איך אפל הולכים לתחמן בעלי אייפון 4

כל מי שקורא חדשות טכנולוגיות כבר שמע בוודאי על הבעיה של אפל עם האייפון 4 החדש והנוצץ: אתה נוגע במקום מסוים בטלפון, והקליטה צונחת פלאים, הן בדיבור והן במצב Data. תגובתה של אפל: תשנה את האחיזה שלך בטלפון או שתקנה מארז שלהם (בסכום של 30 דולר), ובמקביל אפל טענה ש"זה קורה בכל הטלפונים", מה שגרם לנוקיה, וריזון, מוטורולה ואחרים לצחוק על אפל ועל התירוץ הלא מוצלח הזה. הצרכנים בינתיים מוצאים גם פתרונות אחרים כמו לשים צלוטייפ על אותו מקום ספציפי בעייתי, לק שקוף של ציפורניים ואפילו גומיה. הכל כדי להשתמש במכשיר ה"קדוש".

היום אפל עלתה דרגה ומצאה תירוץ אחר, הנה החלק העיקרי מתגובת אפל:

Upon investigation, we were stunned to find that the formula we use to calculate how many bars of signal strength to display is totally wrong. Our formula, in many instances, mistakenly displays 2 more bars than it should for a given signal strength. For example, we sometimes display 4 bars when we should be displaying as few as 2 bars. Users observing a drop of several bars when they grip their iPhone in a certain way are most likely in an area with very weak signal strength, but they don’t know it because we are erroneously displaying 4 or 5 bars. Their big drop in bars is because their high bars were never real in the first place

כלומר אפל טוענים שזה לא בעיה טכנית פיזית, זה בעיה של חישוב אלגוריתמים המציגים את הפסים, ובתוך כמה שבועות הם יוציאו עדכון תוכנה עם האלגוריתם הנכון לחישוב הפסים כך שהתצוגה של הפסים תהיה יותר נכונה.

אוקיי, זה נחמד, אבל זה לא פותר את הבעיה. אם מישהו תופס את הטלפון כמו שהוא רגיל לתפוס את הטלפון שלו מימים ימימה (במיוחד אם הוא שמאלי בידיים), הבעיה נשארת, השיחות יפלו, הגלישה תואט או תיעצר. מה שאפל יתנו זה לא פתרון, זו בעצם אשליה: כן, בתצוגה יראו את הפסים יותר מעודכנים מבחינת קליטה, אבל עדיין האחיזה הסטנדרטית תגרום בעיה, ומי שרוצה מידע הרבה יותר טכני על כך מוזמן להציץ כאן.

בשביל לפתור את הבעיה הזו בצורה יסודית, אפל תצטרך לעשות את אחד מ-2 הצעדים הבאים: או לתת מתנה כיסוי (שכיום אפל גובה עליו 30 דולר) שהצרכן יחויב להשתמש בו (או בתחליף, אך לא במצב "ערום"), או לתקן את העניין של האנטנה, לעשות Recall ולהחליף מכשירים, אך בשלב זה אפל לא רוצים לבצע את אף אחד מהצדדים. יותר גרוע: הם ממשיכים למכור את המכשיר עם אותה בעיה.

אחרי כל זה המעריצים של אפל שיקנו אייפון עדיין לא מבינים מדוע אנשים עם ידע טכנולוגי מסתכלים עליהם (על המעריצים) כעל עדת שוטים…

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות בנושא “איך אפל הולכים לתחמן בעלי אייפון 4

 1. נו כמו תמיד, רק דברים שליליים להגיד… אף מילה על החומרה המדהימה, המסך הטוב ביותר בשוק היום, המעבד החזק, הזיכרון הגדול, הממשק והעיצוב כמו שרק אפל יודעים, והעובדה שלמרות הכל נמכרו כמעט שני מליון מכשירים בסוף שבוע אחד ! מה יש חץ, קשה לפרגן ? תגיד שלא היית מת לאייפון 4 עכשיו, אפילו עם בעיית הקליטה הקלה. אני בטוח שהיית מתגבר.

