תראו, תראו קסמים…

רבים, רבים מאיתנו מתלהבים מקסמים של קוסמים מפורסמים. בזמנו היה את רנדי המדהים, אחריו קריס אנג'ל ועוד רבים וטובים אחרים שהדהימו אנשים בקסמיהם.

אבל כולם בטלים ב-60 לעומת ה-קוסם הגדול בכל הזמנים. אתם מכירים אותו, רוב המדינה (לצערנו) בחרה בו: כן, זהו אהוד אולמרט.

ראו איזה קסם: המשטרה חוקרת לגבי שוחד "צנוע" של 150,000$ שקיבל ראש הממשלה שלנו מבחור אחד בשם טלנסקי, שהחליט להיות הספונסר/שוגר-דדי של אולמרט, והוקוס פוקוס, כבמטה קסם, לשכת ראש הממשלה מודיעה כי "הזמן בשל לשיחות שלום עם סוריה".

האם באמת השתנה משהו? כלום. אנחנו יודעים מה הם רוצים, הם יודעים מה אנחנו רוצים, וזה ידוע בערך כבר 20-30 שנה. אף צד לא זז מילימטר אחד בלי שהצד השני יעשה צעדים (במיוחד שישראל מבקשת דברים שהסורים לא מפנטזים עליהם אפילו), אך מכיוון שראש ממשלתנו בצרות מאימת חקירת המשטרה, וכבר יוצא לו "ספין" חדש: האצת תהליך השלום עם סוריה, שלא חשוב מה יהיו ההסכמים שם, שום ממשלה בימינו לא תאשר זאת, בטח שלא הקואליציה.

אם הטריק הזה מעלה לכם הרגשת דה-ז'ה וו, זה לא במקרה. שרון עשה בדיוק את אותו טריק עם ההתנתקות בדיוק שהמשטרה חקרה אותו ואת בניו לגבי פרשת האי היווני.  בארה"ב בשנת 97 יצא סרט שנקרא בעברית "לקשקש בכלב" (השם האנגלי: wag the dog הרבה יותר מתאים) שגם שם הנשיא מסתבך בפרשה עם ילדה, ובתגובה יועציו ממציאים "מלחמה". מי שיש לו שעה וחצי לשרוף, יכול לראות את הסרט במלואו כאן.

האם עם ישראל יצטרך להקריב את בטחונו ואת רמת הגולן כדי שראש הממשלה ימשיך עם הטריקים האלו של בריחה מחקירות והורדת החקירה מסדר היום? שאלה טובה.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email