דעה: אות הוקרה לטדי שגיא? על מה?

הבוקר יצא לי לראות את הכתבה הזו בכלכליסט: אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה תתן אות הוקרה לטדי שגיא.

לפני שאתחיל פה לשפוך את דעתי, אני אפתח בגילוי נאות: עבדתי בחברת “אחות” של פלייטק, חברת Ad-Gency. פלייטק מפתחים פלטפורמות למשחקי מזל והימורים ואד-ג’נסי פלטפורמת פרסומות. בכל הנוגע לעבודה שם, אין לי אפילו מילה רעה אחת לאמר על המקום אלא רק שבחים: גם מבחינת הצוותים שעימם עבדתי, גם מבחינת השקעה בציוד שהחברה השקיעה, זו בין החברות היחידות שהכרתי שכשהיה צריך ברזלים, אחסון ולקחת את ההוסטינג הכי טוב, הם לקחו ותמיד היו מקצועיים בהחלטתם, כך שאין לי שום דבר רע לאמר על טדי שגיא או מישהו משם.

על מי שאני תמה למען האמת היא על אותה אגודה. קראתי את המאמר, ניסיתי להיזכר על מה בדיוק נותנים לטדי שגיא את אות ההוקרה ולא הצלחתי להבין. האגודה טוענת כי “האות מוענק להם על היותם חלוצים בתחום פיתוח מיזמי אינטרנט, נדל"ן ותיירות, ועל תרומתם לחיזוק תדמיתה ויוקרתה של מדינת ישראל".

ועל כך אני אומר: בחיאת רבאק!

חלוצים בפיתוח מיזמי אינטרנט? הימורים און-ליין בפלטפורמות כאלו ואחרות היו עוד ב-95! פיתוח מיזמני נדל”ן ותיירות? הבנאדם רוב הזמן בכלל לא כאן, וכל התעשיה הזו כמעט לא מכניסה אפילו שקל למדינה, כי כל התעשיה משתמשת במקלטי מס (גיברלטר וכו’) כדי להתחמק מתשלום למדינה. אם הוא הרים מיזמי נדל”ן, אז הוא הרים אותם לעשירי ישראל, לא משהו שישראלים שנמצאים בסקטור האמצע יכולים אפילו לחלום על לרכוש משהו מזה.

image כשמסתכלים על הכתבה הזו, מוצאים את הכתבה הזו שאז התמונה מתחילה להתבהר קצת יותר: טדי עשה את המיליארדים ועכשיו הוא מחפש את הכבוד, היוקרה, הכרה וכו’, אז הנה תמונה עם בר רפאלי (הם ידידים לטענת מקורבי רפאלי) ועכשיו .. אות כבוד. שמים חליפה, כמה חיוכים, לחיצות ידיים, מקבלים איזה דף יוקרתי מעוטר וממוסגר, כמה חיוכים למצלמות והופס.. טקס אות כבוד (ושוב, אין לי שום דבר אישי נגד טדי שגיא).

אני מנסה להבין מהם בעצם הקריטריונים של אותה אגודה? (יש לי תחושה שאגודת ידידי הטכניון נשפכים מצחוק). בגלל שהוא הרים חברה ופלטפורמת הימורים? אחלה. אני ירים כמה שרתי CMS, עוד כמה שרתי פלאש, מערכת CDN, בילינג, נשכור כמה גרפיקאים ומתכנתים ונרים פלטפורמת פורנו כחול לבן לתפארת (שכמובן תהיה בחו”ל עם עובדים בארץ. תודה לאל יש VPN ויש SSH). אני אקבל גם איזה אות הוקרה לחלוציות בתחום פיתוח מיזמי אינטרנט? נא בעין! אולי אם היו לי כמה מיליארדים בבנק, אז כן.

אם אותה אגודה מחפשת לתת אותות הוקרה, לא חסרים פה חברות היי-טק שלא רצות למקלטי מס, שמשקיעות ותורמות פה בארץ, שלא מפטרות עובדים כל פעם שיש עננת רבע משבר כלכלי שחולפת מעל ארצנו, שמוכנות להשקיע בסטודנטים ועוד ועוד. חברות שמדגישות את ההיי-טק הישראלי ולהן מגיע אות הוקרה.

חבל שאת אלו אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה שוכחת.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “דעה: אות הוקרה לטדי שגיא? על מה?

  1. קודם כל, אתה צודק: הקמת אתרי הימורים זה לא בדיוק קידום של שום תעשיה, ואות הוקרה על זה הוא מגוחך.

    בקטנה, שיקולי מס הם לא השיקול העיקרי הגורם למפעילי אתרי הימורים לעשות זאת מכל מיני מקומות משונים; לפחות לפי http://www.haaretz.co.il/captain/spages/1128689.html, פשוט אסור להפעיל אותם מהארץ (ומרוב המדינות המסודרות).

סגור לתגובות.