המשטרה ואתרי ההימורים

ספקי האינטרנט בארץ קיבלו צו לחסום אתרי אינטרנט, והאתרים הראשונים שנחסמו הם ויקטור צ'נדלר ו-סטאן ג'יימס. בדקתי הבוקר אם האתרים נחסמו ואכן, אין אפשרות להגיע לאתרים. קצת מפתיע אותי שאף ספק אינטרנט לא רץ לבית המשפט לערער על החסימות אבל נו, אלו ספקי ארצנו.

מה שמוזר בכל העניין עצמו הוא ההתנהגות של המשטרה. האם חסימת שם דומיין או כתובת IP באמת תעזור? הם כנראה היו בטוחים שכן.

הבה נבדוק. הצילומסך הבא נעשה בשעת כתיבת פוסט זה:

vcpoker

 

מה אתם יודעים! אפשר להגיע ולהמר אפילו כשיש חסימה!

איך? לא, לא השתמשתי בטריקים מיוחדים וסודיים, השתמשתי בפרוקסי, אחד ממאות הפרוקסים הקיימים כיום. במקרה הזה פשוט השתמשתי באתר HideMyAss, בשורת הכתובת למטה כתבתי hebrew.vcpoker.com ו…זהו, לא רק שאני גולש, אלא גם תוכן האתר מוצפן.

מה יוצא מכל זה? שמהמרים שנחסמו בגלל הצו המשטרתי, עוקפים את העניין בקלות, וכל מה שהם צריכים זה להיכנס לאתר כמו HideMyAss, לכתוב את שם אתר ההימורים וללחוץ על הכפתור הגדול ו.. זהו. אפשר להוסיף את זה למועדפים ולגלוש ולהמר תוך עקיפה מוחלטת של אותו צו.

המשטרה יכולה לעשות משהו בנידון? לא ממש. קל לחסום כתובת אחת, הרבה יותר בעייתי מבחינה משפטית לחסום אלפי כתובות פרוקסי בגלל חשש שאולי מאן דהוא ישתמש בהם לגלישה לאתר הימורים.

אני תוהה: האם אין אחד במשטרת ישראל ששמע על המושג PROXY? אם לא, אז הנה לינק להסבר מהו Proxy, באדיבות וויקיפדיה.

Print Friendly, PDF & Email

11 תגובות בנושא “המשטרה ואתרי ההימורים

  • אני עדיין תוהה מה יקרה אם אותם אתרים ישתפו את כתובת ה־IP של השרת שלהם עם מספר אתרים ליגיטמיים, כך שאותם בעלי אתרים יוכלו לעתור לבית המשפט בטענה שהספקיות חוסמות גישה לאתרים שלהם ללא סיבה.

   מה שלדעתי עומד לקרות זה שאותם אתרים יתחילו להפיץ תוכנות לקבלת גישה לאתר, שהן יהיו דפדפנים רגילים (פיירפוקס יתאים מעולה למשימה הזו!) שנארזו עם הגדרות פרוקסי ייעודיות לגישה לאותם אתרים, ומנגנון עדכונים שיאפשר לעדכן את תוכנת הגישה בכל פעם שספקיות הגישה ימצאו דרך לחסום את הגישה לאתרים בצורה יותר הרמטית.

 1. אתה קטנוני, המשטרה קיבלה כותרות (היא עושה להגנת הציבור) וחברות ההימורים קיבלו כותרות (הם מגינים על חופש המסחר) וחברות האינטרנט קיבלו כותרות (הם יגנו על חופש הגולשים). כל השאר לא רלוונטי.

  • גיל: אתה מוכן לפרט לגבי החלק האחרון? אני מסכים איתך שהמשטרה וחברות ההימורים קיבלו כותרות מחמיאות. אבל ספקי האינטרנט יצאו סמרטוטיים להחריד.

   • זה לא משנה איך הם יצאו, העיקר שהזכירו אותם בתקשורת. זה לא משנה מה אומרים עליך – העיקר שייאיתו את השם שלך נכון.
    הכי חשוב – נשמר העיקרון הקדוש של מדינת ישראל – "תחילת מעשה ואחריתו באין מחשבה בכלל".

 2. אותי מדריד משהו ממש ברור בכל העניין.
  הצו היה תחת הסמכות של המשטרה "לסגור בתי הימורים". האבל ההקבלה בעולים הווירטואלי לסגירת מקום היא לא לחסום אותו בספקי האינטרנט, הרי זה כמו לחסום כביש! לסגור את המקום משמע להוריד את השרת הפיזי.

  האם זה רק אני?

  גיא

סגור לתגובות.