אחמדינג'אד לא צריך לדאוג

כל מי שקורא חדשות בכל מדיה, יודע על כך שהאירנים עושים כל שביכולתם כדי לבנות פצצות גרעיניות כדי לקיים את מצוות הנביא מוחמד ולהעיף את "הכובש היהודי" מישראל, ולהרוג כמה שיותר "כופרים" ("כופר" = כל אדם שאינו איסלאמי, וזה כמובן כולל אלו שכלל אינם מאמינים בקיום אלוהים).

לדעתי, אחמדינג'אד יכול להירגע ולחייך: יש כאלו העושים את עבודתו ללא שום תמורה פה בישראל. חוץ ממפלגות השמאל כמו מפלגת העבודה, יש לנו גם את מפלגת 'מרצ', או כפי שהתבטא מישהו באחד הבלוגים: הקריקטורה של השמאל.

והנה בא אחד מראשי מרץ (אבשלום וילן) וביחד עם איזה פרופ' לביולוגיה בז'נבה הם הכינו מאמר שכותרתו: "הסירו את הקדושה מעל ירושלים".

האפשרות להסיר את הקדושה מעל ירושלים היא בערך כמו האפשרות שתצמח לי באופן טבעי אוזן על האף. אין חיה כזו ואין אפשרות כזו. אחרי הכל, מה מבקש מר וילן? "יש לנטרל מתוך הדיון את האלמנט הדתי של "נושאי הקדושה" למיניהם בכלל, וזה של ירושלים בפרט."

ואיך מתייחס מר וילן לדתיים? "תוקעי השופרות ואחוזי המשיחיות הדתית". אין לי מילים.

ככלל, מדהים שמר וילן מנסה לגייס כל בדל תירוץ כדי לנסות לעקר קדושה מירושלים (אגב, קדושה זו היא לא רק אצל היהודים, היא גם אצל המוסלמים והנוצרים כלפי ירושלים. האם ניסה מר וילן להבין מדוע דווקא ירושלים היא היא המועדפת על 3 הדתות המונותאיסטיות? לא נראה לי), ובדרך הוא גם מגייס את בן גוריון בראיון אחרון, ולדברי וילן, בן גוריון אמר "כי יהיה מוכן להחזיר את ירושלים כולה למען מאה שנות שלום, משום שלוקח מאה שנים לבנות אומה". מעניין שאין לאותם דברים שום סימוכין שבן גוריון אמר את הדברים (לפחות לא בנמצא דרך גוגל ודרך 2 מנועי חיפוש נוספים).

מר וילן וחברו כותבים: "מיתוסים דתיים, ניסיונות ניכוס של מושג הקדושה ומשיחיות המאיימת להשתלט על כל היגיון בריא ושכל ישר". זה באמת מעניין אותי היכן השכל הישר של 2 ליצנים אלו. האם זהו "השכל הישר" שלהם שאינו מאפשר להם להציץ ב-25 שנה האחרונות ולראות את הפלסטינים מפרים שוב ושוב הסכמים לעייפה? האם זהו אותו "הגיון בריא" שמוכן לפרק את עיר הבירה ל-2 ולתת אותה לאותם אנשים שמכריזים יום וליל כי לא ינוחו עד שלא יהיו יהודים כאן, ולקרוא לאנשים להיות שאהידים על מנת להרוג כמה שיותר?

אין שום מדינה בעולם שהיתה מוכנה לוותר על מחצית מעיר הבירה שלה למען עם אחר! מדוע אנחנו צריכים לוותר על מחצית מעיר הבירה שלנו לטובת עם שמילת מנהיגיו אינה שווה את הנייר שעליו נכתבים הדברים? מדוע קשה כל כך למר וילן (ששנאת הדת שלו מעבירה אותו על דעתו) להבין שרוב העם אינו מעוניין ליפול באותה תמימות שבה נפלו מפלגות השמאל ובראשן מרצ?

כשאדם מתחתן בטקס דתי, ושובר את הכוס, הוא אולי אינו מודע, אבל מי שלומד את הרמ"א, מוצא את הציטוט הבא: "ויש מקומות שנהגו לשבור כוס בשעת חופה או לשים מפה שחורה או שאר דברי אבילות בראש החתן, זכר לחורבן ירושלים", ובחלק מהגרסאות לטקסי חתונה, אומר החתן משהו שהוא בעצם שבועה: "אם אשכחך ירושלים, תשכח ימיני, תדבק לשוני לחיכי אם אשכחי", כלומר יש המון מקומות שבתפילות ובטקסים מוזכרת ירושלים כראש וראשית לשמחות וקשר יהודי אמיץ והדוק. את זה מרצ מעוניינת לשבור, בשביל האשליה כאילו אם ניתן חצי מירושלים, יהיה לנו פה שלום.

אחמדינג'אד לא צריך להתאמץ הרבה, רק לחייך ולראות בעצמו איך כמו גיס חמישי, מתוך עם ישראל, יש חלק שמנסה "לכסח" את החלק האחר.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “אחמדינג'אד לא צריך לדאוג

  1. יהודים אינם כופרים. גם לא נוצרים. כל השאר כופרים. היהודים והנוצרים הם האחים לספר, ובבוא היום הם יורשו להתקיים כ"דימי" שזה פחות או יותר אזרחים סוג ב' תחת השלטון המוסלמי. הם מוזמנים כמובן להתאסלם.

    זה היה המצב בארץ בתקופת התורכים, והרבה יהודים (וביניהם אליעזר בן יהודה) התאסלמו, כדי לקבל זכויות אזרח.

    — אריק

      • עכשיו אתה מבין איזה נזק יקרה אם חצי יום יוקדש לליב"ה?… שום דבר לא ייכנס כ"כ חזק לעצמות.

סגור לתגובות.