משהו מעניין שמצאתי בקשר לדיסקים קשיחים

החלטתי היום להרחיב את המחשב הראשי שלי ולהוסיף עוד דיסק קשיח של 1 טרהבייט. ביצעתי בדיקה ב-ZAP ומצאתי מחירים נוחים של דיסקים.

התחלתי להרים טלפונים לספקים לשאול אותם לגבי המחירים ואחת השאלות ששאלתי היתה קשורה להחזרה. השאלה ששאלתי פשוטה: אם רכשתי דיסק קשיח ולאחר חצי שנה הוא נמצא תקול, מה מדיניות החברה?

להפתעתי גיליתי משהו מעניין: אם מדובר בדיסק קשיח של Western Digital, הדיסק התקול ישלח למעבדה ואתה תקבל בחזרה אותו "מתוקן". כמה זמן לוקח התיקון? כמה שבועות. מה אני עושה באותם שבועות בלי דיסק? שאלה טובה. אתה לא מקבל שום דיסק חלופי. כבר יצא לי לפגוש דיסקים ש"תוקנו" ואני לא ממליץ לאף אחד לקחת אותם.

לעומת זאת, דיסקים קשיחים של Seagate, המדיניות שונה לחלוטין: אם לקחת דיסק קשיח ואחרי חצי שנה הוא התקלקל, אתה מגיע עם הדיסק הקשיח, ומקבל דיסק קשיח אחר מיידית. לא מעבדה, וללא המתנה. אם הופסק יצורו של אותו דיסק קשיח, יהיה אפשר לשלוח אותו למעבדה, או שתוכל לקנות דיסק קשיח אחר בזיכוי מחיר של אותו דיסק קשיח. זה כבר נשמע יותר טוב.

בשביל להימנע ממצב של הפסקת יצור הדיסק הקשיח בגודל שרכשת, מומלץ לרכוש (מבלי לקרוע את הארנק) דיסק קשיח ברמה ה"אמצעית", כלומר לא דיסקים של 320 ג'יגהבייט או חצי טרהבייט, אלא טרהבייט ומעלה, אלו דיסקים שהיצור שלהם הולך להמשיך לפחות לשנתיים שלוש הקרובות, מה שמבטיח שתוכל לקבל דיסק אחר ללא תשלום במקרה ותהיה לך תקלה.

אגב, למעוניינים, מצאתי כי SkyPC בראשל"צ (ובחיפה) מוכרים במחיר הכי זול את הדיסק הקשיח של Seagate עם 64 מגה זכרון חוצץ (Buffer), במהירות 7200 סל"ד, ובגודל 1 טרהבייט במחיר של 297 ש"ח כולל מע"מ. ב-ZAP לא מצאתי הצעה יותר זולה מזה שכוללת החזרה והחלפת דיסק מיידית.

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות בנושא “משהו מעניין שמצאתי בקשר לדיסקים קשיחים

 1. תודה, אני כבר תקופה מנסה לקנות כונן כדי להעביר את כל החומר מהכונן הישן
  תודה במיוחד על הדגש של האחריות

 2. יש לי שאלה התיקון של WD הוא כולל את שיחזור המידע שהיה בדיסק איפו שבדקתה?
  אני שואל כי לפני 6 שנים קניתי באיוורי כונן ש WD של 80 ג' אחרי קצת פחות מחצי שנה
  החלו לצוץ בעיות איתו נקישות וכמה סקטורים פגומים ולבסוף המערכת (ביוס)
  לא הצליחה לאתחל אתו / לזהות אותו עד שתקה את הכול, כל עוד הוא היה מחובר
  וכל זה כל התהליך הזה היה קרה פחות מחודש
  החזרי להם את הדיסק התקול ובלי הרבה שלאלות נתנו לי חדש מאותו הדגם עם הסקית
  שאלתי בקשר שיחזור/תיקון התשובה שלהם היתה שהם לא מיתעסקים עם זה(זה לא משתלם מבחינתם)
  בכל אופן ה"דיסק החדש הזה" עד היום פילו לא צייץ עדין תפו תפו תפו

 3. היה לי דיסק של Hitachi 320gb שקיבל פתאום כמות גדולה של סקטורים פגומים (למרבה המזל רק במחיצת המערכת ולא במחיצת המסמכים), הגשתי אותו למוכר, וקיבלתי אחד חדש לאחר בדיקה של שבוע. לא שבועות כמו WD, אבל גם לא מיידי כמו Seagate.

 4. מצד שני עם סיגייט היו לי המון בעיות בעשרים השנים שאני מתעסק בחומרות PC. אני אישית דבק ב-WD, וכשהיו ההחזרות המאסיביות של KSP אני הוספתי כסף על הסיגייט (שני הדיסקים האחרונים שקניתי מהם) כדי לקבל מקבילה של WD.

  אגב, אני בשנים האחרונות מקפיד להוציא עוד כמה ש"חים ולקנות RE3, אני מקווה שאתה עושה את אותו הדבר בשרתים שאתה משתמש בהם לעסק. מדובר בדיסק הרבה יותר עמיד, לא רק לשרתים, גם סתם ל-PC בתנאי חום או עבודה קיצוניים (והורדת טורנטים זה עינוי חומרה לדיסקים, האמן לי).

סגור לתגובות.