השקר של אפל נחשף

לפני כחודש כתבתי על הבקשה של ה-FCC האמריקני לקבל מידע על הדחיה של Google Voice. ה-FCC ביקש תגובות מ-אפל, גוגל, ו-AT&T. שלושת הגופים שלחו תגובות, גוגל ביקשה במסגרת הזכאות שלה, להחביא חלק מהתגובה.

באותה תגובה, אפל הודיעו שהם לא ממש דחו את האפליקציה, אלא שיש להם השגות והם עדיין "חושבים" על האפליקציה אם לשחרר או לא. גוגל בתגובתה ל-FCC ביקשה לא לפרסם מה שקרה בינה ל-אפל בעניין Google Voice. אנשים תהו מדוע, אבל העניין נשאר חסוי.

.. עד עתה. גוגל פרסמה את המכתב תשובה המלא ל-FCC ללא צנזורה, והנה רואים משהו מעניין: נציג גוגל Alan Eustace ביקר אישית את פיל שילר, סמנכ"ל מכירות עולמי באפל, ו-פיל עצמו הודיע חגיגית ל-אלן: אפליקציית Google Voice נדחית. לא פקס, לא טלפון, לא אימייל אלא פגישה פנים מול פנים גוגל קיבלו סירוב מאפל. היתה עוד פגישה בין 2 האנשים וגם שם שוב פיל שילר הודיע ל-אלן כי האפליקציה של גוגל Google Latitude מקבלת סירוב מ-אפל.

מדוע גוגל החליטו להחביא את התגובה מעיני הציבור? כפי הנראה בשביל לתת לאפל צ'אנס לרדת מהעץ מבלי שגוגל תראה מי משקר כאן, רק מה, עבר חודש ואפל לא אישרה את 2 האפליקציות, אז גוגל החליטו פשוט לחשוף את תגובתם ולהראות מי השקרן פה: אפל.

ומה אפל הודיעה לפני מס' דקות כתגובה? שהם "לא מסכימים" עם ההצהרות של גוגל לגבי סירוב האפליקציות ושהם (אפל) "עדיין בשיחות" עם גוגל לגבי האפליקציה. מה עם הפגישות של נציג גוגל עם נציג בכיר של אפל? אפל לא מגיבה לכך. אולי הם חושבים שאם הם יתעלמו מכך, עניין הפגישות שהיו יתפוגג באוויר..

אולי מישהו באפל (סטיב? טים?) יתחיל להבין שהם פתחו לעצמם תיבת פנדורה רצינית עם עניין הסירוב המטומטם הזה? זה מה שאפל מחפשת? צרות עם FCC שיודע לנשוך כשצריך? (בניגוד למשרד התקשורת עם השר החלבי שיש לנו כרגע..)

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “השקר של אפל נחשף

  1. מה שלא הבנתי בסיפור הזה, איך נכנס ה-FCC לעניין? ממתי הרגולטור מתערב בהחלטות של חברה כלשהי ביחס למשהו שנעשה עבור מוצרים שלה?

  2. ליאור,
    אפשר להשוות בגסות את הסיפור שם למה שקורה פה עם סלקום ועם VOIP: סלקום חוסמת VOIP והם מודים בכך בפה מלא, ואז משרד התקשורת מתערב (במהירות של צב גוסס).

    מה ששם קרה זה שאפל דחתה אפליקציה של גוגל לאפשרות שיחות על VOIP וגם זרקה אפליקציות שנתנו דברים דומים על הרשת הסלולרית (בניגוד לאפליקציות שמשתמשות ב-WIFI ל-VOIP שלאפל אין בעיה עם זה). Google Voice היה הקש ששבר את גב הגמל והעיר את ה-FCC, כי בהתחלה היה חשש שבעצם AT&T השתמשו ב-אפל כדי לחסום תחרות, אז ה-FCC הגיש בקשת תגובות מהמעורבים.

    הלוואי עלינו FCC כזה.

סגור לתגובות.