שערוריית חבילות ה-Hosting בארץ

חבר יקר ביקש ממני אם אוכל לבדוק עבורו איזו חבילת הוסטינג זולה. לא משהו ממש גדול, כולה מס' ג'יגהבייטים, כתובת IP אחת או 2 תספקנה, אין צורך בשרת Dedicated בשלב זה ואין לו שום צורך בטכנולוגיה מיוחדת: יש לו דפים שהוא כתב ב-PHP ורוב הדפים שלו הם בכלל HTML רגיל. הוא כן רוצה לשדר וידאו אבל ב-HTTP ללא צורך בשימוש שרת וידאו סטרימינג כלשהו.

נו, אם חבר טוב מבקש, אז אני בודק ומציץ באתרי ספקים בארץ, ומה רואים? משהו מעניין: כל הספקים הגדולים מציינים כמה שרותי ה-Hosting שלהם פשוט מ-א-מ-מ-י-ם. (טוב, חוץ מהאתר של 012 שהחיפוש בו פשוט שם עליך פס אם אתה משתמש בדפדפן כמו פיירפוקס).

הצעות ממשיות לרכישת מקום בשרת או שרת או מקום בחווה? חס ושלום!

תרים אלינו טלפון!

אני מנסה להבין: למה לעזאזל אני צריך להרים טלפון? מה כל כך קשה להכניס הצעות מחיר פשוטות באתר? זה לא שנציג המכירות הולך ושולף מחשב כיס בכל פעם שלקוח מחייג. יש לכל חברה טבלה (באקסל?) מסודרת של מחירים, מדוע להצניע את המחירים? מדוע להכריח אנשים להתקשר בשביל לשמוע מחיר?

רבות החברות בארץ שמציעות שרותי אחסון והן כן מפרסמות מחירים, וכנ"ל בחו"ל. מדוע ספקי אינטרנט הולכים הפוך? אם חברי היקר רוצה לרכוש חבילה, הוא לא מחפש חבילת חיבור ב-סיפרנט, הוא לא מחפש חיבור אופטי, ואם הוא ירצה שרותים כמו תיבות מייל (משהו שניתן כסטנדרט ברוב חברות האחסון), הוא יצור קשר..

בכלל, נראה כי ספקי האינטרנט בארץ, כשזה מגיע למכירה של מקום על שרתים משותפים, תקועים עשור אחורה. אתה מחפש 5-10 ג'יגה מקום? דופקים לך מחירים כאילו אני מעוניין לקנות NETAPP! מה זה הדבר הזה? הבייטים מצופים זהב או משהו? יש איזה גמדים או פיות שמעבירים את הנתונים? מה המחירים המטורפים האלו שמבקשים בארץ?

אם החלטת שלעזאזל שרות האחסון המשותף, אתה מביא לספק האינטרנט שרת שלך כדי שיאוחסן ויחובר בחוות השרתים שם, אתה עלול לקבל הלם מהמחירים! אפילו חבילת הבסיס מדברת על מחירים של מאות דולרים לחודש עם חיבור של .. 1 מגה ו-burst ל-5. ממש חזרנו לימי החיבור רשת של 10 מגהביט ועוד לא דיברתי על כמות התעבורה ששם אתה בהחלט מרגיש שהמחירים הם כאילו הבייטים מצופים זהב!

ספקי אינטרנט יקרים, הגיע הזמן להציץ במה שחבריכם מחו"ל עושים! מחירים כאלו הם שערורייתיים בכל קנה מידה! אני מודע לעובדה שהחיבור בין הארץ לחו"ל יקר, אבל יחד עם זאת, אנשים וחברות שרוצים לשים שרת כאן, במקרים רבים רוצים לשים את זה כאן כי הלקוחות והגולשים שאליהם מיועדים השרותים – הם לקוחות ישראליים, ופה העלות אמורה להיות די זולה, במיוחד שהספקים מחוברים בינם לבין עצמם בסיבים אופטיים, חוץ מחיבור ב-IIX.

הגיע הזמן לרפורמה, רבותיי ספקי האינטרנט, והגיע הזמן שגם תתנו מחירים הוגנים גם ללקוחות פרטיים שרוצים להעלות חומרים משלהם! חברות כמו DreamHost ו-BlueHost יכולים לתת שרות במחירים מצחיקים, מדוע אינכם יכולים להציע הצעות הוגנות מבלי לחנוק במחירים את הלקוחות הפוטנציאליים?

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות בנושא “שערוריית חבילות ה-Hosting בארץ

 1. פירסום של המחיר באתר מאפשר לאנשים לבצע החלטה שקולה של יתרונות וחסרונות וממש להגיע להחלטה שאינה מושפעת מיכולת השיכנוע וההקסמה של הנציגים.
  הרעיון הוא שברגע שאתה מתקשר הנציג מנסה להציג את עצמו כ"החבר הכי טוב שלך" שמוכן לעשות הכל בשבילך אם רק תחתום עכשיו.

