סקירה קצרה: Chrome

בשנים האחרונות עניין הדפדפנים קיבל תאוצה פראית. אם פעם היה לנו רק את נטסקייפ מול אקספלורר, היום יש את השועל, אופרה, Konqueror ונגזרותיו (ספארי וכו'), אופרה, ועוד כמה דפדפנים.

החל מאתמול, רשמית, גוגל הצטרפה לתחרות עם דפדפן חדש מבוסס webkit ופיתוחים נוספים של גוגל והוא נקרא: Google Chrome. לשם המאמר אני פשוט אקרא לו "כרום".

הדפדפן נמצא כרגע זמין להורדה גם בגירסה עברית עבור Windows בלבד וניתן להוריד אותו כאן

הורדתי את הגירסה, התקנתי אותה והנה ההתרשמות שלי:

התקנה
התקנת התוכנה מאוד קלה ומהירה, חוץ מאשר בקטע ההתחלתי שלוקח לתוכנה מס' דקות לעשות דברים מסויימים (כנראה קשור לייבוא). התוכנה בזמן ההתקנה מייבאת מ-Firefox את הכל: מועדפים, שמות משתמשים, סיסמאות, למעט Addons שלגבי זה אתייחס בהמשך.

הרצה
ברכותיי לחבר'ה בגוגל: התוכנה פשוט טסה! הטענת הדפים נעשית במהירות הבזק הרבה יותר מהר מ-Firefox, יש תמיכה מלאה ב-Flash, ב-Quicktime וב-Java בצורה מלאה וממספר הנסיונות שניסיתי אתרים שונים, הדברים פעלו מאוד יפה, חלק ומהיר. 

כרום תומך בטאבים בצורה מעניינת: כל טאב הוא בעצם ישות נפרדת כך שבתאוריה, אם נתקע הטאב, אפשר "להרוג" אותו, ויש אפילו "מנהל משימות" נפרד שמראה לך כמה זכרון לוקח כל טאב, כמה אחוזי מעבד ועוד, ולמי שזה לא מספיק, יש לינק באותו חלון לקבל הרבה הרבה יותר מידע מפורט. מאוד מרשים.

חוויית השימוש בדפדפן היא די טובה, אם כי יש צורך בלהתרגל למס' דברים: אין תפריט (File, Edit וכו') ובמקום זה יש אייקונים שמתחתם נמצאים אפשרויות. יש דף פתיחה שיכול להציג מס' עמודים בצורה מוקטנת (כמו שיש באופרה, וגם עם Quick dial בפיירפוקס).

יש פה ושם באגים (למי שיש חשבון בבנק פועלים, מוזמן לגלוש ולגלות איזה תקלות של ג'אווה-סקריפט שפותחות חלון הודעה ריק), אך לא מצאתי עדיין דפים שרונדרו גרוע.

למרות שהגירסה של הדפדפן ששוחררה הינה 0.2, נראה כי הדפדפן יציב ומהיר. 

חסרונות (ציפיתם שלא אכתוב את זה? 🙂 ).
יש כמה דברים מעצבנים אותי אישית בכרום:

  •  יש כפתורים לקדימה, אחורה, טעינה מחדש, עצירה, אבל אין כפתור HOME. אין גם חלונית קטנה לחיפוש ב-Google והחיפוש נעשה בשורת הכתובות. זה נחמד, אבל למי שרגיל במשך שנים לחפש עם החלונית הקטנה, זה מעצבן.
  • כפי הנראה שבגוגל בטוחים שאתם משתמשים ב-VISTA, כי ככה עיצוב הדפדפן. זה נחמד, אבל למה לא ללכת עם ה-theme הכללי של ה-Windows?
  • אין תמיכה ב-Plugins של Firefox, שבשבילי זה הדבר הכי מכריע, במיוחד שמשתמשים בכל מיני Addons חשובים שתורמים רבות לעבודה. אני בטוח שלאנשים רבים הדבר הזה ימנע מהם להשתמש בכרום.
לסיכום
גוגל עשו אחלה עבודה ביצירת הדפדפן הזה ואני בטוח שמשתמשים חדשים וותיקים כאחד (שמוכנים או לא משתמשים בתוספות ב-Firefox) ישמחו להשתמש בתוכנה הזו ולהנות ממנה, רק כדאי לקחת בחשבון שבגלל המבנה של כרום, התוכנה "שותה" זכרון חופשי: ברגע זה היא תופסת 60 מגה עם 6 טאבים פתוחים.
Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “סקירה קצרה: Chrome

  1. חבל שאתה לא כותב שוב על מיסטיקה אני בכל יום פותחת בציפיה את דף הבית של האתר המצויין שלך – ומתאכזבת.

    מתי תשמח אותנו וגם תחכים ברשימה על מיסטיקה? למה כל המחשבים האלו פתאום?:(

  2. נירית,

    יש זמן לכל דבר. יש גם נושאים אחרים שאני אוהב לכתוב עליהם. את יכולה מבחינה טכנית ללחוץ כאן ולסמן את זה במועדפים שלך, וברגע שיהיה כתבה חדשה על מיסטיקה (תהיה היום או מחר בקשר לשינויי שמות), היא תופיע שם.
  3. בעמוד הראשי של האפשרויות ניתן לסמן בV את "הצג את לחצן דף הבית בסרגל הכלים".

סגור לתגובות.