משטרה דפוקה, שופטים דפוקים, התנהלות דפוקה

אם חס ושלום מחר קורה לך את אחד הדברים הבאים:

 • גנבו לך את המחשב הנייד שלך, או חצי מתכולת הבית שלך, או כל התכולה של הבית
 • דפקו לך מכות
 • שדדו אותך
 • עשו לך "ביי ביי" לרכב האישי שלך

המשטרה לא תעזור לך בכלום. במקרים של גניבות, אם היית מספיק חכם, יהיה נחמד אם תקפוץ למשטרה ותמלא טופס תלונה שעותק ממנו ילך לחברת הביטוח שלך. יש סיכוי גבוה שאף שוטר לא יסתכל לכיוונך, וגם אם התמזל מזלך והגיעה המשטרה אליך, יש לך בערך פחות מאחוז אחד סיכוי שיטפלו ברצינות בבעייתך. למה פחות מאחוז ולא אפס? כי מי שכן יקבל הוא איש תקשורת שיודע לעשות רעשים או אם הוא סלבריטי ממש מפורסם שטיפול בתיק שלו יקנה למשטרה אחלה יחצ"נות.

דפקו לך מכות? תמצא דרך לפרק את התסכול נפשית, תתנקם באיזה שק אגרוף, כי זה המקסימום שתקבל. שהמשטרה תלך לחפש את העבריין ותעצור אותו? נדירים המקרים שזה קורה, וגם כשזה קורה – תהיה בטוח שתוך מס' שבועות הבחור יהיה בחזרה חופשי כמו ציפור דרור.

שדדו אותך? גם אם יש במקום מצלמות HD צבעוניות שרואים בבירור את הפרצוף של השודד, המשטרה פשוט לא תטפל בך, גם אם תיקח את סרט הצילום ותגדיל את תמונתו של השודד לגודל דף A3 ותביא למשטרה – זה לא יזיז להם. במקרה הכי טוב אולי איזה שוטר ישאל את חבר שלו "מכיר אותו"? סביר להניח שהשוטר השני לא מכיר וכל מה שתוכל לעשות זה .. להגיש תלונה שגם היא תתוייג בסוף כ"נסגרה מחוסר עניין לציבור".

ומה קורה אם אלוהים ממש בירך אותך במזל ממש טוב ועצרו את האדם ואפילו מגישים נגדו כתב אישום? תיתקל בשופטים שיש לנו בארץ. תכיר את שופטי ישראל – חסרי אכפתיות באופן מוחלט! כמה פעמים קראת באינטרנט ובעיתון על גנבים שבמקרה הכי גרוע חטפו כמה חודשים בפנים? בקושי. כמה בד"כ קיבלו איזה "על תנאי" ויצאו מחייכים? המון. למה? כי הפרקליט של הנאשם לוחץ על הפרקליטות הציבורית, אלו רוצים לסגור את התיק (בשביל הסטטיסטיקה כמובן!) והם סוגרים על עונש מגוחך לחלוטין והשופט משמש רק כ"חותמת גומי" ומאשר ללא הנד עפעף את ההסכם במקום לזרוק את ההסכם בפרצופם של העו"ד ולקצוב את העונש המקסימלי המותר בחוק. היו מספיק מקרים שגם אישומים כמו אונס שנמשך במשך שנים, ובסוף האנס קיבל איזה חצי שנה מאסר בתנאי לוקסוס.

אז מה היה לנו עד עכשיו? שופטים שלא אכפת להם, משטרה שלא מתפקדת (בגלל 1001 סיבות), פרקליטות שסוגרת עונשים (אם סוגרים ולא "נאבדים תיקים") עם עונשים מגוחכים בטירוף, ומעל כולם: שרים שלא אכפת להם בגרוש מתפקידם!

image קחו את אבי דיכטר לדוגמא: ה"שר לבטחון פנים" שפשוט לא מבצע את תפקידו. האם הונהגה איזו רפורמה חשובה במהלך עבודתו במשטרה? יוק! מה עם שינוי עדיפויות ורענון המשטרה כך שהאזרח ימצא אוזן קשבת ופעילות שתעזור לאותו אזרח אומלל? חס ושלום!

השר הנכבד יותר עסוק בפוליטיקה האישית שלו! כאשר לפני מס' ימים אירע הפיגוע בירושלים עם הטרקטור, האם השר תפס את ריכבו ודהר ברחובות ירושלים כדי לראות ממקור ראשון מה קורה והאם צריך סיוע? חס ושלום! ה"שר" היה עסוק במלחמות פוליטיות והשמצת אולמרט, גם כשהודיעו לו במהלך מסיבת העיתונאים על האירוע (והוא היה בין הראשונים לדעת, הרבה לפני שעם ישראל ידע!), הוא העדיף להמשיך בפוליטיקה סוג ז' במקום למלא את תפקידו!

