השמאל "שולתתתתתתת"

אין כמו להציץ בערב באתרי החדשות של היום ולראות כמה דעות וחדשות שמרגיזים.. מאוד מרגיזים.

yuli נתחיל בשרת החינוך שלנו שהציעה ב"חוכמתה"הרבה את ללמד את לימודי ה-נכבה (النكبة) בבתי ספר הערביים, כך שיגדל לנו כאן דור שלם של תלמידים ערביים שישנאו את היהודים עוד מההתחלה, במקום ללמוד את חומר הלימודים הרגיל והרשמי. את הקטע של השנאה כנראה הפרופ' הנכבדה לא לקחה בחשבון, אבל ממתי בשמאל חושבים ברצינות קדימה? אולי בעצם כדאי שהשמאל יאמץ את החלטת האו"ם 194 כדי לפצות את ערביי ישראל (שהרגו וטווחו בנו מאז הכרזת האו"ם וכך נהייתה לנו מלחמת העצמאות)? יש שם אפילו סעיף בהחלטה שמבקש שישראל תיתן את ירושלים לאו"ם הואיל והיא חשובה ל-3 הדתות. רעיון "גאוני", לא? איך בשמאל לא חשבו לדחוף את הסעיף הזה ליישום??

ובכן, במסגרת הליקוק המאסיבי של השרה הנכבדה לערביי ישראל, פורסם היום כי בשנה הבאה תהיה מהפכת חינוך במגזר הערבי: תהיה רפורמה שמטרתה לגשר על פערים בין המגזר היהודי לערבי. לכאורה החלטה טובה וצודקת, אבל כמובן שצריך ללקק לערביי ישראל. אחרי הכל, יולי תמיר היא זו שהקימה את אגודת המלשנים "שלום עכשיו", אז מה מציעה השרה הנכבדה כליקוק לערביי ישראל? בכמעט מחצית מהכיתות יוקטן מספר התלמידים.

אני מנסה לחשוב על ההצעה שוב ושוב, ולא מוצא את ההגיון בה. נכון, בהחלט רעיון טוב להקטין את כיתות התלמידים כך שמורה יוכל לתת יותר תשומת לב לכל תלמיד ולא יהיו הרבה תלמידים בכיתה אחת, אבל דווקא לערביי ישראל? האין השרה יודעת שהמצב מאוד חמור בצפון הארץ ובדרומה? האם השרה היתה בכיתות לימוד כמו בצפת, באר שבע, שדרות, אופקים, טבריה, נתיבות וכו'? שם המצב חמור ביותר, מדוע השרה הנכבדה דווקא רצה לרפורמה דווקא במגזר הערבי בשעה שהרבה יותר תלמידים יהודיים סובלים? שאלה מצוינת.

ולבינתיים, אתר "וואלה" נהפך (רשמית) לאתר השופר של מפלגות השמאל. זה מתחיל במאמר של יוני מנדל, על כך שצה"ל הוא בעצם "צבא הנקמה", בו מתבכיין יוני כי צה"ל, רשע שכמותו, לא מתחשבים באזרחים הפלסטינים המסכנים בכך שהוא הורג כל כך "הרבה" פלסטינים, משתמש ב-D-9 כדי ליישר ולהרוס שטחי חקלאות ובתים, ובכלל הוא הורג המון פלסטינים "מסכנים". כמובן שיוני ישכח לחלוטין את אירועי הימים האחרונים, בהם חקלאים ישראלים צריכים לעבד את אדמותיהם עם שכפצ"ים (בגלל הצלפים הפלסטינים), את העובדה ששדרות והנגב עדיין חוטפים קסאמים, שמחבלים אורבים לאזרחים וחיילים בגבול עצמו ותוקפים והורגים חיילים ישראלים ומנסים לבצע חטיפות. לגבי כל זה מר מנדל מעדיף להתעלם.

אולי ילמד יוני היקר מהמצרים השכנים שלנו שחתמו על הסכמי רגיעה עם החמאס, ועוד לא יבשה הדיו וכבר הם (החמאס) התקיפו בקסאמים את אשדוד עוד לפני שצה"ל ניסה להתנקש אפילו בפעיל אחד? מה פתאום! לדברי יוני, "שישראל תדבר ברצינות עם אויביה". מה לגבי הקטע עם המצרים שאפילו בזה הם לא עמדו? לא ממש משנה ליוני. צריך לזרוק מנטרות באויר ואולי זה ידבק איכשהו.

imageנושא אחר: מכירים את האיש בתמונה משמאל? למי שלא מזהה, זהו ג'ימי קרטר, לשעבר נשיא ארה"ב וה"שושבין" של הסכמי השלום עם מצרים. ג'ימי היקר מסתובב באזורנו, והבחור, מה יש לאמר, מצליח לשלוף עמדות כאלו שגורמות למפלגת מר"צ להחוויר! הוא הגיע לאזור כדי להיפגש עם חאלד משעל בשביל "לשוחח לגבי השבויים", וגם לדחוף את אפו בנושאים כמו עזה וכו'.

מר קרטר הקצין כל כך שמאלה, שאפילו נשיאנו ה"יקר" שמעון פרס, שאיש לא מטיל ספק בעמדותיו השמאלניות, נזף בקרטר על יחסו לישראל. לקרטר זה הזיז? בוודאי שלא! היום יצא מר קרטר בהצהרה כי המצור על עזה הוא "פשע זוועתי", והוא גם תרם איזו פנינה חדשה לדעת הקהל העולמית: "…תושבי הרצועה "מורעבים למוות" והם מקבלים כמות מזון קטנה מזו שמקבלות המדינות העניות באפריקה".  כמובן, הקטע הטכני שישראל מאשרת למשאיות עם אספקת מזון וכו' כמו קמח, סוכר, סולר ועוד דברים להיכנס לרצועה בזמן שהם יורים עלינו לא ממש מדבר למר קרטר. העניין ה"פעוט" שהחמאס דופק טילים, פיגועים וירי בתושבי שדרות והנגב? גם לא מזיז לו. אנחנו מאוד "רעים" שאנחנו מטילים מצור על אויבנו מדרום, ואנחנו צריכים להתבייש בעצמנו ולספוג קסאמים ולשתוק. יש לי הרגשה כזו שאם מר קרטר היה מחליט לשהות קצת בעזה, היו הפלסטינאים שם מנשקים את ידיו ורגליו ומבקשים ממנו רבות להופיע בשמם בטלויזיה. מחמוד א-זהאר, תיזהר, יש דובר לחמאס יותר טוב ממך!

ולסיום, איך אפשר בלי ארגון הלקקני לפלסטינים "בצלם"? הארגון הודיע היום כי פגזי הפלאשט שצה"ל משתמש בהם בטנקים לירי, הוא "אינו חוקי" ומנוגד לחוק הבינ"ל. אני לא מצליח למצוא בחוק הבינ"ל אם ירי של קסאם על ישראלים תמימים שלא גרים בשטחים הוא חוקי, אבל כמובן ל"בצלם" זה לא מזיז. יש ללקק לפלסטינים כמה שיותר ולהגן עליהם מפני ה"ישראלים הרעים". לדעתי, חבל שצה"ל לא משתמש בעזה בפצצות מיצרר.

Bad, Bad Israelies… (וכן, הכותרת לפוסט הזה היתה צינית)
חץ

Print Friendly, PDF & Email