איך נכנסים לאתר HTTPSHARE?

בעבר כתבתי על כך שכולם כולם צורחים על הצעת החוק 892, השופט גדעון גינת (סגן נשיא ביה"מ המחוזי בחיפה) כבר גזר על ביצוע צנזורה מלאה לאתר HTTPSHARE. (נטויז'ן לא ממש מבצעים את זה, או שמפעילים ראש קטן שהולך רק על DNS, אבל שששש, אל תגידו לשופט 🙂 ).

לשאר האנשים שעדיין לא יכולים לגלוש לאתר בגלל שהספק שלהם חוסם את האתר, החבר'ה מ-HTTPSHARE מציעים תוכנה (שמאוד קל למצוא באינטרנט, אגב) שמשנה את ההגדרות כך שניתן לגלוש גם שהספק חוסם.

כל מה שמשנים זה את קובץ ה-hosts שנמצא במחיצה: C:WINDOWSsystem32driversetc ולשם כך יש לעשות את הפעולות הפשוטות הבאות:

  • יש להיכנס לקובץ hosts. רוב משתמשי ה-Windows יקבלו חלון ש-Windows לא יודע עם מה לפתוח את הקובץ, ולכן יש לבחור Notepad (או "פנקס רשימות") בעברית.
  • יש להוסיף את 2 השורות הבאות לסוף הקובץ

89.248.161.70 httpshare.com
89.248.161.70 www.httpshare.com

לאחר מכן יש לשמור את הקובץ. שימו לב: מספר תוכנות הגנה (כמו קספרסקי אנטי וירוס) יתנו התראה על שינוי הקובץ. יש לאשר את השינוי.

משתמשי Linux: אותו שינוי, רק הקובץ נמצא ב- /etc/ ושם הקובץ הוא אותו שם קובץ (יש לעשות זאת עם משתמש root או דרך sudo).

משתמשי מק: אין לי מק ולא היה לי, אבל אני מניח שזה כמו בלינוקס.

למען הסר ספק: אינני מנסה לבזות את בית המשפט ואת שופטיו ו/או החלטותיו. ספק האינטרנט שאליו אני מנוי (נטויז'ן) מאפשר לי להיכנס לאתר ללא כל טריקים ושינויים, ללא שימוש בכל Proxy או כל טריק אחר אלא בגלישה ישירה בהקשת httpshare.com וכל רצוני היה להראות דרך ללא צורך בהתקנת תוכנה (שניתנת להורדה גם אצל הספקיות החוסמות) על מנת לגלוש לאתר. (אישית מעולם לא השתמשתי ולא נראה לי שיש לי ממש מה להשתמש באתר, אבל ניחא).

לדעתי האישית: זוהי החלטה המפגינה בורות מדהימה במינוחי אינטרנט ובטכנולוגיות אינטרנט. כלום יודע בית המשפט כי כל חבילת Hosting בסיסית כיום (ואין הכוונה ל-shared hosting), הלקוח מקבל בין 4-8 כתובות IP (תלוי בחברה) שכל מה שאמור לעשות הנתבע, הוא פשוט שינוי של קובץ אחד והמתנה של מס' דקות, ואז צו השופט הופך לחוחא ואיטלולא? תמהני מדוע השופט לא טרח להחליט כי על התובעות למצוא בעצמן מיהו המנוי אצל אותו ספק ואז לתבוע אותו במקום להחליט החלטה דרקונית כזו.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “איך נכנסים לאתר HTTPSHARE?

  1. גבר תגיד לי אבל איפה אני כותב את זה בתוך הקובץ?
    באיזה מקום בסוף ? באמצע? איפה?
    תודה אחשלי

סגור לתגובות.