ביי ביי The Planet, ועוד חדשות הוסטינג

הרבה לפני שפתחתי את העסק שלי להשכרת שרתים וירטואליים ופיזיים, שכרתי שרת קטן ב-The Planet ועליו אירחתי את הבלוג שלי ועוד כמה בלוגים, כמה פורומים ועוד כמה שטויות שלי. ה"שרת" היה משהו מאוד קטן: פנטיום 4 במהירות 1.7 ג'יגהרץ, 40 ג'יגה דיסק, חיבור של 10 מגהביט (שאף פעם לא הצלחתי להגיע איתו ליותר מ-5 מגהביט, גם בתוך ארה"ב). שילמתי אז מחיר די זול: 90$ לחודש (מצחיק, היום החבילה הכי פשוטה שאני מוכר היא פי 2 מבחינת כח עיבוד ועולה חצי מזה, כולל מע"מ).

השרת עבד לא רע (חוץ מפעם אחת שנדפק הדיסק, נו, דיסקים של 40 ג'יגה), אבל בכל הקשור לתמיכה מקצועית, זה היה אסון. טיקט פשוט שפתחתי לשנות PTR קיבל תשובות הזויות מהטכנאים, ושאלות קצת יותר מסובכות הקשורות לתקשורת היו נענות בתשובות שנותנות חשק לדפוק את הראש בקיר! אחרי שנה ומשהו עזבתי שם. אנשים אחרים שהכרתי ושוחחתי איתם לגבי The Planet קיבלו רושם פחות או יותר כמו שאני קיבלתי: עדיף שתסתדר איכשהו מאשר לסמוך על התמיכה שלהם.

במשך הזמן שאני עוקב אחרי שוק ההוסטינג, שמתי לב שקורה ב-The Planet משהו מעניין: לא רק שאנשים עוזבים, גם ההנהלה עוזבת, מהמנכ"ל ומטה ועוברים לשכן ממול: Soft Layer, או איך שאני קורא להם "השודדים". ל-Soft Layer יש אחלה רוחב פס, אבל מחירי השרתים שלהם לצרכן רגיל.. אלוהים ישמור! רוצה שרת עם Xeon ישן יחיד, 8 ג'יגה זכרון, 2 דיסקים של 500 ג'יגה SATA ותעבורה של 2 טרה בחודש? (בחיבור פורט של 100 מגהביט כמובן) בכיף! המחיר? אההמ…. כמעט 500 דולר. לחודש!

ביום ראשון האחרון קיבלתי אימייל מחבר טוב שעובד שם ובפיו הודעה: Soft Layer רכשו את The Planet. והחברה המאוחדת עכשיו נמצאת בליגה של הגדולים כמו Rack Sapce (תיכף אתייחס אליהם). כמובן שבשני האתרים אין שום אזכור על כך, אבל אני מניח שבקרוב, אחרי שהמערכות יאוחדו (חלק מהמערכות שלהם מאוחדים ברגע זה), המחירים לשרתים לא יהיו ממש זולים, אבל נקווה שהשרות הטכני יהיה של Soft Layer ולא של The Planet.

ומאיחודים – לעננים.

כתבתי בעבר בבלוג העסקי שלי על עננים, ועל כך שכל חברה עם שרת ורבע מציעה "עננים". כמובן שחברות גדולות בארץ ובעולם מציעות מחשוב ענן, וכולם מנסים להתחרות בחברה הכי מוכרת בכל הקשור למחשוב ענן: אמזון.

אחד המתחרים הגדולים של אמזון הם Rack Space (החברה שבחיים לא נותנת לך הצעות מחיר ישירות אלא רק אחרי שבוע שאתה מקבל טלפון מאיזה בריטי שמשגע אותך בשאלות ואח"כ מעביר אותך למישהו אחר שחוזר אליך אחרי .. שבועיים עם מחירים מעלפים). הם מציעים שרותי מחשוב ענן והמחיר די מפתה, אבל המחשוב ענן שלהם מאוד שונה ממה שאמזון מציעים: לאמזון יש מספר Data Centers ברחבי העולם, ל-Rack Space יש בארה"ב והם רק עכשיו בונים בבריטניה. גם ה-Instances שאמזון מציעים הרבה יותר רציניים ממה ש-Rack Space מציעים, ויש עוד הרבה יתרונות לאמזון.

מדוע אני כותב על זה כאן? ובכן, יצא לי להכיר בעבר מישהו ב-Mix Panel, חברה שנותנת ללקוחות שלה ניתוחים אנליטיים על תעבורה, ושם החליטו בהנהלה לקחת את הענן של Rack Space, ולצוות הטכני נמאס מ-Rack Space, והם החליטו לאוורר את כל התלונות שלהם בחוץ. אני ממליץ לכל מי שחושב לקחת מחשוב ענן בחו"ל ולאחרים שגם מתעניינים במחשוב ענן לקרוא את הפוסט שלהם.

ולבסוף, שאלה לקוראים המבינים: מדוע לעזאזל אנשים רוכשים F5 במקום לקחת מכונה ולהתקין עליה HAProxy?

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “ביי ביי The Planet, ועוד חדשות הוסטינג

  1. אני מרענן סוף סוף את הפלנטה אחר הרבה זמן שהעץ של JSON היה בראש, ופתאום אני רואה "בי בי פלאנט" מאת המארח? הפחדת אותי 🙂

סגור לתגובות.