על הזין של “בזק”

image

הבוקר קמתי למצוא עובדה חדשה ש”בזק” קבעה: ניתוק קו יזום גם מבלי להודיע ללקוח מראש וגם כשאין לך חוב, ומעשה שהיה כך היה.

אנשים שעובדים בהיי-טק מכירים את הסיטואציה: אתה נמצא הרבה מאוד שעות בעבודה, לעיתים אתה צריך לנסוע ללקוחות או להשתתף בישיבות שנמשכות שעות ארוכות ולא תמיד שמים לב לחשבונות שמגיעים, במיוחד אם אותם אנשים רווקים. זה לא שאין כסף לשלם, כמו העניין שלפעמים שוכחים לשלם, ואז מגיעים התראות ומיד משלמים את החשבון.

אבל מה קורה שהמחשב של “בזק” מחליט ששלחו לך מבחינה היסטורית X התראות? (X אינו ידוע) למרות ששילמת את חשבונות ואינך מנוי על הוראת קבע או שלא נתת להם לצמיתות את מס’ כרטיס האשראי שלך? החברה עושה משהו פשוט: היא מנתקת לך את הקו גם אם אינך חייב להם שקל! 

עניין הוראת הקבע או מסירת פרטי כרטיס אשראי לצמיתות, במיוחד לחברת “בזק” הוא דבר מאוד בעייתי. אישית קרו לי לא מעט מקרים שבהם בזק טעו בחיובים והוסיפו שרותים שמעולם לא ביקשתי, או חיובים שגויים לגבי ה-ADSL שלי. בהוראת קבע או בתשלום עם כרטיס אשראי החיוב יורד אוטומטית ואם לא בדקת סעיפים וישנה טעות, אכלת אותה, ולך תרדוף אחרי בזק עם נציגי שרות שלעיתים שיחה איתם משולה לשיחה עם החתולה שלי. נפלה טעות ואתה מעוניין בכספך בחזרה? הצחקת אותם! אתה תקבל איזה “זיכוי” אי שם בעתיד בחשבון הבא או בחשבונות הבאים.

הבוקר התברר לי שכנראה המחשב הראשי של “בזק” החליט “לסמן” אותי. נסיון לחיוג לתאם פגישה בקו “בזק” שלי נתן לי את ההודעה שהקו שלי מנותק. זה הפליא אותי מכיוון ששילמתי את חשבונותיי של בזק. חיוג ל”בזק” (הם משאירים לך את האפשרות לחייג אליהם, כמה “נחמד” מצידם) ושיחה עם נציגי שרות הלקוחות הבהירה תמונה הזויה לחלוטין: “בזק” לא מוכנה להחזיר את הקו עד שאחתים הוראת קבע או אתן להם כרטיס אשראי, בהתחשב בכך שב-3 שנים האחרונות הם ניתקו לי את הקו 4 פעמים.

האם מישהו מ”בזק” חשב על העניין של לשלוח מכתב המתריע על כך ש”בזק” מעוניינת בהוראת קבע או בכרטיס אשראי? לא. האם נציגי השרות הודיעו לי בזמן תשלום החשבונות על החובה לחתום על הוראת קבע או מתן מס’ כרטיס אשראי לצמיתות? גם לא. “בזק” מצפים ממך להיות בעצם קורא מחשבות שהם. מה, לא ידעת שאתה חייב לתת להם אמצעי תשלום קבוע מבלי שיידעו אותך? בעיה שלך. אין קו וזהו!

לאחר דין ודברים עם נציגי שימור לקוחות, החלטתי לעשות את הפתרון הפשוט ביותר: אקח לי קו ADSL “ערום” (NAKED) ללא שיחות. את שיחות הטלפון שלי אבצע ב-Skype או בפתרונות אחרים (למישהו יש המלצות?) לבינתיים. שוק פתרונות החיבור לאינטרנט מחוץ ל”בזק” הולך וגודל, וההצעה של סלקום לדוגמא מתחילה לעניין, גם ההצעה של אורנג’ מתחילה להיות מעניינת אך אינני עובר עדיין מה-ADSL שעד כה הוא די יציב אצלי (חצי שנה בלי ניתוק, בלי עין הרע). “בזק” מבחינתי דפקו לעצמם את השם מבחינת רצינות החברה ומבחינת היחס ללקוח.

