ה-סופר פאדיחה של מיקרוסופט שתעלה ללקוחות הרבה

בארה"ב ללקוחות חברת התקשורת T-Mobile ישנה אפשרות להשתמש במכשיר Side Kick. המכשיר הינו טלפון סלולרי (שכנראה מאוד פופולרי אצל הצעירים) שמיוצר, מופעל ומשווק ע"י חברה בשם Danger. אחת הפונקציות הכי נחמדות שיש למכשיר זה שהכל מסונכרן עם Danger: ספר הטלפונים שלך, פגישות, תמונות, מוסיקה, הכל מסונכרן כך שאם אבד לך המכשיר, תוכל לרכוש אחר ולהסתנכרן תוך זמן קצר ולקבל הכל.

הסינכרון הזה כל כך מוטבע במכשיר וכל כך פועל "לצד" של Danger, שדבר אסוני קרה עתה ללקוחות עם המכשירים הנ"ל:

מיקרוסופט רכשה את חברת Danger לפני זמן מה, והחברה החלה להעביר את שרתיה לפלטפורמת מיקרוסופט תוך נטישת הפלטפורמה הקודמת. ההמרה עצמה היתה, למרבה הזוועה ב-LIVE, בלי Fall Back מסודר. כמעט כמו כל תהליך Mirgration, חוק מרפי מגיע לביקור ובמשך השבוע האחרון סבלו לקוחות T-Mobile עם המכשירים הנ"ל מבעיות עקב תקשורת איטית או חוסר תקשורת לשרתים, ובלי תקשורת רציפה לשרתים, המכשירים האלו אינם יותר מאשר בלוקים יקרים.

ואז.. קרתה הפשלה.

אחרי שהחבר'ה ב-Danger עברו לפלטפורמת מיקרוסופט ולשרתים של מיקרוסופט, קרתה נפילה כל כך חזקה, שמיקרוסופט עצמם מודים שההקמה מהנפילה הזו היא בסיכוי "מאוד נמוך".

כל הנתונים הלכו. גיבוי? אין.

מסתבר שהסינכרון של Danger הוא סינכרון חד כיווני: אם הנתונים מופיעים בשרת, הם יופיעו במכשירך לאחר שתפעיל אותו מחדש. אם מופיעים נתונים במכשיר ולא בשרת, הנתונים ינסו להסתנכרן אך כמוצא אחרון הם ימחקו והנתונים מהשרת יהיו בטלפון. סינכרון מוזר? פה מתחילה ההפתעה: אם ללקוח תסתיים הסוללה או יכבה המכשיר, כל הנתונים שיש לו בטלפון (אם אין לו גיבוי מקומי) ימחקו. פוף הלך הכל מהטלפון שלך בסינכרון הבא.

אני משער שבשלב הבא עוכרי הדין ישמחו להתערב..

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “ה-סופר פאדיחה של מיקרוסופט שתעלה ללקוחות הרבה

  1. "מי שלא לומד מההיסטוריה". משום מה אם אתה מחליף את המילה טלפון סלולרי ואת שם החברה שנרכשה, אני בטוח שיש עוד כמה סיפורים כאלו שנתקלתי בהם בעבר בהם היה מעבר לפלטפורמות של מיקרוסופט שהכשילו חברה/מוצר שלם …
    מוזר שאף אחד לא לומד מאותן הטעויות אף פעם…

  2. חברות הסלולר מאפשרות כיום גיבוי נתונים, אך חשופות לבעיות דומות כאשר המערכת שלהם עשוייה לקרוס. בוא נעשה משהו שימושי, ונלמד אנשים לשמור על הטלפון שלהם באמצעות שימוש בקוד פתוח.
    הספרייה libgnokii מאפשרת להתחברת למרבית הטלפונים בשוק ולגבות מהם את הנתונים דרך חיבור bluetooth (גם כבל, אם באמת מתעקשים). אם נגדיר cronjob נוכל לתזמן גיבוי אוטומטי, וגם לנהל גירסאות. עכשיו צריך רק להכין ממשק יפה להצגת הנתונים במחשב, ולאפשר למשתמש להעבירם חזרה למכשיר בשעת הצורך.

סגור לתגובות.