כמה מילים על פרופ' שטרנהל, ימין קיצוני, והמון טמטום

image

מה שפתח אתרי חדשות בבוקר מצא ידיעה מרעישה: פרופ' זאב שטרנהל, חתן פרס ישראל, נפצע קל ממטען צינור בביתו בירושלים (הנה YNET, וואלה, ו-NRG). בוואלה ו"הארץ" הוציאו צו גיוס דחוף לכתבים לאחר שנדלקו פעמוני האזעקה עם מילות המפתח "ימין","מתנחלים", "פרופסור", "מטען צינור" והם התחילו להפגיז פוסטים (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, להמשיך?). כל פוליטיקאי זוטר וכל אינפנטיל קיבל כתבה או תקציר, העיקר לקטול כמה שיותר את הימין, בהתאם למסורת הקבועה של 2 אתרי החדשות הנ"ל. ב-וואלה ו"הארץ" כבר דפקו כותרות וקבעו: "הימין יזם פיגוע", ב-YNET תהו בקול אם זה ימין קיצוני, וב-NRG ניסו ללכת על יבש ולהסתפק בדיווח מטעם גורמים במשטרה עם קצת היסטוריה לגבי הפרופ' הנ"ל.

אותי מעניין משהו אחד: איפה לעזאזל אותה "עיתונות חוקרת"? הרי הפרופ' הנ"ל פתח ג'ורה על המתנחלים והציע הצעות לפיגוע, וזה היה לפני 7 שנים, הנה המאמר שלו מאותה תקופה. הוא מציע דברים חמורים מאוד, אבל בסופו של דבר זו עוד דעה של שמאלני קיצוני, וכיום איפה שלא זורקים אבן, פוגעים באחד כזה. פרופ' שטרנהל לא רץ להפגין בניעלין, לא רץ להשתנקר לאיחוד האירופאי על כל הזזת רבע אבן בשטחים, הוא לא ח"כ, אז למה בכלל לפגוע בו?

imageimage   התשובה כנראה מגיעה מהכרזות שנמצאו קרוב לביתו של הפרופ'. הכרזות (התמונות מימין ומשמאל כאן הם קישורים לגירסה בגודל המלא) החתומות בשם "צבא המשחררים הממלכתיים" מצביעות על כך שמישהו (או מי-שהם) החליט לקחת לעצמו את הדין לידיים ולפגוע בפרופ' הנ"ל. עיון מעמיק בהצעה לתשלום של 1.1 מיליון ש"ח למי שיפגע בימין הקיצוני מראה שאלו שבאותה קבוצה הם פשוט דבילים אפילו בהבנה של דברים בסיסיים!

הלכתית, אין שום היתר להרוג אדם על סמך התבטאות כזו או אחרת. גם דין "מוסר" אינו יכול להיות מוכרז ובטח שלא מבוצע ע"י אדם כלשהו, אלא לאחר אישור של סנהדרין, ואת זה מי ששכח, אין כיום (ולא, ערימת הליצנים הנקראים "מועצת חכמי התורה" של ש"ס אפילו לא מתקרבים לזה!), כך שאין שום היתר הלכתי לבצע פיגוע במאן דהוא, אלא רק אם קיימת סכנת חיים ממשית הנשקפת למישהו (עקרון "הקם להרגך השכם להרגו"). איזה סיכון מהווה שטרנהל בדיוק?

לעניין הקמת מדינת הלכה ביהודה ושומרון: מי בדיוק שם את אותה קבוצה אינפנטילית לקבוע מה יהיה ואיפה? מדינת הלכה? לפי איזה הלכה? אשכנז? ספרד? שלא לדבר על כך שקצת עיון בהיסטוריה, תראה שבפעם האחרונה שניסו את זה, זה לא היה איי איי איי..

בקיצור, מה שיוצא מכל הסיפור הזה, שמדובר כנראה בעוד חבורה של פוחזים שאינם מבינים כלל וכלל בהלכות, שמבצעים חילול ה' אדיר, יחד עם עוד כמה איסורי דאורייתא, ושאין בינם לבין ימין קיצוני כדוגמת ברוך מרזל ואחרים כמעט מאומה.

עשבים שוטים נמצאים הן בימין והן בשמאל ובגלל זה הם נקראים גם כך. יש "מתלהבים" לא רק בפוליטיקה אלא בכל תחום אחר בחיים  (כן, גם בהיי-טק). עדיף לתת לכוחות הבטחון לעשות את מה שהם טובים בו, במקום לתת במה לטורי פובליציסטיים מפגרים מהשמאל לאוורר את דעותיהם במדיה (YNET נתן ל-3 מהם היום את הבמה במדור "דעות", והם כמובן מיחזרו את כל הבולשיט הרגיל) ושוב לגרום לעוד ועוד שנאת אחים.

Print Friendly, PDF & Email