למעוניינים: RPMS של VNC עם תמיכת XKB

image לפני מס' חודשים חיפשתי דרך כלשהי "לשכנע" את VNC שיתן לי תמיכה ב-XKB כדי שאוכל לכתוב גם בעברית. מה לעשות, VNC לא רצה להשתכנע..

גירסה 1.3 של Xserver כבר כוללת בתוכה תמיכה ל-XKB גם בשרת XVNC. הבעיה כמובן היא שזה עדיין לא ממש "חילחל" למטה וניתן למצוא את זה רק בהפצות הלינוקס האחרונות כמו פדורה 9, OpenSuSE וכמדומני גם Ubuntu האחרון. אלו שנמצאים עם הפצות כמו CentOS 5 או גירסאות יותר ישנות, יצטרכו לקמפל להם ולהכניס מס' טלאים את תוכנת VNC יחד עם XVNC ועוד כמה דברים..

לא עוד.

יצא לי לשוחח עם בחור שמתחזק מס' חבילות RPMS ב-Red Hat והוא העביר לי את הגירסה שאמורה לצאת ב-RHEL 5.3 בעתיד, ושיש בה תמיכה ל-XKB. חיש קל חבילת ה-src.rpm קומפלה ולמי שמעוניין הנה הקבצים להורדה (מיועד לשימוש עם CentOS 5 / RHEL 5 ואפשר לקמפל מחדש על גירסאות CENTOS/RHEL ישנות יותר):

  • ה-RPM של VNC (זו החבילה לצפיה ולשליטה בלבד!)
  • ה-RPM של VNC-Server (את זה מתקינים ומריצים על השרת שעליו רוצים להשתלט)
  • ה-src.rpm – חבילת הקוד מקור, יחד עם קובץ SPEC לקימפול/שינוי/וכו'.

שימו לב: הכנסת הפקודה של

 setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll -layout us,il

לא עובד עדיין טוב (יוצא סימני שאלה, משהו שקשור למפות מקלדת עם ה-XVNC, זה עדיין בבדיקה). אפשר "לעקוף" את זה ע"י שימוש בניהול המקלדת של KDE או GNOME לדוגמא וכך להחליף שפות. לא הפתרון הכי נוח בעולם, אבל זה עדיף מכלום ואני מקווה שבמהלך הימים הקרובים יהיה עדכון, ואני אעדכן את הפוסט הזה בהתאם.

Print Friendly, PDF & Email