  • נו באמת טל. אוקיי, מסך מצוין. מעבד? אין ממש ברשת השוואות בין מה שקוואלקום מציעים (ושנמצא במכשיים כמו Nexus One) לבין A4, אבל הם אמורים להיות פחות או יותר באותה רמה (הם כבר באותה רמה מבחינת מהירות שעון). זכרון גדול? הם שמו זכרון גדול כי IOS-4 צריך הרבה יותר זכרון. ממשק ועיצוב? אחלה של דבר, ומכרו אחד וחצי מיליון מכשירים עד כה – מצוין, מעולה, סופר!

   עכשיו תרד מהיחס הרגשי ותתייחס נקודתית ועניינית למה שכתבתי? כל מהנדס RF יכול לאמר לך מה שרבים וטובים אמרו על הבעיה. היא לא "בעיה קלה", כי אתה מדבר על שינוי שצריכים לעשות 1.5 מיליון אנשים: או שיקנו כיסוי או שיחזיקו אותו בצורה שונה ממה שהם רגילים להחזיק כל טלפון אחר.

   ובקשר ל"הייתי מת לאייפון 4", תודה אבל לא תודה. אני נהנה יותר ויותר מה-E72 שלי ואם הייתי מחליף אותו (גם בחינם), הייתי מעדיף דרויד 2 שיצא ב-23 לאוגוסט (אני מעדיף מכשירים עם מקלדת פיזית).

  • טל,
   דברים טובים שנאמרים על מוצרי אפל לא חסר ברשת… אתה יודע מה כן חסר? האמת.

   בן חמו כל הכבוד על הכתבה, אני שמח שעדיין נשארו אנשים שאומרים את מה שצריך להאמר, ולא את מה שאנשים רוצים לשמוע.

   • +1

    הזדמנות מצוינת להגיד שאני קורא כל פוסט שאתה כותב בשקיקה ושלמדתי המון בזכותך, אז תודה 🙂

    דור.

  • שחכת שיש הרבה בני אדם בסין שפוגעים בעצבים בגוף שלהם מהרכבת הטלפון, וגם כמה מתאבדים בכל חודש …

   למה זה יתרון ? פחות אנשים בסין מה לא ברור ?! (כמובן שאני ציני כאן)

   כשאני מחפש טלפון חדש, אני דבר ראשון מחפש את החסרונות שלו, ואז את היתרונות. למה ? כי אם אומרים לי שהוא לא יכול לאפשר לי לדבר, זה חיסרון שאומר שאני לא אקנה אותו. זה מכשיר שנועד להיות כלי עבודה בשבילי, למה שאני אשנה הרגלים בגלל באג בתכנון ?! אם הכלי לא מתאים לעבודה שלי, אני מעדיף כלי אחר שכן יעשה אותה.

   כל האנשים שרודפים אחרי אפל כמו כלבים אחרי מכוניות נוסעות, מחמיצים משהו מאוד חשוב. אני חושב שג'קי צריך לעשות ציור שבועי לילד שיעזור לכם למצוא את מה שאתם מפספסים …

   • דבר ראשון שאני בודק במכשיר חדש זה מה אני לא יכול לעשות איתו,
    למשל אני לא יכול להכין שייק בננה עם מאוורר אז לא קניתי.
    אני לא יכול לאפות לחמניות עם מקרר אז לא קניתי.
    אני לא יכול להכין קרמיקה עם נורות אז לא קניתי.

    אז שייקפצו לי כל הטמבלים הלא-טכנולוגים,
    בזמן שאני אוכל שעועית מקופסת שימורים ומזיע בחדר חשוך.

