לא עברו 48 שעות

בימים האחרונים כל מי שקרא עיתון וראה חדשות, בוודאי שמע על תוכנית ה"רגיעה", שזו כמובן מילה מכובסת ל"הסכם" עם החמאס. כן, אותו ארגון שישראל הפצירה בכל העולם ואחותו להחרים אותו ולא לדבר איתו ובוודאי שלא להזרים לו כסף..

אבל אצלנו, במדינת הלה-לה לאנד, עם ראש ממשלה שנחשד בקבלת שוחד (והוא כמובן מיתמם ואומר שהוא "לא זוכר") מצד אחד, וראש סיעת מפלגת השמאל הגדולה (מפלגת העבודה) שמצהיר משהו אחד אך 2 דקות לאחר מכן – החליטו בכל זאת לעשות עיסקה עם החמאס. אחרי הכל, אמרו ברק ואולמרט – עדיף הסכם מאשר לוחמה, לא? מי יודע, עוד ועדת חקירה זה לא ממש טוב. כמובן שגם המון סופרים ואנשי רוח (מהשמאל כמובן) עודדו לשוחח ולהגיע להסכמות: "הם אמנם רוצים להשמיד אותנו, אבל מילה שלהם זו מילה!".

סבר פלוצקר מ"ידיעות" כתב השבוע כמה מילים חזקות על הסכם זה. "לא נופלים למלכודת הדבש של הסכמי פיוס עם השטן", כתב סבר, ולא ידע כמה הוא הולך להיות צודק..

לא עברו אפילו 48 שעות (40 שעות נכון לכתיבת פוסט זה) וראש ממשלת החמאס הודיע: "למרות הרגיעה, הברחות הנשק יימשכו"- והרי אחד הדברים הכי עיקריים היה הפסקת ההברחות, אבל הנה החמאס מצהיר בריש גליי – לא יעזור כלום, ההברחות ימשכו (במיוחד לאור הרקורד של המצרים ש"מפספסים" 99% מההברחות).

החמאס אמין? מילה שלו זו מילה? לא יהיו יותר הברחות? הנה העובדות מראות זמן קצר מאוד לאחר הכרזה על ההסכם כי החמאס ממשיך לשקר בדיוק כמו חבריו בפת"ח..

אולי, אולי ההנהגה שלנו תבין שכאן הסכמים לא יעזרו, וכל עוד יש פה מצב ששדרות, אשקלון, קיבוץ ניר-עוז ומקומות אחרים חוטפים קסאמים מס' פעמים ביום, יש צורך להיכנס בכח.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “לא עברו 48 שעות

 1. למה אתה חושב שמישהו הבטיח שלא יהיו הברחות?
  לפי הפרסומים בתקשורת הדבר המוזר שקורה כרגע בשטח הוא תוצאה של הסכמים לא כתובים.
  נגזר מהאמור מעלה שמה שקורה כאן הוא מה שלובש המדים עמוס גלעד זכר שדובר עליו.
  אני מאמין לחמאס שלו היתה התחיבות מצידם להפסקת ההברחות.
  כל הסיפור הוא עוד ספין מבית היוצר של אחת הממשלות המושחתות ביותר שזכינו להן ואם הממשלה הזאת תגיע למסקנה שסבב לחימה הוא מה שנדרש כדי שהיא תשרוד עוד חודש אז גם את זה נראה כאן והכל כמובן ימדד במדד של חוקיות (שמסתמך על קווים מעורפלים "סבירות") כי כל המדדים האחרים כבר נחצו מזמן.

 2. הפרסומים בתקשורת (היהשראלית) לגבי ההסכם יכולים להגיע או מהצד שיצג את ישראל או מהצד שיצג את הפלסטינאים.
  נראה בעליל שהצד הפלסטינאי מתנער מהדיווחים האלו ולכן המקור שלהם הוא כנראה הצד שנוהג בשנים האחרונות לקדש את הספינולוגיה מעל כל דבר אחר.
  אני מאמין לחמאס שהפרסומים עד כה היו "לא מדויקים".

 3. זוכר שנטען כי גלעד שליט הוא עניין מרכזי בהסכם?
  זוכר שאביו זעק לעזרה מול הספינים שמכרו לנו?
  זוכר שהעמידו את אביו של גלעד במצב הבלתי אפשרי בו הוא נדרש לשיחה אישית עם עמוס גלעד?
  הנה התשובה – http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3594858,00.html
  "עמוס גלעד: עסקת שליט אינה קרובה"
  דרך אגב לפני מספר ימים סוחר הנדל"ן שמשרד הבטחון מופקר בידיו טען כי כלל לא מתקיימים מגעים בענינו של שליט אבל… הרגיעה מקדמת את הסיכוי לקיום מגעים בעתיד.

  מי אמר "הספינים הם חזות הכל" ולא קיבל את עבריין מין (ללא קלון) בתפקיד המשנה לרוה"מ?!

סגור לתגובות.