כמה מילים על Google TV

בשבוע שעבר הכריזה גוגל על שרות חדש: גוגל TV. השרות החדש הוא שיתוף פעולה של מס' חברות כמו אינטל, סוני, לוג'יטק, ועוד מס' חברות. המוצר עצמו ישולב בתוך טלויזיות ונגני Blu-Ray של סוני וימכר כמכשיר ע"י לוג'יטק.

הרעיון של גוגל TV הוא די פשוט: גוגל יביאו את ה-WEB לטלויזיה שלך, תוכל להתקין אפליקציות אנדרואיד בשרות הזה, לגלוש באינטרנט וכו'. הפלטפורמה תרוץ על מעבדי אינטל (Atom) וכך תוכל לגלוש בטלויזיה, לראות וידאו מיוטיוב ושאר אתרים ישירות מהכורסא ולהנות יותר מהטלויזיה והשרות.

הכל טוב ויפה, אך כיום יש בעיה מהותית לגוגל: חוץ מ-Dish Network, אף אחת מחברות הכבלים הגדולות בארה"ב לא מוכנה בשלב זה לסגור עיסקה עם גוגל כדי לשלב את גוגל TV, מה שאומר שאם תרצה להקליט תוכניות או לצפות בתוכניות שספק הכבלים שלך מספק לך, תצטרך לעבור לערוץ של הממיר שלך בכדי להחליף תחנה. הקלטה? אם הממיר שלך תומך, אז הממיר שלך יקליט בשיטה ובדרך שעד היום הוא הקליט.

ככלל, כל הפתרון של גוגל TV הוא פתרון בלתי משולב. הבה נראה מה יש לנו כיום בבית: יש לנו שלט לטלויזיה, שלט לממיר, שלט למערכת הסאונד, ואם ניקח את הקופסא של לוג'יטק, נצטרך עוד חתיכת "שלט" (הכולל מקלדת וקלט הצבעה/עכבר), והכי גרוע: אף אחד לא מדבר עם השני: הטלויזיה לא ממש מודעת לממיר שלך שלא מודע למערכת הקול שלך שלא יהיה מודע בכלל לדבר הזה של לוג'טקה/גוגל TV. אפשר לפתור את זה עם שלט חכם (מה שסביר להניח שלוג'טק תציע) ש"לומד" את השלטים האחרים, אבל עדיין תצטרך להחליף ערוץ קלט בטלויזיה שלך דרך השלט.

גוגל עם גוגל TV בונים יותר מדי "באוויר". הם מציעים בהדגמה שלהם שוידאו של פרקים או סדרות יהיה ניתן לצפות ב-HULU, רק ש-HULU די זריזים לחסום כל מיני שרותים שמשתמשים ב-HULU לתועלתם, כך HULU חסמו את Boxee ושאר חברות שבנו קופסאות STB. גם מיקרוסופט ניכוו בקטע הזה (אם כי לא היה כל קשר בין HULU למיקרוסופט) וכיום הם מציעים את המדיה סנטר שלהם כחלק מווינדוז 7 מבלי לשאוף ליותר מדי..

בשביל שגוגל תצליח עם גוגל TV, יהיה צורך שגוגל יכנסו למו"מ ויגמרו עיסקאות עם חברות הכבלים והלווין (והחברות האלו לא חותמות כל כך מהר). גוגל יצטרכו כפי הנראה גם לכתוב קוד ולהכניס חומרה בקופסא שלהם שתחליף את הקופסא שנותנות היום חברות הכבלים, ורק אז קופסת גוגל TV תוכל להגיע לניצול וגוגל יוכלו אולי להתחיל להרוויח כמו גרושים מהמיזם. עד אז, קופסאות כאלו אולי ימכרו למכורי גאדג'טים וחובבי טכנולוגיה מושבעים שיודעים להפעיל ציוד כזה וירצו להשתמש בו, לא האבא/אמא שבקושי יודעים להפעיל ממיר וטלויזיה.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות בנושא “כמה מילים על Google TV

 1. בהחלט נשמע מתוסבך מדי מכדי להצליח… אני מניחה שמה שיקרה, שהרעיון בסופו של דבר ייגנז או לחלופין יזכה לכשלון מסחרי ואז גוגל תנסה (וכנראה גם תצליח) לפתח משהו מוצלח יותר…

 2. שמת לב ש**כל** הפוסטים שלך על טכנולוגיה הם **תמיד** בטון שלילי ? לא זוכר את הפעם האחרונה שהיה לך משהו חיובי להגיד.. חבל. אולי היית זוכה ליותר דיונים כאן אם היה טון קצת יותר מפרגן, בעיקר לטכנולוגיות חדשות.

 3. טל, אתה מוזמן לחזור כמה פוסטים אחורה ולראות שאינני כותב תמיד באופן שלילי. כתבתי דברים טובים על אנדרואיד 2.2, על אדובי, על פלאש, על MVNO ועל עוד כמה דברים וזה רק מהשבועיים האחרונים.

  אם לדעתי מגיע לחברה כלשהי מחמאות ואני מוצא את הדברים מעניינים, אני בהחלט אכתוב עליהם בצורה חיובית, אפילו על מיקרוסופט כתבתי כמה פוסטים חיוביים, אז אינני מסכים איתך לגבי "תמיד טון שלילי".

 4. לא הבנתי. בארה"ב חברות הכבלים מחויבות על פי חוק לספק לציבור את לוח המשדרים.
  איך אתה חושב ש-TiVo פועל.
  hulu יכולים לחסום, אבל נראה לי שדי פשוט לעקוף את החסימה אם משנים את היוזר אייג'נט
  כשנכנסים לאתר שלהם. מה שגוגל כנראה לא תוכל לספק מהקופסה, אבל בטח איזה אקסטנשיין לכרום יוכל לספק.
  ואגב, כעקרון (כמעט) כל סמארטפון יכול להפוך לשלט, וגם לוגיטק תמכור שלט כזה.

סגור לתגובות.