יאללה, תביעות משפטיות בהיי-טק

והפעם: 2 תביעות, אחת פוטנציאלית, ואחת שכבר הוגשה, ואני מעוניין להתייחס ל-2 הנקודות:

נתחיל במשרד התקשורת. אין לי ספק שבמשרד התקשורת פתחו שמפניה שהבינו שבממשלה הנוכחית לא אטיאס יהיה שר התקשורת אלא פוליטיקאי שלא ממש אוהב לעשות משהו ישב בראש המשרד. כשאטיאס היה, הוא הזיז דברים שם ולא היה חודש שבו השר לא הכריז על מהפכות ושינויים. מנכל"י חברות הסלולר תוזזו על ימין ועל שמאל למשרד התקשורת כדי לראות איך בכל פעם השר "נכנס בהם" עם יוזמות והחלטות שונות.

היו זמנים….

ואז נכנס כחלון ועם כחלון גם הגיע השקט למשרד התקשורת. מה עם MVNO? אהממ.. בדרך (בינתיים יש ניסוי של פרי טלקום בלבד). שינויים בעקבות דו"ח גרונאו? בדרך.. WIMAX ?LTE? אי שם מעבר ליער השחור.. האם משרד התקשורת יתערב בעניין שאין לישראל רוחב פס רציני? מ'פתאום! השתגעת? בל נשכח גם את הפדיחות: הוט רוצה להיות ISP? אוקיי, אז הוט מגישים ערימות מסמכים שנדרשו ע"י משרד התקשורת. תשובת סמנכ"ל משרד התקשורת? "אין מצב". מה קורה שמגיעים למנכ"ל משרד התקשורת יום אחד אחרי זה? "קבל אישור!". אני חושב שאפילו נדיה קומנצ'י לא היתה עושה כזה פליק פלאק מרשים.

ואז אפל הוציאו את ה-IPAD שכבר נכתב עליו רבות. ישראלים זריזים כבר קנו מס' מכשירים והביאו אותם ארצה ואז מישהו התעורר במשרד התקשורת והחליט לעצור את האפשרות להביא לכאן לארץ את ה-IPAD. למה? כי משרד התקשורת אומר שהתקן של ה-WIFI במכשיר לא תואם לארץ.

אז זהו. זה שקר. שקר גס אפילו.

בשביל להוכיח שזה שקר, כל מה שצריך זה לקחת IPAD, להפוך אותו ולהסתכל מה כתוב למטה, בשחור על גבי מתכת-ממגנטת-תביעות אצבע: כתוב CE068. משמע: אישור של האיחוד האירופאי ל-IPAD. הוא משתמש באותם רכיבים כמו האייפון, מקבוק לסוגיו השונים וכו'. אין פה שום חדש ומשרד התקשורת עשה צעד מאוד תמוה.

מי שכבר הזמין IPAD והוא תקוע במכס, הייתי ממליץ לו משהו אחד: להתאגד עם עוד כמה חבר'ה ולתבוע. את מי? את משרד התקשורת ואת האחראי הרלוונטי במשרד התקשורת שאסר את היבוא הזה. האיסור הזה מסריח מאוד וכדאי מאוד שאחרי שאלו שייבאו את ה-IPAD יתאגדו, שימצאו עו"ד טוב שידע להגיש בקשה זריזה, ואם אפשר, לחייב את משרד התקשורת בהחזר כל ההוצאות כמו אחסון במכס וכו'. מדוע לתבוע את האחראי? כי כשתובעים מישהו ספציפי במשרד התקשורת, דברים זזים מהר. אה, כדאי לעדכן את העיתונות בנושא. זה עוזר.

התביעה השניה שכבר הוגשה היא: מפלגת העבודה תובעת את טלדור בסכום של 6 מיליון שקלים. (כתבתי על הפשלה על כך בעבר).

מעבר לאספקט המיקרוסופטי שעליו כתבתי בעבר, אני עדיין לא מצליח להבין את הראש של טלדור: מודמים סלולריים?? מודמים סלולריים זה טוב לשילוט אינטרקטיבי כמו בכבישים, או לגלישה סלולרית של כמה אנשים בעת ובעונה אחת. עד כאן מודמים סלולריים עובדים יפה.

אבל ניגש כרגע דמיונית לאחת מנקודות הבחירה במפלגת העבודה, וניתן "מבט על". מה נראה? מאות אנשים עם טלפונים סלולריים פתוחים ברדיוס של 100 מטר ופחות מכך. אולי מישהו בטלדור לא ידע, אבל אנטנות סלולריות במשדרים, לא יודעות לעבוד טוב כשמדובר בכמות של מאות אנשים בנקודה אחת, אלא אם תוסיף אנטנות סלולריות וציוד תקשורת שידע לטפל בכולם בעת ובעונה אחת. כך אפשר לראות ניידות של סלקום ואורנג' (ועכשיו גם פלאפון) שמגיעות לאירועים מרכזיים בשביל לתת שרות כיסוי לכל המשתתפים. אירוע בחירות של מפלגה כמו מפלגת העבודה הוא אירוע גדול, ובכל נקודה אנשים לפעמים מביאים חברים שהם לא חברי מפלגת העבודה אבל גם לאותם אנשים יש פלאפונים, האנטנות של חברות הסלולר נהיות עמוסות ומה קורה? בום, אין תקשורת למודמים.

האם מישהו בטלדור חשב לסגור עיסקה עם בזק על הפיכת קו כלשהו לקו ADSL (גם קו של 750K היה מספיק במקרה כזה, מחשבי הבחירה אמורים לשדר בסה"כ כמה קילובייטים החוצה גג, פר בוחר), להוסיף ראוטר קטן ולחבר לשם את המחשבים (בכפוף לאבטחה הנדרשת כמובן)? במקרה כזה אפשר להוסיף מודם סלולרי כגיבוי ולא כמודם יחיד. כולי תקווה שבמפלגת העבודה ימצאו מישהו שיסביר את זה לשופט.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “יאללה, תביעות משפטיות בהיי-טק

  1. חץ,
    בשביל לחזק את דבריך, אני מוסיף לכאן את הלינק של המפרט הרשמי. עמודים 3-4 תומכים במה שאתה אומר.
     
     
     

סגור לתגובות.