צ’אט בתוך הבלוג – המשך

כתבתי בעבר לגבי צ’אט בתוך הבלוג, אם אתה מעוניין לשוחח עם הקוראים שלך (או בחלק מהמקרים עם לקוחות פוטנציאליים, כשמדובר באתר מסחרי, אבל במקרה זה, עדיף כבר תוכנה מסחרית כמו Live Person). מאז עברו מים רבים תחת הנהר והתגלו מס’ חסרונות בשיטה להשתמש ב-Google Chat:

 1. אם אתה מחובר עם שם משתמש אחד ובחרת בבלוג לצ’וטט כמשתמש אחר, תצטרך לעשות Logout, לעשות Login כמשתמש אחר, להפעיל את הלינק שגוגל נותן לך, להמתין בערך 30 שניות, ורק אז תוכל לצ’וטט עם הקורא בלוג, אם הוא כבר לא התייאש (והרבה מהם מתייאשים).
 2. עצם שליחת הלינק הענק מ-Google Chat וחוסר תמיכה בשום פרוטוקול צ’אט (גם לא דרך Google Talk) הוא עניין די מעצבן. יש לי תוכנה כמו Pidgin או שרות כמו Meebo פתוח, אז למה אני צריך לפתוח חלון מיוחד לצ’יטוט? לגוגל הפתרונים.
 3. אין תמיכה בעברית (הקלדה) לא במקינטוש, לא בלינוקס, וחייבים פלאש.

ניסיתי לבדוק את שרות Meebo me האם יש שיפור מאז הפעם האחרונה שבדקתי את השרות הזה. יש שיפור, אפשר לכתוב ולקרוא בעברית, אמנם הטקסט צמוד לשמאל אבל בהחלט קריא. החלטתי לפני ההתלהבות לבדוק את זה דרך VNC על הלינוקס שלי.. ביעוס, שם לא רואים טקסט עברי. ביקשתי מחבר לבדוק עם מק, אותה בעיה. החבר’ה באדובי פשוט מחורבנים עם תמיכה בעברית.

ואז, באחד ההודעות בפורומים של Meebo, מישהו הציע שרות של אתר חדש.

תכירו את ….. האב.לה (נשבע לכם, זה השם! הנה הלינק). מה האב.לה נותן שאחרים לא נותנים? די פשוט:

 1. יש תמיכה בעברית בכל הפלטפורמות: לינוקס, מק, ווינדוז מהסיבה הפשוטה: אין בכלל שימוש ב-Flash.
 2. אפשר לראות מהיכן המשתמש מגיע (הכוונה איזה דף באתר/בלוג) וזה מופיע בשורה הראשונה
 3. אפשר “לטייל” עם מי שמצ’וטט איתך: אתה נותן לו לינק, הוא לוחץ על הלינק (גם מחוץ לאתר שלך), ותיבת הטקסט תמשיך איתו, כך ניתן לכוון אנשים ל-URL פנימי בתוך הבלוג או חיצוני ברשת.
 4. חינם 🙂
 5. לבינתיים, אין ממש פרסומות (חוץ מ-2 לינקים: אחד לשרות, אחד ל-Feedback).
 6. היתרון הכי חשוב: אפשר להשתמש בתוכנה שמותקנת אצלך, כלומר אם אתה משתמש ב-Pidgin או Trillian או מסנג’ר, אתה תקבל הודעות ישירות אליך ממשתמשים בשם WebuserX כאשר X הוא עד 5 משתמשים + משתמש בשם monitor1 שמנטר את מצבך.
 7. אפשר לשוחח עם עד 5 גולשים במקביל.
 8. יש אנונימיות, כך שהמשתמש לא צריך להזדהות או להתחבר עם המסנג’ר שלו וכו’.
 9. הגולש יכול “להעלים” את חלון השיחה או למזער אותו אם הוא נמצא בסביבה שהוא אינו מעוניין שיראו את השיחה (אם כי עדיין לא ניתן “להוציא” את חלון השיחה, אני משער שזה יהיה בשלב הבא)
 10. אפשר לגרום לחלון השיחה “לרחף” על האתר (באחד מ-4 הפינות).
 11. אפשר לתרגם את הודעות התוכנה כך שיופיעו בשפה שלך.

בקיצור, השרות של האב-לה נותן את כל מה שחיפשתי, ואני ממליץ אותו בחום לכל מי שמעוניין להוסיף אפשרות לשיחה בבלוג או באתר שלו עם הגולשים. אפשר לשלב את הקוד שניתן בעת ההרשמה בקלות לתוך האתר.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “צ’אט בתוך הבלוג – המשך

 1. אני העדפתי פתרון "מסורתי" יותר, ושילבתי יישום AJAX של mebbit שמתממשק מול רשתות IRC קיימות. כאשר גם ככה מדובר על ערוץ שאתה פעיל בו, בצורה הזו ניתן לאפשר גם לגולשים גישה לערוץ, וכבונוס זה גם יאפשר להם להתחבר לרשתות IRC גם כאשר מסננים להם את הפורט.

  ניתן לראות את השימוש שלנו ביישום כאן – live.mozilla.org.il.

 2. הפתרון שאתה מציע הוא בהחלט פתרון שיכול לשמש בלוגרים מקצועיים כשהגולשים שלהם מבינים משהו במחשבים, ולא נבהלים מטקסט מתגלגל אנגלי 🙂
  אצלי במקרה שלי וגם במקרים של אתרים מסחריים, יש חשיבות מכרעת למשהו שאמור להיות כמה שיותר פשוט, נקי, וקל לשימוש, בלי דברים שרצים, בלי אנגלית (שחלק מהקוראים, לפחות בבלוג שלי, פשוט לא מבינים)

 3. ִחוץ מהחובה בהכנסת שם משתמש אנגלי (עברי פשוט לא תופס) – אין הרבה אנגלית במערכת. אפילו את הודעת ה־motd של השרת אפשר להעלים.

  מהצד השני – מנהל הערוץ יכול לעבוד גם דרך היישום הוובי, או דרך תוכנת לקוח IRC כרצונו, וישנן מספר יישומי שולחן עבודה דוברי עברית שיעשו את העבודה.

סגור לתגובות.