טאבלט ששווה לרכוש

image

תכירו את ה-E-Reader של B&N, שנקרא "Nook Color". הקורא החדש הוא עם מסך LCD בגודל 7 אינטש, רזולוציה של 1024X600, ומריץ אנדרואיד 2.1 עם תוכנה קניינית משלו להצגת טקסטים, תמונות וכו'.

בתור מכשיר לקריאת ספרים דיגיטליים הוא די טוב, וסקירות עליו ציינו זאת.

אך הסיבה שאני כותב לגביו, היא לאו דווקא בזכות התכונה שלו להציג טקסטים ותמונות, אלא בגלל משהו אחר.

בפורום XDA Developers ישנו שרשור שהחל בשאלה פשוטה, האם למישהו יש מידע לגבי המכשיר הנ"ל. השאלה התמימה הזו גררה אחריה שיחה שרבים הצטרפו אליה, והשיחה הפכה למעניינת: כמה אנשים רכשו את המכשיר, אחד מהם התחיל לפתוח אותו ולצלם את קרביו וכך כשעוקבים אחרי השרשור (שכרגע מגיע ל-69 עמודים!), רואים איך קבוצת אנשים בלתי קשורה מפצחת את המכשיר ומאפשרת הרצה מלאה של אנדרואיד 2.1 כולל אפליקציות, משחקים וכו'.

במילים אחרות: יש לנו כאן טאבלט 7 אינטש עם מעבד 800 מגהרץ, חצי ג'יגה זכרון ו-8 ג'יגה מקום אחסון במחיר מצחיק של 249 דולר, שצריך רק לפרוץ אותו לפי ההוראות בפורום, ויש לך טאבלט מלא!

לטאבלט הזה אין מצלמה, אין חיבור דור 3 או מקום ל-SIM, אבל מכשיר כזה יכול אחרי הפריצה להריץ אפליקציות אנדרואיד ולעשות כל דבר אחר שאפשר לעשות עם טאבלט זהה, רק בפחות ממחצית המחיר של המתחרה הידוע Galaxy Tab.

לעניות דעתי, כל מי שחושק ב-Tablet עם אנדרואיד (ולינוקס כמובן) צריך להזמין לעצמו מכשיר כזה (בינתיים נמכר רק בארה"ב). אישית חשבתי להזמין מ-B&N אבל הם לא נותנים להזמין את זה לישראל. מי מכיר שיטה איך לעקוף זאת?

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות בנושא “טאבלט ששווה לרכוש

 1. יש מכשיר של חברת Archos, עם מפרט דומה (פחות או יותר), במחיר דומה, שמגיע עם אנדרואיד מהיצרן:
  http://www.archos.com/products/ta/archos_70it/index.html?country=us&lang=en
  אני לא יכול להעיד על איכותו של המכשיר מכיוון שלא ניסיתי אותו בעצמי, אבל אפשר למצוא ביקורות שנותנות לו ציונים סבירים, במיוחד ביחס למחיר.

 2. יש איפשהו סיכום של הוראות הפריצה או שאתה מתכנן לקרוא 73 עמודים (שהם 722 הודעות) בפורום הנ״ל?

  • מה בדיוק ההפרה כאן? שלא נתנו את הקוד? זה בהחלט מקובל בעולם העסקי שנותנים את הקוד כמה שבועות אחרי ששחררו את המוצר בצורה רשמית, כי כולם עובדים עד הרגע האחרון לשחרר את המוצר ולאף אחד אין זמן לעשות Diff בין הקוד לפני השינויים לבין אחריו, להפריד לפי רשיונות וכו'.

   אם הם היו מכחישים או מתעלמים מהעניין, אז אתה צודק, אבל לא במקרה דנן.

   • א. גם עיכוב של כמה שבועות הוא הפרה של תנאי הרשיון.
    ב. בפעם הקודמת זה לקח להם שלושה חודשים:
    http://mjg59.livejournal.com/129815.html
    ג. הם מודעים להפרה, ועדיין מתעלמים מהבעיה.
    ד. עם ניהול סביר של קוד המקור, העיכוב הזה מיותר. המסקנה: קיום זכויות היוצרים לא חשוב להם מספיק.

    בהתחשב בכך שפרנסתם תלויה בזכויות יוצרים, הגישה שלהם מעניינת, בלשון המעטה.

סגור לתגובות.