גוגל ופייסבוק – המלחמה

כבר זמן רב ניטשת “מלחמה” בין פייסבוק (סלוגן: “פרטיות? פחחחח!”) לגוגל (סלוגן: “איזה מידע פרטי אפשר לשאוב ממך היום?”). פייסבוק, חביבת הגולשים שמכניסה פרסומות מותאמות וממכרת גולשים תמימים למשחקים כמו Farmville, נותנת לאנשים לשתף כל מה שהם רוצים, בין אם זה וידאו, תמונות, הגיגים וכו’ ומאפשרת צ’אט בין הגולשים (צ’אט שמצליח להעביר 3 משפטים ונכשל בהעברת ה-4 משפטים אחר כך) נתנה עד היום גם שרות “דוא’ל” די נכה שאיפשר למנויה להשאיר הודעות אחד לשני, והעתק מההודאה היה מגיע למייל של מנוי הפייסבוק.

גם גוגל ניסתה בעבר להתחרות בביצת הרשתות החברתיות עם Orkut, אבל מה לעשות, Orkut חוץ מבהודו לא ממש “תפס” בשום מקום אחר.

במהלך השבועיים האחרונים דלפו לעיתונות המחשבים שמועות על פרויקט חדש של פייסבוק. שם קוד לפרויקט: פרויקט טיטאן. מטרת הפרויקט: להפוך את פייסבוק לספקית עם Webmail עבור מנויה, כך שמנוי של פייסבוק (שפרטי המייל שלו כבר נמצאים אצל פייסבוק) יקבל את כל המייל הקודם שלו אצל פייסבוק והוא יקבל תיבה חדשה (עם שם הקיצור שהוא בחר). מעתה פייסבוק הולכת להתחרות ראש בראש עם גוגל ושרות ה-GMAIL שלהם.

גם בגוגל שמעו את החדשות ונראה שהם שמעו את החדשות זמן רב לפני כולם, וגוגל החליטו להגיב, ולפי השמועות, להוסיף לשרות ה-GMAIL שלהם תכונות נוספות כמו עדכון מטוויטר וממקורות אחרים, כך שהכל יוצג על מסך אחד. חלק מהשמועות מדברות על כך שזה יהיה פרויקט שגם ישלב GMAIL בתוכו.

את הפרטים המלאים וההשקה הרשמית אנחנו נוכל לראות מחר ב-10 בבוקר (שעון ארה”ב).

לעניות דעתי: זו הולכת להיות מלחמה מכוערת בין שני הענקים.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “גוגל ופייסבוק – המלחמה

  1. Orkut נכשל בגלל שהברזילאים השתלטו עליו והפכו אותו לחצר הפרטית שלהם. אם לא ידעת פורטוגזית לא היה לך מה לחפש שם.

    זה לפחות מה שהיה לפני כמה שנים, אולי אחרי זה באו ההודים?

  2. בעיקרון זה מה שאנחנו צריכים.

    תחרות, תחרות, תחרות !

סגור לתגובות.