סרבנות לשרת, סהר ורדי, ועוד כמה ירקות

בשופר השמאל (כן, וואלה) פורסמו 2 מאמרים בעד ונגד סהר ורדי, אחד בעדה, אחד נגדה. כמובן שזו זכותם של אנשים להתבטא כפי רצונם, אבל אולי הגיע הזמן להרוג איזה "עגל זהב" שהשמאל בארץ יצר וגידל..

אני רוצה להתחיל במשהו קצת שונה: מי שקורא את הבלוג שלי, רואה שאני גם חובב מחקר של תחומי מיסטיקה. בתחילת הדרך הלכתי למיסטיקנים כי חשבתי בתמימות שאם אני אחקור את הנושאים האלו, הם בוודאי יודעים טוב את הדברים, לא? אחרי 3,4 פגישות עם מיסטיקנים, הבנתי שמשם לא תצמח לי הישועה, והואיל וכבר קבעתי מס' פגישות נוספות, נכנסתי ל"כוננות בולשיט" מראש, ומה שחזיתי התגשם במלואו: טונות של שטויות מכאן ועד הודעה חדשה.

ומדוע אני מספר זאת? כי לצערי העמדה שאני מוצא את עצמי היום כשאני שומע כל מיני פוליטיקאים ופובליציסטים מהשמאל, אני מקבל בדיוק את אותה תחושה שהיתה לי עם אותם מיסטיקנים: הנה כמות שטויות שהולכת ליפול…

אז מהו אותו "עגל הזהב" ש"שלום עכשיו" יצרה ושאר מפלגות השמאל אימצו בחדווה? משהו פשוט: המושג "צבא הכיבוש" (או: "צבא כובש" ועוד כל מיני הטיות).

אולי הביטוי נשמע קליט, אבל הביטוי עצמו כשבודקים בשטח הוא חלול ודיבילי לחלוטין.

בניגוד למדינות שקיימות כמו באפריקה בהם גנרלים מהצבא שולטים במדינה, פה הצבא כפוף לחלוטין למס' גורמים בהיררכיה קבועה: הרמטכ"ל שמדווח לשר הבטחון שמחליט על חלק מההחלטות, מעליו ראש הממשלה שצריך להחליט החלטות בטחוניות וכמובן קיימת ועדת חוץ ובטחון ועוד מס' גורמים. הצבא אינו מחליט עבור הדרג הממשלתי החלטות אלא מעביר מידע, ולפי המידע ושיקולים נוספים "מונחתים" עליו הוראות מה לעשות, היכן ועוד ועוד. צה"ל לא יכול לעשות דברים מהותיים מעצמו ללא החלטה מדרג גבוה ממשלתי.

כאשר השמאל מתחיל בבכי על "צבא כובש", הוא לא יותר מאשר צבוע שמתעלם לחלוטין ממה שכתבתי בפיסקה הקודמת. במקום לבוא ולצעוק על מפלגת העבודה שנמצאת בממשלה, מנסים לטפס על מטרה יותר קלה: הצבא, וכרגיל בשמאל, מעדיפים להתעלם מלוגיקה פשוטה מאשר באמת להיאבק בגורמים הממשלתיים שעושים החלטות כלשהם.

כאשר ישנה הודעה בעיתונות או באינטרנט על כך ש-X חרדים קיבלו פטור מצה"ל, מיד קמים להם שמאלנים שמצקצקים בלשונם על אלו שלא "תורמים למדינה" והם "אוכלי חינם", אבל כאשר זה מגיע לכך שהמוני בחורים שזה עתה סיימו לימודים והם מנסים עם כל טריק להתחמק מהצבא ולא לתרום כמו האחרים למדינה, פתאום הם מקבלים "חיבוק" מתקשורת שמאלנים וגופים שמאלניים אחרים על כך שהם לא עושים שרות "בגלל הכיבוש". עשו לי טובה, זו צביעות בהתגלמותה!

הצבא מבצע הוראות! מי שיושב עכשיו בממשלה זו מפלגת העבודה ומפלגת הרמאים "קדימה"! אם יש למישהו טענות נגד צה"ל, שיפגין מול הממשלה ושיעשה מהומה במפלגה שהוא משוייך אליה, אבל שירדו מההתקפות על צה"ל. נכון שבצה"ל עושים המון שטויות, אבל מי שצריך לתת תשובות זו הממשלה וההנהגה העומדת בראשה!