איך אמר לי פעם מישהו: מה ראשי התיבות של “בזק”? ב-ביקשת, ק-קיבלת, והאות האמצעית, זה מה שקיבלת.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות בנושא “על הזין של “בזק”

 1. היי חץ
  מה עם הטלפון של הוט?
  למיטב זכרוני עם התמריצי הצטרפות הוא משתלם יותר מהקו של בזק.
  ולתשומת ליבך: ניידות מספרים תקפה גם בטלפונים נייחים.

  בהצלחה!
  קובי

 2. השירות של סלקום ידוע באיכותו? אולי השירות של hot נחשב איכותי? הרי התאגידים הללו הם נבלות שלא ברא הקפיטל.

  סלקום, כדוגמא, לא מתחייבים לך על רוחב פס, ואם אתה עובר דירה למקום בלי קליטה, אתה עדיין מחויב לחוזה. ואתה מתחייב ל-3 שנים. הנזק שיגרם לך גדול לעומת זה הנגרם לך מכמה עשרות שקלים שנזק גו(נ)בים לך בטעות.

  hot הצליחה כל כך לעצבן, שיש אפילו אתר המוקדש לשנאה כלפיה.

  אני חושב שהפתרון הוא שירות ללא התחייבות. ובזק, למרות הכל, היא לא החברה הכי נבזית בשוק. אם כי היא לומדת.

 3. עברתי לאורנג' ואני מרוצה. גם מבחינת מחיר וגם מבחינת שירות. רק קח בחשבון שאם אין חשמל אין אינטרנט וכמובן אין טלפון.

 4. היי, אולי הסיפור הזה יעניין אותך, לא היה לי זמן לכתוב עליו בבלוג כי יש לי מבחנים:

  דוד עיוור, שלי התקשר אלי אתמול ואמר לי שבזק אמרו שהוא "זכה בנתב" והביאו לו נתב שהוא מתחייב לשלם עליו לשנתיים. הוא רצה שאני אתקין לו אותו אז אמרתי לו "שבזק יתקינו! אתה משלם על שרות".

  לאחר שעה אני מקבל מבזק טלפון שזה לא התפקיד שלהם, התווכתי איתם משהו כמו 15 דקות (הם אומרים שהם צריכים שם מישהו שמבין אותם, אישתו של דודי לא דוברת עברית וילדיו בני 6). באיזה שלב הזכרתי שהוא עיוור, רק אז הם אמרו לי שיתקשר למוקד אחר שלהם מחר ושהם אולי יתחשבו בנסיבות.

  זה סוג הדברים שהייתי נותן לכתבים לטפל בהם (זה לא המקרה היחיד שיש לי קשר אליו) אבל אין לי זמן (אם יש כאן כתב שיצור איתי קשר בבלוג 🙂 ).

 5. לידיעתך מר חץ בן חמו,
  כל חבות התקשורת מחייבות בשעת ההצטרפות הוראת קבע !
  חברת בזק לא מחברת לקוח גם אם שילם לבסוף את חובותיו ללא הור"ק
  אם צבר 3 ניתוקים (בשנה אחת) ומעלה או אם ידוע שהוא בפשיטת רגל או מוגבל בבנק.
  בוא ותסביר לי מדוע חברות אחרות לא ישימו אליך לב ללא הור"ק אך בזק שהינה חברה
  פרטית צריכה לתת בך אמון ולספק לך שרותים לחכות שתשלם לאחר שצרכת את השרותים
  ואנשים אומרים בעצם "עד שלא אקבל חשבון הביתה זו בעיה שלהם מצידי שישלחו ברשום".

  כאחד שמכיר את מהלכי הגבייה בבזק , רבים פונים ואומרים אז מה אם איחרתי אתם לוקחים ריבית,
  לא?
  אז זהו שבזק היא לא בנק ולא נותנת הלוואות בריבית פיגורים של 12% בשנה אלא רוצה
  לקבל את כספה בזמן. אם אתה ירא מהור"ק סימן שאתה לא אוהב לשלם בזמן באופן כרוני,
  ואם כך שיהיה לך בהצלחה בהוט. (שם כבר יחנכו אותך)

סגור לתגובות.