  זה סוג של מעגל קסמים, הלקוח מתקשר כי החברה לא מפרסמת מחירים, הנציג חברותי כי הוא מקבל עמלה מכובדת על כל לקוח והחברה לא מפרסמת מחירים כי אז אין צורך בנציגים.

 2. זה בגלל שישראלים, ככל שזה נוגע לתמחור מוצרים, מתנהגים כמו חזירים. כולם רוצים להרוויח הרבה, מהר ומיד. לאף אחד אין סבלנות של לבנות נישה, לבנות מאגר לקוחות, לבנות שירות מוצלח ולבנות שם טוב שיגרום ללקוחות להגיע גם בלי פרסום.
  זה גם בגלל הקטע הזה של חברות שרוצות לגדול כל הזמן. לצמוח. להראות למשקיעים תוצאות.

 3. 1. You must be joking – it's a simple matter of demand and supply. If there is demand then people will pay. If the prices are too high for them then they'll go somewhere else. Why don't you get into this niche and "break the market"?

  2. Where do you get a list of non-ISP hosting providers in Israel? Any recommendations?

  A

 4. עמוס,
  1. אני בטוח שזה עניין של היצע וביקוש, אבל משום מה – אף ספק לא מפרסם מחירי hosting. אתה יכול לבדוק את זה בעצמך ולראות.
  2. הרבה ניסו "לשבור את השוק", ושברו את הגב שלהם עצמם. אני הייתי אצל איזה ספק hosting קטן בארץ שהחליט שהוא "שובר את השוק", ואז יום אחד גיליתי שכל החומר שאכסנתי אצלו נעלם יחד עם הספק עצמו. עברתי לצערי את זה פעמיים: פעם בספק בחו"ל (Executive ASP) ופעם בארץ (SPLine).

  לגבי רשימת ספקי Hosting בארץ, אין לי רשימה ואין לי בארץ ממש את מי להמליץ.

 5. Avim:

  I think it's also a large matter of luck of consumer culture in Israel – Israelis are the biggest suckers when it comes to comparing prices and doing an informed decision about buying products.

  A

 6. Hetz,

  Your anecdote doesn't prove anything – if your claim that the big ISP's are charging exuberant rates, more than is actually required to run a proper hosting service, then by definition there must be a sweet spot of price/service which should allow someone to host sites at lower prices and without going out of business.

  Here in the country where I live (not the US) there are a few dozens of small hosters and possibly hundredrs of resellers doing well. The prices are higher than in the US but still affordable (I host a tiny cPanel web site for my wife for about 25 NIS a month).

  A

 7. עמוס, אם כבר אז כותבים את השם שלי Aviyam…
  זה לא ביקוש והיצע רגיל כאן בארץ משום שהתשתיות החוצה מוחזקות בשורה התחתונה בידי מספר גופים מצומצם מאוד. אם אתה ספק קטן, את הקו בכל זאת תצטרך לרכוש מהם והתמחור שלהן גבוה מאוד (מדי).

 8. Aviyam,

  Well – it's basic supply and demand, plus the possibility of a cartel (something for Kolbotek or other consumer program to investigate?).

  If there is enough demand – a small provider should be able to cope the prices of the "next level" supplier and distribute it over many cheap plans for its own clients.

  Remember – in a proper networked economy, such hosting services should have about the same market as Yellow Pages – "if you are not there, you don't exist", it's not like only geeks are interested in this.

  Do the big bustered ISP's have reseller plans? Maybe that's a way to get a foothold in the market.

  A

 9. שלום,

  אנחנו מספקים שרותי hosting בארץ משנת 1998 וכיום נמצאים עם מערכות בשלוש יבשות וחמישה data centers.

  המחירים בארץ, במיוחד לתעבורת שרתים סבירים ואף נמוכים מהעולם. לדוגמא, בארה"ב אני משלם על כל מביט לשניה של חברה מכובדת כמו Level-3 כ-150$ לעומת כ-10 או 12$ בארץ. נכון שזו לא אותה איכות אבל אם תיקח אתר אנגלי לאמריקאים שצורך 10 מביט בעל האתר ישלם 1500$ בחודש, לעומת 120$ לחודש בארץ. זו אותה כמות גולשים, רק שכרגיל, אמריקאים שווים פי 10. ואנגלים שווים פי 15 כי אצלם זה בפאונדים.

  לגבי חשבונות אחסון רגילים, מספיק שלקוח מתקשר 4 פעמים בשנה (ובארץ בממוצע הוא יתקשר 10-15 והמחיר כבר מתחיל מ-200$ לשנה, אלא אם כן אתה מעסיק הודים).

  יום נעים,
  יוסטין

 10. למה אבל אתה מחפש אצל הספקיות.
  יש לי חברת אחסון, את המחירים אתה יכול לראות במקום..
  יותר מזה אגיד לך, חפש בגוגל ותראה מחירים במקום בלפחות 6 מ10 האתרים הראשונים, כמו כן אני מבטיח לך שהשירות והמחיר יהיו טובים יותר ב 4 מ 6 החברות שתמצא בגוגל…

  (ערכתי את התגובה: פרסום עצמאי אסור פה בבלוג שלי. חץ)

סגור לתגובות.