ככלל, מחליא אותי לראות כל מיני אנרכיסטים בגרוש וחמקנים צבועים אשר מתייצבים להפגנות בניעלין, אבל לתרום למדינה שאתה חי בה במסגרת כלשהיא של סיוע? חס ושלום! עוזרים לפלסטינים, חס ושלום ליהודים!

לו הייתי יכול להציע הצעת חוק "אנטי השתמטות", הייתי מציע שמישהו יחשב מה הרווח הכספי המוערך שהמדינה מרוויחה מחייל מגויס, ואת הסכום הזה הייתי מציע להטיל על כל משתמט (שלא משתמט מסיבות רפואיות) וכשהתשלום יהיה מחולק ל-3 שנים! נשמע רע? אכזרי? אולי, אבל אין שום סיבה שבעולם שאחד יתן 3 שנים יקרות לצבא בשעה שחברו הצבוע יברח בגלל מילים חלולות ותחמנות מהצבא.

ככלל, אני חושב שהגיע הזמן לעשות רפורמה ולצרף מס' גופים ששרות בהם יהיה שווה ערך לשרות בצה"ל, אבל עד אז, מי שמתחמק משרות צבאי בגלל בכיינות שמאלנית, ראוי שישלם את המחיר בצורה כלשהי.

Print Friendly, PDF & Email

12 תגובות בנושא “סרבנות לשרת, סהר ורדי, ועוד כמה ירקות

 1. הערה קטנה, שים לב שחלק די גדול מהבכיינים השמאלנים ובעיקר המקרה המדובר אכן משלם את המחיר על סרבנותו.

 2. למעשה על סירוב פוליטי מוצהר הם עלולים להיכנס לתקופה של שנתיים כמו הסרבנים מ 2003.

 3. חץ, איפה בדיוק "חופש הבחירה" היקר לך כל כך, כששמאלני לא רוצה להתגייס לצבא? למה כשזהבה גלאון רוצה לעצור אדם שרוצה ללכת לזונה זה לא בסדר, וכשהמדינה רוצה לעצור בנאדם שלא רוצה ללכת לצבא זה בסדר גמור? גם אם הוא מוכן לשלם את המחיר, ולשבת בכלא (אנשים יושבים בכלא על סרבנות מצפונית למעלה משנה,  כנראה ורדי תהיה אחת מהם)? גם אם הם מוכנים להתמודד עם הסטיגמות? פתאום חופש הבחירה פחות חשוב?
  ההיכרות שלך עם סרבני מצפון נראית לי, בוא נגיד, משוחדת. רוב סרבני המצפון שאני מכיר, ביקשו להמיר את השירות הצבאי בשירות לאומי. באופן טיבעי בזמן היותך בשירות לאומי, אתה מטפל ביהודים וערבים גם יחד, ומשרת מנגנונים של המדינה היהודית. לפעמים מאשפרים להם, לפעמים לא. ככה זה.יש לי מה להגיד, בערך, על כל טענה שנכתבה כאן, אבל באמת רציתי לרכז את עיקר התחמושת הרטורית שלי על שתי הנקודות הללו.

 4. גורו, מי טען שאין לך בחירה חופשית להתחמק מהצבא ע"י כל מיני תחמונים? מי שחושב לתחמן, אהלן וסהלן, זו בחירה שלו וחיים שלו.
  הפואנטה המרכזית של הפוסט הנוכחי (במידה ולא הסברתי טוב) הוא עניין "צבא הכיבוש". לא דיברתי על הבחירה החופשית ועל שיטות סרבנות, אחרת הייתי מביא לדוגמא את התחמנית בר-רפאלי עם ה"חתונה" שהיא התחתנה כדי להימלט משרות צבאי (והייתי מביא גם דוגמא טובה סלבריטאית אחרת כמו רוני דואני-"סופרסטאר").

