בדיחה ושמה סבא”א

מוצ”ש הגיע ומה הכותרת הראשית ב-Ynet ובוואלה? “על כל מדינות המזה”ת להתפרק מגרעין”. אני חושב שבפעם הראשונה מזה זמן רב, בישראל כמו באירן וסוריה, צחקו צחוק גדול מאוד.

image סבא”א (ראשי תיבות של סוכנות בינלאומית לאנרגיה אטומית, או באנגלית IAEA) כעקרון אמור להיות ארגון שמנטר פעולות הקשורות לאנרגיה אטומית, כורים גרעיניים וכל מה שקשור לאטום, אבל בשנים האחרונות אנו עדים לכך שכל מה שיוצא מ-סבא”א זו התחנפות גמורה לאיראנים (בחסות יו”ר הסוכנות, מוחמד ברדאעי), גם כאשר האיראנים שמים פס על כל הבקשות של סבא”א ומביאים לארגון קמצוץ של מידע שיש כבר לארגון – מיד מתחנפים סבא”א לאיראנים ומגינים עליהם מפני סנקציות חדשות.

אבל כשזה מגיע לישראל? אווו, אנחנו כנראה באזור חיוג אחר, אז צריך להיכנס בישראלים ולהוציא הצהרות כמה אנחנו צריכים מיד “להתפרק” מהגרעין. זה שישראל צריכה את הגרעין כ”נשק יום הדין” וכאיום על מדינות אויב שרוצות למחוק אותנו מהמפה, זה לא ממש מעניין את סבא”א. העיקר ש”המזרח התיכון” צריך להיות מפורז מנשק גרעיני, ובמיוחד הארץ הזו עם המגן דוד והיהודים… אההמ.. כן, ישראל.

מבחינה פוליטית, לשמחתי בארץ עדיין ראשי המפלגות מספיק אחראיים לא ליפול לשטויות האלו, ואהוד ברק, בדיוק כמו ביבי ואולמרט, לא יתנו לזה לקרות כמובן. הם מודעים לכך טוב מאוד שברגע שלא יהיה לישראל שום מענה גרעיני, זה יהיה עניין של תקופה מאוד קצרה עד שהחיזבאללה, חמאס, סוריה, איראן יתקיפו את ישראל וינסו להשמיד אותה. יש כמובן את השמאל הקיצוני שמעוניין שנפורז מנשק גרעיני ויש לו תומכים רבים בקרב הוזים מסויימים (מספיק לראות את הצעקות, הקללות והיריקות שהם מקבלים בדוכני החתמה שונים בתל אביב בשביל להבין שהעם ממש לא מוכן לקבל את השטויות האלו).

בוא נראה מה קורה עם שכננו ממזרח, הסורים, זה שישראל מחקה להם כל מה שצפון קוריאה מכרה להם ככור גרעיני. הם דוחים זאת על הסף וטוענים שלא היה שם כלום, ממש כלום, והם אפילו מוכנים שנציגים של סבא”א יבואו לבקר ולבדוק בעצמם, אבל כשהנציגים באמת רוצים לארוז מזוודות ולהגיע מה קורה? אה, הסורים נזכרים לאמר: “נשתף פעולה, אבל לא נחשוף סודות”. סליחה, הגרעין בסוריה היה סודי, לא? כלומר הם לא יחשפו את מיקומי התעלות והכלים? אה, זה סודי ובעצם לא יראו כלום לנציגים של סבא”א.. פשש, איזה נדיבים הסורים.

אחמדינג'אדומה עם אירן? שמים פס גדול על סבא”א. סבא”א רוצים מידע על הכור והצנטריפוגות? שירצו! העולם רוצים להטיל סנקציות על אירן? נו באמת! בשביל מה יש חברים טובים כמו סין ורוסיה? הרי רוסיה תמיד אהבה לשחק משחק כפול, וסין? חיוך מצד אחד, טור סכינים בגב מצד שני, כל עוד יש לך מזומנים, עדיף מ-9 ספרות ומעלה. האיראנים משלמים על טכנולוגיה? הם יגנו עליהם נגד כל החלטה של מועצת האו”ם, סבא”א, האיחוד האירופאי, ורוסיה תעזור, לא לדאוג. התוכנית של אחמדינג’אד ושל האייטולות ממשיכה לדפוק. פה ושם מפזרים האיראנים כל מיני מבטים תמימים של “מה אתם רוצים מאיתנו? אנחנו מפתחים פצצות אטום? מ’פתאום! כולה 4000 צנטריפוגות” (והמספר גדל כל יום). כמובן שהאיראנים במקביל גם מוציאים מדי פעם הצהרות לעיתונות בכיבובו של הגמד עם השערות שהנה הם עברו עוד צעד משמעותי, עוד שלב קריטי, וגם לא שוכחים להודיע לישראל (כן, “השטן הקטן” קוראים לנו באירן) שאם ישראל חס ושלום תפנטז להפציץ את הכורים, האיראנים יכנסו בנו. בקיצור – פס ענק על סבא”א ושאר העולם, ולעזאזל האזרחים האיראניים שעכשיו הדלק שלהם מוקצב (כמה אירוני שיש קיצוב דלק לאזרחים במדינה שהיא הרביעית בגודלה בייצוא נפט!), העיקר שתוכנית הגרעין תמשיך לקרום עור וגידים! יהיה טילים? יהיה גרעין? זה העיקר.

אם זה לא היה עצוב ולא היה נוגע לנו, זה היה מצחיק, אבל ככה זה נראה היום.

Print Friendly, PDF & Email