 2. אני לא מאלה שמאוהבים באפל אהבה עיוורת.. אני אמנם משתמש בהרבה מוצרים שלהם אבל גם מודע לחסרונות שלהם. אין פה אף אחד שייתווכח עם העובדה שהם גאונים בעיצוב ושיווק, ויודעים ליצור באז ענק למוצרים שלהם לפני השקות, מה שהופך אותם להצלחה מסחררת כל פעם מחדש.
  אני וחץ חברים, ולא רק ווירטואליים, ואני תמיד יורד עליו שהוא כותב בעיקר שלילי בדרך כלל ולא אוהב לפרגן כל כך למוצרים שהוא לא ממש אוהב. אפל זו דוגמא טובה, אז הערתי.
  תגידו מה שתגידו אנשים, אין יותר מהנה לגיק כמוני מלכתוב את התגובה הזאת על כנס קפה בשבת בבוקר עם האייפד בגינה 🙂

  • טל, בוא נעשה סדר.
   כן, אני כותב לא מעט ביקורות שליליות אך אם תסתכל אחורה בפוסטים תראה שכתבתי לא מעט ביקורות חיוביות. הבה ניקח לדוגמא את העניין של מוצרי אפל: אהבתי את המק-מיני החדש, קצת עיצבן אותי שהם שמו את קורא הכרטיסים מאחור, אבל ממש לא אהבתי את העניין שאפל עדיין בכוונה מתעקשת לא לשלב במחשב מיני זה כונן בלו-ריי. דווקא המק מיני שמבחינה עיצובית יכול להשתלב בצורה מעולה בסלון ביתי בתור מחשב מדיה מעולה, חסר חלק עיקרי ואפל אפילו לא נותנת זאת כאופציה בתשלום. בכלל, עניין הבלו ריי עם אפל עבר מזמן כל פרופורציה ואפל לא מציעה את זה כאופציה גם במחשב הכי יקר שלהם.

   אין לי בעיה לפרגן, טל. באמת שלא, אבל אני כותב פה פעמים רבות את דעתי האישית. אפל מעולה בעיצוב, אבל אני כותב לגיקים, ורובם מחפשים חוץ מעיצוב גם פונקציונאליות ולא אזיקים. אייפון 4 הוא מכשיר מעולה אבל הביקורת שלי עליו מוצדקת (לדעתי לפחות).

   אז תמשיך להיות גיק שנהנה על כוס קפה בגינה בשבת בבוקר עם האייפד ואני אמשיך להנות לכתוב את התגובה הזו על אסוס EEE מהמיטה שלי 🙂

   • סליחה, אבל אני לא מבין מה הסיפור.
    אפל צריכים לשלב בלו-ריי במחשבים שלהם כי לך זה מתאים?
    אתה רוצה בלו-ריי אז תקנה מכשיר אחר.
    אתה רוצה פלאש מלא אז תקנה אנדרויד*.

    *לא נוקיה, לא RIM, לא פאלם (ככה זה שחברה פרטית אחת אחראית על היישום)

    • אני לא מבין מה הקשר בכלל. אני ציינתי מדוע אני לא רוצה לרכוש וציינתי מה לדעתי אפל צריכה לעשות כי זה הסטנדרט היום לצריבת תכנים באיכות גבוהה יותר מ-DVD.
     ולגבי פלאש – הוא קיים ממזמן גם בנוקיה, כולל במכשירים העסקיים שלהם.

 3. כתבתי פלאש מלא. נוקיה תומכת בפלאש לייט
  http://www.adobe.com/devnet/devices/nokia.html

  סטנדרט זה משהו שכולם משתמשים, אני לא חושב שבלו-ריי עונה לקטגוריה
  http://hothardware.com/News/Bluray-Adoption-Still-Sluggish-HDTV-Sales-Up
  בלו-ריי זה המיני-דיסק של זמננו, טכנולוגיה שולית שלא הגיעה בזמן הנכון.

 4. חכה חכה חץ, אני מגיע ביום שישי לארץ, אני כבר אכנס בך 🙂

 5. זה נכון שאנשים שמבינים בטכנולוגיה צוחקים על המתלהבים של אייפון 4, אבל לא נשכח שהאייפון מוצלח מאוד מבחינת ממשק.
  מוצלח עד כדי כך, שגם אם מקבלים טלפון שהוא נחות מבחינה טכנולוגית, הוא ממשיך להכות גלים ולהמכר בכמויות גדולות מאוד.
  אני לא אעבור לא לאייפון בגלל גישת ה"גן סגור" אבל כבודו של האייפון במקומו מונח.

סגור לתגובות.