  בקשר לעניין השרות הלאומי, אני לא ראיתי (פספסתי פיד חדשות?) שום מאמץ, התכנסות גדולה או הצעת חוק מטעם מפלגת שמאל כלשהיא להרחיב את השרות הלאומי כלפי אנשים אחרים שלא יכולים לשרת מסיבות כלשהם. אני כן רואה תחמנות איך לברוח מכל העניין לגמרי.

 5. רציתי להגיד כמה דברים. נתחיל מהסוף. המדינה בכלל לא מרוויחה מחיילים מגויסים, בטח לא מהסוג שלא מעוניין לשרת. לרוב הם מגיעים למקומות שיש בהם עודף כוח אדם והם לא מועילים לצבא, ובאותו זמן אף עולים לו כסף (משכורת, אוכל וכו').
  אין צורך להזכיר שבנות ובני שירות לאומי לא מקבלים חצי מהתנאים הללו, ובכל זאת הצבא לא מאפשר לאנשים שמתעתדים להיות סרבנים להשתחרר לשירות לאומי.
  עכשיו, לנקודה העיקרית של הפוסט – נכון, הצבא הוא בעצם זרוע מבצעית של הממשלה, אבל זה כלל לא רלוונטי. הסרבנים מסרבים לפעול בגוף שהמהות שלו היא אלימה וכן, "כובשת". כמו כן, אני בטוח שאם היית מציע לסהר ורדי להצטרף לממשלה, היא הייתה מסרבת בכל תוקף.
  סהר ורדי אינה שולטת על מפלגות השמאל, וזה לא הוגן לבוא אליה בטענות לגבי חוסר המעש של העבודה. סהר בעצמה פועלת רבות גם במישור הפוליטי, וגם למען מעמד השירות הלאומי.
  ולגבי הסיוע לערבים – כמה שירותים ערבים ישראלים ופלסטינים מקבלים מהמדינה? לא מתקרב בכלל לכמות שאתה מקבל. ונכון שלא כולם משלמים מיסים, אבל אותו דבר ניתן להגיד על החרדים. הם בסה"כ מנסים לתקן עוול בסיסי במדינה.
  כי בוא נודה באמת – אם נסתכל מבחינה אובייקטיבית, יש רק ציבור אחד עיקרי שמכריח את המדינה להישאר במקום במקום להתקדם, וזה לא הערבים, ובטח שלא סרבני המצפון.

 6. אז מה זה אומר, שלא ראית התגייסות נרחבת מצד השמאל להרחיב את השירות הלאומי? קודם כל, גם לא ראית התגייסות גדולה מצד השמאל בשום הקשר. כמה אנשים בסופו של דבר מגיעים לגדר בניעלין כדי להפגין? 20 – 30 איש? מה לעשות, לא מדובר בתנועה גדולה במיוחד.
  הבעיה שלך היא לא עם זה שאותם שמאלנים מתחמקים משירות צבאי, אלא מכך שיש להם עמדה מוסרית מאחורי זה. אחרת בר רפאלי הייתה גרועה כמו אותם שמאלנים.
  אם אתה מתעקש להתמקד בטיעונים לגבי צבא כיבוש, בוא נשאל את עצמנו אם אתה באמת מאמין שהצבא הוא לגמרי כלי בידי הפוליטיקאים. אבל הצבא הוא העיניים של המדינאים. דוגמא קלאסית נגלתה כאשר הצבא הסתיר מהדרג המדיני את ההערכות לגבי מצבם של גולדווסר ורגב. זה רק מה שאנחנו יודעים. בנוסף התקשורת נמצאת ישירות בפיקוח של הגוף הצבאי המכונה הצנזורה. בגדה הוא המערכת המשפטית העליונה, ובעל סמכויות השיטור. אני בהחלט חושב שלהסתכל על המערכת כאילו הצבא הוא רק כלי מדיני, זו התתממות.

 7. (1) המלחמה שהיתה לנו לפני שנתיים היא דוגמא מעולה לזה שצה"ל הוא לא כלי של המדינה, הוא קצת יותר עצמאי מזה.

  (2) בתור מישהו שבחר לא להתגייס אני יכול להגיד לך שיש לזה מחיר והוא לא תמיד קל, הצאת החוק שלך היתה גורמת למדינה נזק כלכלי אם היו מכניסים לחישוב את הנזק הנפשי שנגרם לאנשים שלא משרתים בצבא בגלל התגובות שזה גורר.

