מובטלי היי טק – קדימה לשדה!

image

כולם יודעים שמצב ההיי-טק היום על הפרצוף, הכלכלה העולמית במיתון (תודה לארה”ב) ומי שמחפש עבודה, יגלה עד מהרה כמה הטלפון אליו אמורים לחייג כל מיני חברות היי-טק אחרות.. שותק. כל יום שומעים בחדשות על עוד ועוד מפוטרים, פעם מחברה כזו ופעם מחברה אחרת. כל מה שנותן לעשות לעובד ההיי-טק הממוצע הוא להגיש טפסים בלשכת עבודה, לחתום אבטלה, לשלוח קורות חיים ולקוות (להתפלל?) לטוב.

אבל אנחנו בישראל! כאן יש לנו בירוקרטיה שיכולה להתחרות בכל רפובליקת בננות! יש לנו פקידים מאוד חכמים שם במשרד התמ”ת והחקלאות!אנשי היי-טק הם חכמים שממציאים דברים חדשים? בוז! הגניוס היהודי נמצא שם בתמ”ת, באוצר ובחקלאות ושם הם המציאו טריק חדש: הבה נסב את עובדי ההיי-טק המובטלים … לחקלאים! אנשי QA – לגדל עגבניות, מתכנתים – גידול ורדים וחצילים, מנהלי רשת ומנהלי פרוייקטים.. טוב, אתם תהיו אחראים על קטיף התפוחים והקלמנטינות, וגם תשתתפו בקטיף.

קראתם נכון חברים. עובד היי טק, שבקושי רואה שמש (וגם זה בזמן הפסקת ארוחת צהרים) יעבוד 10-12 שעות תחת שמש קופחת! עובד היי-טק שמקסימום הרמת המשקל שלו (בהנחה שהוא לא הולך למכוני כושר) היא לפטופ [וגם על זה הוא יתווכח עם הבוס אם להביא לו לפטופ ששוקל 4 קילו או 2 קילו] ירים ארגזי ירקות ופרחים, שלא לדבר על הצורך בלהתכופף לשיחים, לעבוד בבוץ, ולהשתמש בידיים שלא לשם הקלדה. אחלה התאמה, לא?

כשאני קראתי את זה, לא הייתי בטוח אם התעוררתי ב-1 באפריל. לשמחתי המחשב הוכיח לי שלא, אבל פה החלמאות כובשת, וזה לא בדיחה, זה אמיתי. התוכנית ההזויה הזו היתה בעבר, שניסו להסב אקדמאים להוראה, או לבניין (יאפ, אקדמאי בתור בנאי..), או למלונאות – כל הנסיונות האלו נכשלו לחלוטין, אבל אצלנו ילמדו לקח מזה? מה פתאום?!?

מדינה עם קצת יותר מחשבה וחזון היתה לוקחת את המובטלים האלו והיתה יכולה להשקיע בטיפוח שלהם ע”י העברת קורסי עדכון ורענון בנושאי היי-טק! קח אותם, תעביר להם קורסים על Linux, קורסים על PHP, על Python או Ruby, על High Availability או על כל נושא שהוא עכשווי ולא טרנדי. אחרי הכל, דווקא אנשי ההיי-טק הם הם אלו שמשלמים הכי הרבה מיסים במדינה הזו, כלומר השקעה בהם היום תניב יותר מיסים למדינה כי אנשים מעודכנים הם בד”כ האנשים הראשונים הרצויים למשרות, מה שאומר יותר מס הכנסה למדינה, מה שאומר שקופת המדינה מקבלת את כל ההשקעה בחזרה בתוך זמן קצר. מישהו מהליצנים שם חשב על זה??

אני מצטער, אני פשוט לא מצליח לדמיין מאיפה לעזאזל הם הצליחו להמציא מסלול כזה. אני המום.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות בנושא “מובטלי היי טק – קדימה לשדה!

  1. אני עשיתי בדיוק את הצעד ההפוך, ברחתי מחלקאות להיי טק.
    אני לא מבין מה קרה שהמדינה נזכרה פתאום בחלקאות אחרי שהיא בכוח הורגת את התחום ב20 שנה האחרונות.

  2. זה אחד באפריל חץ. במחשב שלך פשוט משתף פעולה עם המתיחה.
    זה חלק מהזכויות שהמדינה לוקחת לעצמה בחוק האח הגדול.

  3. אני חושב שהבעיה היא שאתה מצפה להתנהגות רציונלית. הציפיות שלך צריכות עדכון.

    — אריק

  4. למה שלא ישלבו היי טק וחקלאות , בארצות הברית כבר יש תעשיית היי טק לחקלאות …בנייני גידול וחממה , שנועדו רק לגידול בשיטות חדשניות ירקות ופירות , יש המון שיטות לגדל את הפרי המושלם בעזרת מחשב , המחשב ידע מתי להשקות , כמה תאורה , כל הנתונים שזקוקים להם , ורק בקטיף יבואו עובדים ויקטפו וישלשלו את הפירות או את הירקות לתוך תעלות שישתלשלו לתוך כלי איסוף בתחתית הבניין ששם יואסף כל התוצר . יש המון רעיונות לפיתוחים שכאלה , מים נשיג ממתקני התפלה ושמש אפשר לנווט בעזרת מראות אופטיות בדיוק בכמות הנדרשת ….

סגור לתגובות.