יו 2, האלבום החדש ומלחמה בביטורנט

AlbumArt_{8023378A-FB7E-4425-95AB-2CC9A1F7B76C}_Large

להקת יו-2 אמורים לשחרר אלבום חדש בקרוב ב-27 לפברואר באירלנד, בהתחלת מרץ בשאר העולם.

ללהקה יש כבר היסטוריה עם הדלפות, כאשר בונו השמיע את האלבום במעונו בווליום קצת חזק מדי, וכל מה שהיה צריך זה מעריץ אלמוני שפשוט הקליט דרך נגן המוסיקה שלו את המוסיקה והפיץ אותה באינטרנט. איכות ההקלטה היתה זוועתית כמובן אבל למעריצים זה לא שינה הרבה והיתה להם הזדמנות לשמוע את השירים.

מנהל הלהקה, פול מקגינס, ידוע בהתנגדותו הקולנית לכל רעיון שיתוף השירים ואף קרא בעבר לנתק לחלוטין משתפי שירים, וכשזה מגיע ללהקה שהוא מנהל, הוא החליט לעשות צעדים מחמירים על מנת שהאלבום לא ידלוף. לא חולקו לעיתונאים המסקרים את האלבום שום עותקים, ואיש לא קיבל שום עותק מוקדם של האלבום על מנת שהאלבום כולו לא ידלוף. עיתונאים שרצו לסקר את האלבום הוזמנו ל”מסיבת האזנה” שם הושמע האלבום אך איש לא הורשה להקליט וליתר בטחון, טלפונים ונגני מדיה לא הורשו להיכנס.

אבל כמו תמיד, גם עם צעדי הבטחון הכי גדולים, תמיד ישנם כל מיני “מקורבים” שמכירים “מקורבים” אחרים באולפני הקלטה ושכפול שונים וכך מצא את דרכו האלבום החדש של יו 2 את דרכו לידי אנשים שהעלו אותו לביטורנט והחגיגה התחילה: בשעת כתיבת שורות אלו, יותר מ-100,000 איש כבר הורידו את האלבום בשלמותו (לפי אתר Torrent Freak) וכל מי שמעוניין להוריד אותו פשוט יכול לגשת ללינק הזה לדוגמא (שכמה אירוני, נמצא אצל הקבוצה שנתבעת בימים אלו: The Pirate Bay) ולהוריד את האלבום באיכות טובה ולהאזין לו. אתרים אחרים כבר נותנים גירסאות יותר איכותיות להורדה, לאלו המעוניינים באיכות יותר גבוהה מאשר MP3 בקצב דגימה של 128 קילוביט.

ושוב הוכח כי לא חשוב כמה מנסים לחסום, תמיד יהיו “נשמות טובות” שידליפו את החומר לאינטרנט ומשם כבר תהיה חגיגת הורדות שמאוד קשה (עד בלתי אפשרי) לעצור אותה.

Print Friendly, PDF & Email