  (3) מה גורם לך לחשוב שסהר עושה את זה מטעמי נוחות ועצלות ? הרבה יותר קל לשרת בצבא מלהיות בכלא, מה גם שאני בתור אדם שלא מכיר אותה טוב יכול עכשיו לשלוף לך עוד שתי פעילויות לשינוי חברתי שהיה לה קשר אליהן:מחנה הקיץ האלטרנטיבי לנוער שהיא עזרה בו השנה (http://www.tapuz.co.il/BLOG/userBlog.asp?FolderName=altsummercamp) והפגנה שהתרחשה לא מזמן (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/769/603.html#5449753).
  אני יודע שהיא מגיעה מרקע של פעילות רבה.

  אז מה עדיף, אנשים שמאמינים במשהו ומוכנים ללכת איתו עד הסוף תוך אי פגיעה ישירה באחרים או אנשים שיושבים מול הטלוויזיה מבוקר עד ערב ?
  יש כמובן גם סוג נוסף, זה שזה מפריע לו ורק כותב על זה פוסט, רע לך ? לך תעשה הפגנה נגד, אל תסתפק בפוסט בנושא, עד אז התלונות שלך לא שוות.

 8. חץ, מה שאני קורא בדברים שלך זה הכעס וההתנגדות למכירה האוטומטית והכמעט פופוליסטית של – נגיד – צה"ל/חיילים/רוח צה"ל כמערכת שכל המטרה לך לרמוס ולכבוש ולהרוס.

  אני מסכים בהחלט להשוואה למיסטיקנים, ואני רוצה להוסיף שזה לאו דוקא קשור לשמאל או ימין – זאת דרך מחשבה של הרבה אנשים.

  ובכלזאת, העניין שעליו מדברים הוא לא שהצבא הוא השולט במדינה, או שהמטרה שלו היא לרמוס, אלא עצם העובדה שיש כלכך הרבה מקום לצבא להשתלח הן באזרח הקטן והן באוכ' הכבושות (הן כבושות) וזה נעשה מטעם המדינה והחברה.
  וזאת הבעיה.

  זה נכון שאנחנו לא הדבר הכי גרוע, אבל זאת לא יכולה או צריכה להיות המטרה שלך. המטרה צריכה להיות מה שאתה רוצה להיות בנקודה הכי גבוהה שלך, וכרגע אנחנו לא באמת מאפשרים זכויות אדם בסיסיות.

 9. סהר ורדי , אני מקווה מאד שכל החיילים שנהרגו על הגנת המדינה ירדפו אותך בחלומות.
  אני מאחל לך שני דברים ****

  והדבר השני , שאת וחבריך ההזויים יעזבו את המדינה במהרה שלא נאלץ להיתקל בזועמה ובושה לעם היהודי שכמוך בארץ. תתאסלמי כבר….. בוגדת מסריחה.

  הערת עריכה (חץ): לצערי הייתי צריך לערוך את התגובה ולמחוק את הקללות. יש דרכים להתבטא וקללות בוטות אינן הדרך להתבטא כאן.

 10. סהר ורדי וחבריה אינם שונים מהקבוצה הקיצונית הנקראת נטורי קרתא
  נטורי קרתא : היא קבוצה קטנה של יהודים חרדיםהמוכרת בהתנגדותם החריפה למדינת ישראל ולציונות ופועלים בכל העולם .
  השמאל הקיצוני:מנהל קמפיין נגד מדיניות ישראל וצה"ל.  הם קוראים לשונאי ישראל להצטרף למאבק נגד הכיבוש ולסייע להחרמת מדינת ישראל בעולם

 11. הבעיה שלנו שהוא שהרוב בעם שותק ואילו אתם כקבוצה קטנה שעושה  הרבה רעש ולכן אתם נשמעים בכל כלי התקשורת ויוצרים תחושה של גל גדול בזמן שאתם מיעוט רועש ונבדל מרוב העם ומדעתו
  העם שלנו מעולם לא היה אחיד בדעותיו הפוליטיות
  אך אנחנו אחידים בדעותינו בנוגע למעשים שלכם כגון אלה המתפרשים כבגידה

סגור לתגובות.