על מופז (שר התחבורה) אין לי הרבה מה לאמר. כל מה שהוא עשה מבחינת טיפול בענייני תחבורה (כבישים, רכבים) היה למחזר רעיונות ישנים שנפלו לפח. ממש "אחלה" שר…

image מה עם שר המשפטים פרידמן? אה, תודה ששאלתם. הוא עסוק בלהתכסח עם הנהלת בתי המשפט והשופטים, החל מבייניש ועד ברק, עם אולמרט ורמון ועד .. כן, גם עם דיכטר.

אולמרט, כשמינה אותו, דיבר על "מינוי מקצועי", אחרי הכל פרידמן הוא פרופ' למשפטים, הוא אמור להכיר את המערכת מבפנים ובהחלט יוכל לשנות את המערכת, לא?

זהו. שאולי הוא פרופסור, אבל בהתנהלות מול גופים הוא יורד לרמה של בי"ס יסודי! אם השר רוצה לעשות שינוי מרחיק לכת (ובהחלט בתי המשפט זקוקים לשינויים מרחיקי לכת: החל מהחלטות ושופטים עצלנים ועד לאיטיות שמזכירה קבלת קו טלפון במדינה בשנות ה-60), אולי כדאי שהוא יוציא איזו תוכנית רשמית, ישתף אותה באתר משרד המשפטים, יקשיב מה יש לציבור לאמר, ואז בסיוע הציבור יכניס את אותה תוכנית? האם השר הנכבד חשב על כך? לא נראה לי.

רק אתמול (שבת) דרס אידיוט אחד עם ג'יפ (עם 32 עברות תנועה!)בחיפה צעירה בת 24 משוודיה והרג אותה. האם למישהו זה באמת הזיז משהו? בכלל לא! שעות לאחר הדריסה, הג'יפים חזרו להשתולל בחופים. מדוע עירית חיפה לא שמה פקחים שיפטרלו בחוף וידפקו קנס של אלפי שקלים לנהג או שלילת רשיון? שאלה מצויינת, אך עד היום שום דבר לא נעשה בנידון. האם מישהו במשטרה מוכן לענות איך אדם עם 32 עבירות תנועה מחזיק עדיין ברשיון נהיגה ומדוע רשיונו לא בוטל ממזמן למשך מס' גדול של שנים??

image קחו את רודי ג'וליאני, לשעבר ראש עיריית ניו יורק. מה הוא עשה כשהוא נכנס לתפקיד כדבר ראשון ועיקרי? נלחם בפשע והצליח. הוא לא נתן הנחות לאף אחד והורה למשטרה ולשאר הזרועות "להיכנס" בפושעים ולדון אותם בחומרה. מה התוצאה? אחוז גדול מהפשיעה פשוט ירד, מה שכמובן נתן לו יוקרה והערכה בקרב תושבי ניו יורק וכיום הוא הקים חברת יעוץ במלחמה בפשיעה. מי יודע, אולי כדאי להשכיר את שרותיו פה בארץ? במרכז הארץ נראה כי בהחלט צריכים דבר כזה.

כל עוד מדינתנו הצעירה והקטנה לא תחליט להעלות את עניין המלחמה בפשיעה וגם במעשים נפשעים של נהגים מטומטמים ואידיוטים שמשתוללים בכביש ובמקומות אחרים – אנחנו נהיה כמו רפובליקת בננות עם מנטליות של "מה אכפת לי, זה לא נוגע לי אישית אז שכולם יזדיינו!" ואנחנו נאכל אותה יותר מתמיד עם זה. לעזאזל, אנחנו אוכלים אותה מזה כבר היום. מה צריך לעשות שם למעלה כדי שיזיזו משהו?

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “משטרה דפוקה, שופטים דפוקים, התנהלות דפוקה

 1. נסיוני האישי עם המשטרה מאשר את הטענות שהעלית.
  לרוע מזלי, קרה לי פעמיים שמכוניתי נגנבה.
  בפעם השניה שגנבו לי מכונית, היו לי חשודים.  חוקרת המשטרה מילאה את טופס התלונה על הגניבה, ולא התעניינה במידע שהיה לי על חשודים, ולא שאלה אותי שאלות ולא רשמה פרטים נוספים להמשך חקירה.
  (לזכות המשטרה יש לציין, שבפעם השניה, המכונית נמצאה לאחר שנה.)
  ובעניין אחר, לפני כמה שנים היה מטורף אחד ששלח פקסי זבל שבהם הוא פירסם כל מיני גדג'טים למכירה.  הוא היה מספיק פעיל כדי שיכתבו בעתונות על המטרד שהוא היה.  כמובן שהגשתי תלונה במשטרה והבאתי ערימה מכובדת של פקסי זבל שקיבלתי מהאיש כאסמכתא.
  וכמובן גם כן, שהמשטרה לא טיפלה בתלונה.  אני חושד שהאיש שיחד את כל השוטרים הרלבנטיים ע"י אספקת הסחורה שלו במחירי הנחה או חינם.

סגור לתגובות.