כמה מילים לגבי Bittorrent וספקי אינטרנט בארץ

מי שמוריד בשנים האחרונות סרטים וסדרות, בוודאי שמע על BitTorrent, שהוא פרוטוקול השיתוף שמשתמשים בו כמעט הכי הרבה בעולם. חלק מהשיתוף נעשה לצרכים לגטימיים וחוקיים (הפצות לינוקס למיניהם לדוגמא), וחלק לצרכים לא ממש חוקיים (סרטים, סדרות וכו').

ספקי האינטרנט מדווחים על ניצול מאסיבי של רוחב פס ע"י תוכנות שיתוף שמשתמשות בפרוטוקול ה-BitTorrent, וחלק מהספקים נלחמים ב"בעיה" באמצעים שונים, כאשר חלקם הגדול פשוט בודק את כמות ההורדות שמשתמש מוריד מבחינת ג'יגה-בייטים, ואם הוא חורג, ספק האינטרנט מתקשר ללקוח, מודיע לו על החריגה ומגיע איתו להסדר כלשהו (תשלום נוסף על שימוש יתר, הצעה לחבילות יותר גדולות וכו').

חלק מהספקי אינטרנט משתמש בטכנולוגיות המזייפות הודעות ניתוק (RST) במהלך הורדות עם ביטורנט, מה שכמובן גורם לאדם שמוריד לרדת בקצב ההורדה או לא לקבל הורדה כלל וכלל במהלך שיתוף והורדת קובץ דרך הביטורנט. ספקים אחרים פשוט חוסמים פורטים המיועדים לחיבור ושיתוף ביטורנט (פורטים 6881-6889 ב-TCP).

בארץ, ספקי האינטרנט מכחישים טוטאלית שהם משתמשים בתוכנות וטריקים שונים על מנת להאט את קצב ההורדה. בעיתונות הופיעו הודעות בעבר של ספקים כמו בזק בינלאומי, אינטרנט זהב, נטויז'ן, ברק וכו' המודיעים כי הם אינם משתמשים בשום טריק כדי להאיט את קצב הגלישה.

חברת Vuze (זו החברה שכותבת את תוכנת השיתוף Azureus), הוציאה PLUGIN חדש המאפשר למשתמשי תוכנת Azureus (גירסת Windows בלבד, בשלב זה) לדגום את ספק האינטרנט שלהם במהלך מס' שעות ולקבל תוצאות חיות כמה ספק האינטרנט משתמש בטריקים כמו RST כדי לחסום ו/או להאיט קצבי הורדה. החברה גם שחררה דו"ח (קובץ PDF) המראה תוצאות מעניינות, ומה שאותנו בארץ יותר מעניין, זה שספקי האינטרנט בארץ (נטויז'ן, בזק בינלאומי ועוד) גם מופיעים בדו"ח כספקים שעושים את הטריקים האלו.

דו"ח בהחלט מומלץ לקריאה.

חג שמח,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “כמה מילים לגבי Bittorrent וספקי אינטרנט בארץ

 1. משעשע, נטוויז'ן מופיעה שם פעמיים – פעם כברק-נטוויז'ן ופעם כנטוויז'ן בלבד. יש הבדל של כ 8% בהתערבות בין שתי הדגימות.
  אבל מה שבאמת מעניין זה שהתוסף שוחרר ב 18.3, הדוח שוחרר ב 18.4 (חודש לאחר מכן) ועבור ברק-נטוויז'ן נאספו 755 שעות ע"י 4 גולשים.
  בממוצע – זה אומר שכל אחד מהם הוריד ברציפות שבוע שלם מתוך חודש שלם.

 2. This is in reply to your blog post (Hebrew, which I do not read) which I found referred to in English on another mailing list.

  Benhamo, Sir

  Please excuse the English post on your blog. I am digging into some of the Vuze data. It does appear that Bezeqint addresses do have an interference source.

  I will be posting my Wireshark capture on my website today in case you would like to examine it. The file being shared is Ubuntu Hardy Haron. Of particular note in this capture is that the IP TTL from the real peer is 114 and the forged, injected RSTs is 48. This fact proves that the RSTs do not come from the peer itself.

  I hope this helps all freedom-loving Bezeqint users fight this unwarranted man-in-the-middle attack.

  Note: without comparison of logs on both sides of the peer connection, this evidence is not completely conclusive. I collected this information on my Verizon DSL account, which I believe to be free of this type of interference.

  Sincerely,

  Robb Topolski
  robb at funchords dot com

סגור לתגובות.