הספינים של מיקרוסופט חוזרים

image אקספלורר 8 עומד לצאת החודש ל-XP, ויסטה ושאר מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, ומכונת הספינים (להלן: הגזמות ושקרים) של מיקרוסופט מעלה הילוך.

במסמך ששחררה מיקרוסופט אתמול, הוצגה העובדה החדשה: אקספלורר 8 מעלה אתרים במהירות יותר גבוהה מאשר השועל וכרום, ומיקרוסופט נותנים דוגמאות שהחבר’ה ב-Ars Technica התייחסו אליהם ולדו”ח.

כרגיל אצל מיקרוסופט, מעדיפים להחביא את החלק המהותי ולהשוויץ בתמונה חלקית.

אז אתר עולה בעשירית שניה יותר מהר. נניח. אז מה?

הרי כשאדם רוצה כבר לעשות דברים באותו אתר, אז אקספלורר 8 נותן תוצאות הרבה יותר גרועות מהמתחרים! נכון, הוא הרבה יותר טוב מאקספלורר 7, אבל הוא הרבה פחות טוב מכרום והשועל גירסה 3.0.5, שלא לדבר על הבטא האחרון של השועל.

אתרים רבים היום הם אתרים דינמיים שמשתמשים בהרבה ג’אווהסקריפט (מי שהמציא את השם Javascript – אותו יש לתלות בכיכר העיר, כי אין שום קשר בין זה ל-Java!) ו-AJAX, ושם אקספלורר 8 מפגר בהרבה בהשוואה למתחרים.

בסטנדרטים מיקרוסופט השתפרו ואף עברו את מבחן ה-Acid test 2 אבל גמרו על הפרצוף ב-Acid 3 עם תוצאה מגוכחת של 35 מתוך 100. מה עם ישום של HTML 5 בדפדפן? חלקי ביותר, הרבה הרבה פחות מאשר המתחרים. מה עם העניין ה”פעוט” שאם דף כלשהו נתקע גם האקספלורר נתקע כולו? עדיין לא טופל.

בקיצור, אקספלורר 8 הוא בהחלט התקדמות מבורכת לכיוון הסטנדרטים שהמתחרים כבר מזמן יישמו בדפדפנים ויש לברך על כך, אך כדאי לזכור שבמחלקת הביצועים ויישום הסטנדרטים יש למיקרוסופט הרבה הרבה מה לעבוד לפני שהם מתהדרים בכל מיני כתרים.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “הספינים של מיקרוסופט חוזרים

 1. טוב, אבל למה להתעצבן? מותר לעשות השוואה של ביצועים נטו בין דפדפנים, זה דווקא מקובל.
  מה שפספסת הוא שמיקרוסופט בחרה להשוות את הבטא של IE8 לא עם הבטא של Firefox 3.1/3.5 או הבטא של Crome 2 אלא עם הגרסאות הקודמות…נו, באמת… והבדיקה היא כמובן של 25 אתרים ספציפים שנבחרו בקפידה כי הם במקרה מצליחים להוציא את IE טוב… נו מילא.
  פספסת גם את החלק המשעשע – כדי לטעון את microsoft.com הכי טוב להשתמש ב-Firefox, וכדי לטעון את mozilla.com הכי טוב להשתמש ב-IE
  🙂
  סך הכל עולם כמנהגו נוהג, והקשקוש הזה ישכח תוך יום. קח את זה בקלות…

 2. זה קצת מעצבן להשוות ביצוע של עליה של אתר, בשעה שהמבחן האמיתי הוא כמה הדפדפן מהיר בעת עבודה באתר עצמו. קח דוגמא: אני חשבתי להכניס לכאן Plugin לבלוג שאם תלחץ על תמונות, הוא יפתח אותם בתצוגה יפה באתר עצמו מבלי לפתוח דף נוסף וזה כתוב ב-JS. נחש מה? האתר עולה זריז באקספלורר, אבל לחיצה על תמונה מראה את כל האפקט איטי כמו צב כולל באקספלורר 8. מה יצא לי מזה? 🙂

 3. אוקי, אני רואה את זה די כמוך – ברור שהביצועים של IE נחותים משמעותית בעבודה שוטפת לעומת החלופות… אני פשוט לא מתעצבן ממהלך יחסי הציבור הנואש הזה של MS, זה פשוט פתטי ולא עובד על אף אחד… 🙂

 4. אתה מזכיר לי סיפור קטן: בזמנו נרשמתי בסיוון מחשבים ללמוד C (בסוף זה בוטל). יודע מה אשת המכירות הציע לי? ללמוד NET. ו-++J, והציגה לי מסמכים של מיקרוסופט כמה המוצרים שלהם הרבה יותר מהירים מהמתחרים, כמה הג'אווה שלהם הרבה יותר מהירה משל SUN.
  לי כאיש טכני שמכיר את החומר לא היתה לי בעיה לגחך על המסמכים של מיקרוסופט שהראו שקרים ומניפולציות (ה-++J שלהם לא תאם ל-Java של SUN בהרבה מקרים בכלל!), אבל מפתחים אחרים לא ידעו את הדברים ונרשמו לקורס על סמך מידע שקרי. אז אני לא נפלתי, הם כן.
  אותו דבר מה שקורה היום: לא אתה ולא אני ניפול לשקרים של מיקרוסופט, אבל לא חסר כל מיני "מתלהבי MCSE" שיבלעו את הדברים בשקיקה ויסתכלו עליהם כאמת לאמיתה, וזה עצוב.

סגור לתגובות.