מקלדת ועכבר אלחוטיים = מכה

לפני מס' שבועות החלטתי לרכוש עכבר חדש לאחר שהעכבר הישן שלי מת. בחנות המחשבים כבר התפתתי לרכוש ערכה שלמה אלחוטית (לא Bluetooth) של מקלדת ועכבר של לוג'יטק.

עברו להן מס' שבועות והיום חזרתי היישר אל המקלדת והעכבר החוטיים (השגתי עכבר עם חוט). נמאס לי.

אין לי מושג מי החליט לשנות את המקלדת, אבל יעיל – זה לא! מקשי ה-HOME ו-END עפו למקומות שונים לחלוטין, מקש ה-PAUSE/BREAK עף, וה-INSERT עבר דירה למקום אחר בכלל במקלדת, הרחק מההקלדה העיוורת. במקרה שלי גם התווספו מקש לדפדף אחורה בדפדפן ומקש סגירת חלון, רק שהם ישבו מצד שמאל. בהתחלה לא הקדשתי לכך חשיבות, אולם לעיתים כשיד שמאל שלך "נחה" מעט על צד שמאל של המקלדת, היו לעיתים בטעות לחיצות של "דף אחורה" (לא מצב נעים שאתה כותב פוסט והכל עף).

העכבר היה סיפור אחר: גם על מחשב די עוצמתי, לקח לו בין 0.3 ל-0.5 שניות להגיב לאחר הפסקה ממושכת. זה כמובן קורה בגלל חסכון בסוללה שנמצאת בעכבר, אבל זה עדיין מעצבן שבדיוק שאתה רוצה להגיב מהר, לעכבר לוקח זמן "להתעורר".

אני משתמש במקלדת של IBM משנת יצור 1984. אלו המקלדות שאפשר לדפוק בראש של מישהו והוא מת (היא שוקלת 5 קילו!), ואני חייב לציין את האמינות המדהימה של המקלדת, גם כשעברו עליה כוס דיאט קולה וגם כוס מים, זה פשוט לא הזיז לה. ה"חסרון" שלה היא שהיא עושה רעשים של "קליק" (לחלק מהאנשים זה מפריע, לחלק בדיוק הפוך). אינני יודע מדוע שינוי את מיקומי המקשים (גם ניסיתי מקלדת של מיקרוסופט וגם של לוג'יטק, אותו עניין בדיוק) אבל יעיל זה ממש לא, וה"הרדמה" של העכבר ממש מעצבנת.

חזרתי למקלדת ועכבר חוטיים. זה אולי לא שיא הטכנולוגיה, אבל זה עובד יציב, מהיר וזמין.

למישהו יש חוויות כאלו גם? 🙂

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות בנושא “מקלדת ועכבר אלחוטיים = מכה

 1. קיבלתי לביקורת את ה MX 5500 מהיחצן של לוג'יטק, התקנתי אותה בבית וגיליתי להפתעתי שאין לה כפתור Num Lock ולכן הלוח מקשים הימני מנוטרל בלינוקס. למעשה, בלינוקס הוא מתנהג רק בתור חצים ואילו בחלונות רק בתור מספרים. ביזארי.
  ציינתי את זה בביקורת שלי, כמובן שהיחצן לא אהב את הרעיון.

 2. אם אתה עובד בסביבה גרפית בלינוקס, תתקין numlockx ואם בסביבה טקסטואלית, תתקין numlock (לא יודע בדיוק איפה החבילה הזו נמצאת כיום) ותוסיף שורה פשוטה ב-profile./~ או ב-bashrc./~ שלך.

 3. לפני שנתיים שפכתי כוס מים על המקלדת, והרסתי אותה. קניתי במקומה מקלדת עמידה לנוזלים של מיקרוסופט (!!!) והיא אחת המקלדות הטובות שהיו לי עד היום. שקטה יחסית, מקשים רכים אבל לא יותר מדי, ויש גם כמה "כפתורי מולטימדיה", שלפחות חלקם עובדים היטב על אובונטו (וכל הפצה עכשווית אחרת). אני בטוח שיש מקלדות אחרות לא פחות טובות, אבל המחיר של מיקרוסופט היה אטרקטיבי מאד ביחס למקלדות אחרות ברמה דומה.
  במקלדות אלחוטיות אני לא נוגע. לא מבין מה מפריע לאנשים חוט מסכן שיוצא מאחור.

 4. יצא לי לעבוד על המקלדת של מיקרוסופט, אם כי אותם בעיות של מיקומי מקשים עצבנו אותי וגם כל העניין של מקשי ה-F החדשים שבברירת המחדל הם פעילים במקום הפונקציונאליות הרגילה.

 5. וואי, להורים שלי יש איזו מקלדת ב-30 שקל כזאת, עם בעיה אחת קשה.
  ממש מתחת לכפתור Delete יש מקש גומי קטן שמכבה את המחשב, בלי לשאול שאלות.

  פעם אחת הצלחתי לכבות את המחשב באמצע כתיבה של תגובה ארוכה מאד באיזה פורום. לאחר המתנה שהויסטה המ****ת תעלה, חזרתי לכתוב את אותה תגובה אבל הפעם קצת יותר קצרה כי כבר הייתי יותר סגור על עצמי וזה קרה לי שוב! רציתי למות באותו רגע.
  איזו הנדסת אנוש מחורבנת, אלוהים…

 6. יש לי מקלדת של ברודר מלפני 10 שנים (וגם אז היא הייתה במבצע לחיסול מלאי) עם חיבור AT ומתאם לPS2 – המקלדת הכי טובה שהשתמשתי בה עד היום.

  היא חצויה באמצע-ומוגבהת והיא ממש מותאמת לכתיבה ממושכת בלי כאבים.. לא ראיתי מקלדת כזאת מאז.
  אני לא מבין אנשים שמשתמשים באלחוטי-חוץ מהדאויין אין בזה שום דבר-בזבוז כסף על בטריות
  דבר נוסף שמעולה בחיבור חוטי- הוא תופס את העכבר כשזה נופל לרצפה ומתנפנף באוויר- אני הייתי צריך להחליף על בסיס חודשי עכברים אלחוטיים אם לא היה מה שיתפוס אותם.

  ניר- הכפתורים הללו – הם הראשונים שאני מנטרל כשאני רואה שיש אותם למישהו. מסכים איתך בנוגע לטיפשות של העניין

 7. ממש לא נכון נקודה יש לחבר שלי שאני מכיר אותו כבר יותר מ10 שנים מקלדת ועכבר אלחוטי נ-ה-ד-ר-י-ם וגם אחרי 10 שנים לא קרה כלום אותו הדבר כבר 10 שנים פשוט נפלא אני חולם שיהיה לי אחד כמו שלו ואני הולך לקנות גם.. זה ממש לא נכון מה שאמרתה, אולי רק לחלק האלחוטיות זה נכון אבל ממש לא לכולם.

סגור לתגובות.