קטעים עם החמאס

חמאס, כארגון ששולט על רצועת עזה, מחפש “למכור” את עצמו לעולם כארגון שנלחם בישראל אך ארגון אמין. אתמול הארגון יצא בהכרזות לעיתונות בקשר לחקירתו על מבצע “עופרת יצוקה” ומי הזרים מידע לצה”ל ואיך.

ומה החמאס טוען? סייענים של פת”ח השתמשו ב-Google Earth בכדי לסמן לצה”ל איך לתקוף ומה לתקוף.

יש לי תחושה שבזרועות המודיעין השונות ובדרג הבכיר של צה”ל כשקראו את ההודעות האלו, אנשים נפלו מצחוק.

מי ששכח, Google Earth זה דבר נחמד, אך הן מבחינת פירוט והן מבחינת עדכון, דווקא התוכנה והשרות מאוד מאחרים, כך שלבנות מלחמה ומבצעים על כך זה די חסר סיכוי, מה עוד שדברים רבים השתנו מאז צולמו המפות בהשוואה למה שהיה טרום המבצע, ולמי שמחפש אתגרים, שינסה לחפש לדוגמא את בית הכלא של החמאס בעזה. הוא לא מופיע שם.

לישראל, כמדינה שמשקיעה רבות בבטחון, לא חסרים אמצעים וצה”ל שיחרר לציבור מספר קטעי וידאו בעבר בו הם מראים צילומי מל”ט ומזל”ט אשר מצלמים מחבלים בעת פעולה ואחרי 30 שניות נשלח אליהם טיל שגורם לאותם מחבלים לבדוק אם אללה קיים ואם מחכות להן 72 בתולות (לא כולל כדורי אדוויל לכאב ראש מהבתולות). אז אם לצה”ל יש מלט”ים ומזל”טים באויר, למה הוא צריך Google Earth?

האם סייענים מהפת”ח סייעו לצה”ל? אולי, אבל בשביל זה צריך Google Earth? עזה היא לא שטח כזה ענק ואפשר לציין שמות רחובות ותיאור כללי אם סייען פת”ח רוצה לסייע. Google Earth פשוט יתן תמונה שגויה, וצה”ל מצויד במפות שמתעדכנות יום יום הואיל וקיימות יחידות המצלמות וממפות ומעדכנות מפות עבורו ועבור גופים אחרים.

image image לפני מס’ ימים שיחרר דו”צ לעיתונות מידע על ציוד חדש שצה”ל השתמש בו ב”עופרת יצוקה”: נגמ”ש “נמר” עבור גולני, מצלמה שמעוצבת ככדור טניס ושולחת צילום 360 מעלות לחיילים שמחוץ לבניין, וגם טיל נחמד חדש ושמו “מטאדור” או איך שאחד המפקדים קרא לזה “הטנק הפרטי שלי”, וכמובן שאם כבר אנחנו בלחימה, למה לא לעשות איזה Beta test לציוד חדש? אז גם לכך התייחס דו”צ בהודעתו על ניסוי המכ”מ החדש (“רז”) שאמור להיות בשוק במהלך השנה. המבחנים עברו בהצלחה, תודה שהתעניינתם.

אפשר לאמר הרבה דברים על המלחמה האחרונה, ואפשר גם לנחש דברים לגבי הסיוע של אנשי הפת”ח, אבל מכאן ועד שימוש ב-Google Earth המרחק רב מאוד. מה הלאה? סייען התגלה כשהשתמש באטלס כרטא?

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “קטעים עם החמאס

סגור לתגובות.