תכירו: אינטרנטו

הנה משהו שבזק לא פרסמה בכלי התקשורת, לא יצאה בקמפיין שילוט ענקי, לא הכינה עבורו פרסומות לאינטרנט או לטלויזיה: שרות שנקרא אינטרנטו.

מה זה אינטרנטו? אינטרנטו הוא שרות חדש של בזק שנותן לך קו "ערום". אתה מקבל נקודה ואתה מחבר אליה את המודם, אך אינך יכול לחבר מכשיר טלפון ולהוציא/לקבל שיחות טלפון.

מדוע בזק לא פרסמו זאת? כדי שחס ושלום לא תשמעו על המבצע ותרוצו להמיר את הקו שלם לאינטרנטו, ובזק יפסידו עליכם רווחים חודשיים כמובן.

אז מה המחיר? מחיר השרות הוא כ-25 שקלים לחודש + מחיר תשתית לרוחב פס שבחרתם, כך שאם לדוגמא יש לכם קו של 5 מגה, העלות החודשית שלכם תהיה בערך 115 ש"ח לפני מע"מ.

מה החסכון? כיום אתם צריכים לשלם 55 ש"ח על קו הטלפון (לא כולל תשתית אינטרנט) גם אם לא הוצאתם/קיבלם אפילו שיחת טלפון אחת. מענה קולי? עוד תשלום. שרותי כוכביות למיניהן? עוד כספים, וכך אפשר להגיע עוד לפני שמחשיבים מע"מ ושיחות ל-200 פלוס שקלים לחודש.

אז אם אתם לא מעוניינים בשרותי הטלפוניה של בזק (ואתם מסתדרים עם ספק SIP כלשהו או Skype), חייגו ל-199 ועברו לאינטרנטו. במינימום אתם תחסכו לעצמכם יותר מ-30 שקלים לחודש (חישוב מול קו רגיל לחודש + מענה קולי).

בהצלחה

Print Friendly, PDF & Email

11 תגובות בנושא “תכירו: אינטרנטו

 1. פורסם מזמן, וסוג של בולשיט שבו הם צוחקים על משרד התקשורת.

  משרד התקשורת קבע שעל בזק לספק שירות של "קו ערום" – כלומר קו טלפון שהוא רק תשתית ל ADSL, בדומה לזה שבהוט אתה יכול לקנות רק תשתית.

  עד היום, מי שהיה לו קו בזק רק לצורך ה DSL, הגדיר בבזק את הקו שלו "קו קל". קו קל הוא קו שעלות האחזקה החודשית (הטכנאי של בזק שעומד מחוץ לבית שלך ומחזיק את הכבל שלא ייפול…) היא חצי מעלות קו רגיל (25 ש"ח), כי אתה "מדבר מעט". בתמורה לכך שאתה מדבר מעט, כל דקת שיחה עולה הרבה יותר כסף מאשר דקת שיחה רגילה. לכן זה משתלם באמת רק למי שמדבר מעט מאוד.

  בא משרד התקשורת ואמר לבזק: "למה מישהו צריך קו טלפון שאפשר לחייג בו בשביל שירותי DATA בלבד? תנו קו ערום ואל תמכרו ללקוח שירות שהוא לא צריך!"

  קיבלה בזק את הנחיות משרד התקשורת – ועשתה מה שבזק יודעת לשים הכי טוב: הרימה אצבע משולשת. יצרה "קו ערום" שיש בו רק DATA, במחיר *מיוחד*, 25 ש"ח לחודש (כן, כמו קו קל!).

  עכשיו יש פרייארים עם קו ערום – גם משלמים 25 ש"ח לחודש לבזק על זה שהם עשו טעות ונשארו לקוחות של בזק – וגם לא יכולים לנצל את הקו הזה לשיחות טלפון בעת חירום או בכל זמן אחר שחשוב להם להוציא שיחה קווית.

  ולתפארת מדינת ישראל…

  * כל הנ"ל נאמר על פי הידוע לי מקריאה בתקשורת לפני שנה+. ייתכן שחלק מהעובדות שגויות; על הקורא אין להניח שהעובדות נכונות, אלא לבדוק אותן בעצמו.

 2. "מה ששימי כתב"

  בהתחלה היה מינימום של קו קל ב 25 ש"ח (עזוב את האגורות)
  בא משרד התקשורת ואמר להם שהם חייבים לתת ADSL ערום ואסור להם לקחת דמי מנוי אז הם שינו לזה את השם והשאירו את המחיר.

  משרד התקשורת שלא אוכף את התקנות שהוא עצמו קבע הוא מבחינתי האשם. בזק סתם עושים כסף בכיף…

  • נכון, אבל…
   קו קל בברירת מחדל שלו כולל מענה קולי ושרותי כוכביות, כלומר אם הלקוח לא ישים לב, הוא ישלם הרבה יותר מ-25 ש"ח עוד מהרגע הראשון, כך שעדיין יש הבדל.
   יחד עם זאת, אתה צודק בטענותיך.

 3. לכל "מבצע" של בזק על תשתית, יש להוסיף 25 ש"ח לחודש תשלום קבוע.
  אם אין לכם קו בזק, תוסיפו "התקנה" חד פעמית בעלות של 100 ש"ח.
  בכבלים יש עלות התקנה חד פעמית של 49 ש"ח.

  עד היום, לא ראיתי מבצע אחד של בזק, שזול מהכבלים בלפחות 25 ש"ח לחודש, הסכום שהם גובים בדלת האחורית.

  • אני בספק. כחברה מסחרית הם יכולים לפרסם או לא לפרסם מוצרים שלהם, הכל תחת אישור הרגולטור ואני בספק אם על דבר כזה הם יתבעו.

סגור לתגובות.