3.

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות בנושא “עוד סיבה למפתחים לחשוב על NOOK COLOR

 1. הי חץ,

  מחיר הפתיחה של אייפאד זה 500 דולר (מאוד קרוב בארץ),
  ואפל מוכרת כמויות גדולות שלהם.
  יש כאן נושא כלכלי מורכב, אבל בעקרון אפל ביצעו כמה השקעות חכמות
  וכרגע הם יכולים להציע את המחירים הכי טובים בשוק
  (יחסית לחומרה כמובן).
  מאוד בקרוב נראה איך העניינים מתגלגלים.

  אבל לא בשביל זה באתי, רציתי לשאול אותך איך מורידים טפסים של משרד הפנים
  בלי להוריד את הסרגל המצ'וקמק שלהם? אני זוכר שפעם דיברת על זה.

 2. אני מניח שברגע שההתלהבות המחודשת ממחשבי לוח תדעך, גם המחירים ירדו משמעותית, ויתקרבו למחירים של נטבוק ממוצע.

  לגמרי במקרה יצא לי לשחק בימים האחרונים עם אנדרואיד, וגיליתי שמישהו כבר עשה לו פורטינג ל־x86. אני זוכר שתוכנות הוירטואליזציה כוללות תמיכה במעבדי arm; אולי אפשר לעשות תרגיל דומה ולהריץ את המכונות שגוגל מספקות בסביבה וירטואלית מחוץ ל־sdk שלהם?

 3. קניתי nook color אבל אין לי מושג איך פורצים אותו,
  מה שמהווה בעיה מכיוון שהמנובלים מבארנס אנד נובלס חסמו רכישת אפליקציות
  מחוץ לארצות הברית!!
  אם מישהו יכול לעזור לי עם הפריצה, אפילו בתשלום אני אשמח
  [email protected]

סגור לתגובות.