תאונה מחרידה, משרד מטומטם, ושר טיפש

כולנו אתמול שמענו על התאונה המחרידה בה נהרגו 25 תיירים מרוסיה. אסון כבד לכל הדעות ואישית אני שולח תנחומים למשפחות ההרוגים וברכת החלמה לפצועים.

התאונה הזו לצערי שוב ושוב חושפת מס’ דברים שעד היום איש לא פתר אותם, והן פתירות:

  1. מדהים אותי לראות שוב ושוב כיצד העיתונות יודעת עוד לפני המשטרה כמה עבירות תנועה היו לנהג. בוואלה זה פורסם דקות ספורות לאחר התאונה, ושר התחבורה חזר על הממצאים.
  2. כמובן ששר התחבורה מיד יודע הכל עוד לפני שבכלל השוטרים החלו לחקור. הוא כבר קבע כי זו “בריונות של נהגים”, למרות שבמקרה הזה כלל וכלל לא דובר על כך.

אלו סתם נקודות שוליות, הנקודה הכי מטומטמת בכל הסיפור הזה שלנהג יש 22 עבירות ונותנים לו לנהוג אוטובוס עם 51 נוסעים. למה??? מי שעוקב אחרי החדשות לגבי תאונות דרכים, מוצא בדיוק את אותן נקודות חוזרות שוב ושוב: תאונות דרכים קשות, נהגים עם רשימת עבירות באורך מגילת אסתר. איפה משרד התחבורה פה? פוף, נעלם.

הגיע הזמן שמשרד התחבורה יתחיל להיות קשוח!, עברת מס’ מסויים של עבירות תנועה? לא יקחו לו את הרשיון אלא יפסלו לו את הרשיון למשך תקופה ארוכה שלאחריה הנהג יצטרך לעבור הכל מחדש: תיאוריה, טסטים פנימיים, טסט רשמי. אולי, אולי העלויות של זה לנהג הסורר, בתוספת ה”תענוג” של להסתמך על תחבורה ציבורית – יכניסו לו משהו לראש.

לצערי בתי המשפט יותר מדי רחומים שזה מגיע לנהגי משאיות ואוטובוסים. הנהג בוכה על כך שזוהי פרנסתו, ובית המשפט, רחום שכמוהו, נותן לו על תנאי או עבודות שרות, והנהג תוך מס’ חודשים חוזר לנהוג. מדוע? האם חיי אדם זולים בעיני בית המשפט? לצערי זה נראה כך.

לצערו של נהג האוטובוס במקרה זה, הוא נפצע קל. מה שהוא הולך לעבור עכשיו הוא גהינום בכל מקום: אם בכלא, אם במשפט, ואני לא אתפלא אם הוא ימצא מחוסל עקב כל מיני “מאפיות” רוסיות.

ועוד משהו אחד: שהיחצ”ן של שר התחבורה ידביק לו בבקשה פלסטר לפה. אם מופז לא היה משוריין למקום השני, סביר להניח שהתוצאות בפריימריז שנערכות היום בקדימה היו מגלגלות אותו מכל המדרגות.

Print Friendly, PDF & Email