גוגל מול פייסבוק

הנה תקציר למי שלא התעדכן בחדשות הטכנולוגיות: לגוגל נמאס מכך שפייסבוק אוספים את כל פרטי אנשי קשר של כל משתמש שנרשם לפייסבוק, והם החליטו לשנות את התנאים שלהם מול חברות אחרות המעוניינות בפרטי אנשי קשר של משתמשים: אם החברה לא מוכנה לתת גם הם את פרטי אנשי הקשר כשמשתמש מעוניין בכך, גוגל לא תתן אפשרות להשתמש ב-API לאותה חברה. זה כמובן היה מכוון נגד פייסבוק.

פייסבוק לא אהבו את הרעיון והם בנו סקריפט שבו המשתמש לוחץ על לינק, והסקריפט נכנס לגוגל ולוקח את פרטי אנשי הקשר של אותו משתמש. גוגל הודיעו שהם "מאוכזבים" מההתנהגות של פייסבוק והם שמו דף שמסביר לאנשים שבשיטה של פייסבוק, אתה לא יכול להוציא את אנשי הקשר שלך החוצה ומדובר בדרך חד סטרית, אבל מכיוון שגוגל מאמינים באפשרות של לייצא, הם מאפשרים עדיין למשתמש לייצא את פרטיו גם לפייסבוק.

לפי השמועות שמתפרסמות ברשת, ביום שני הולך להיות "המכה" של פייסבוק על גוגל.

לפייסבוק יש פרוייקט סודי שנקרא "פרוייקט TITAN". הפרוייקט הוא לא פחות ולא יותר מאשר הוספת שרות חדש וגדול לפייסבוק: דואר אלקטרוני (Webmail) הכולל גם תמיכה ב-POP3, כלומר פייסבוק הולכים להתחרות באחד התחומים שגוגל מרוויחה ממנו לא רע והוא תחום ה-Email. לפייסבוק יש חצי מיליארד משתמשים, וזה כבר משהו שגוגל לא יכולה להתעלם ממנו.

מה גוגל תעשה במקרה כזה? זו שאלה טובה. כל מיני גורמים דיברו על Google Me – פרוייקט הרשת החברתית שגוגל מפתחת בשקט (ושגוגל מתכחשת לקיומו בכל ראיון) וזו יכולה להיות הזדמנות מעולה לגוגל לשלוף שפן מהכובע, השאלה אם יש לגוגל מה לשלוף…

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות בנושא “גוגל מול פייסבוק

 1. נדמה לי שהשפן האמיתי של גוגל אינו מכוון נגד פייסבוק אלא דווקא נגד מיקוסופט: מערכת הפעלה שאי אפשר יהיה לסרב לה. לדעתי יש בזה פוטנציאל לטרוף את כל הקלפים ולהשאיר את כולם מתנשפים מאחור. ימים יגידו…

 2. זה באמת מעניין, אני לא זוכר עוד סטארט-אפ לא רווחי*, שהצליח להשאר עצמאי
  לאורך כל כך הרבה זמן.
  מייל הוא חלק חשוב באסטרטגיה של גוגל, אבל זה לא מה שעושה אותה רווחית כל כך.

  *פייסבוק לא רווחי, כי עדיין מוזרם לתוכו כסף על ידי משקיעים.

  • פייסבוק היא חברה פרטית, כך שאי אפשר לדעת בוודאות אם יש להם רווח או אין, כי הם עדיין לא מצהירים מאומה על כך.

   • הם עשו גיוס הון פנימי בין המשקיעים לא מזמן,
    אתה לצריך לעשות את זה אם אתה רווחי.

    רווחי במשמעות שאתה מכסה לא רק את עלויות התפעול של החברה,
    אלא גם את ההשקעה במו"פ וכל ההון שדרוש כדי לרכוש
    עוד משתמשים. אני חושב שהם יודעים שמה שאם הם יפסיקו לגדול
    אז הם יתחילו לקטון.

סגור לתגובות.