"תיקון" ל-Google Calendar

google-calendarלמי שלא מכיר, אחד השרותים הנחמדים שגוגל מציעים הוא יומן אישי נחמד מבוסס WEB (אינו מצריך התקנת תוכנה כלשהי) שאפשר לשתף עם אחרים, לקבל התראות על ארועים ב-SMS (היחיד שנותן התרעות SMS בחינם), תומך מצוין בעברית, עם המון פונקציות נחמדות אך יחד עם זאת קל מאוד לשימוש.

אחת הבעיות העיקריות של השרות הזה היתה חוסר יכולתו להסתנכרן עם תוכנת ה-Outlook שרבים מהגולשים משתמשים בה הואיל והיא קלה ומוכרת, כך יצא שמשתמשים רבים ויתרו על השרות של Google Calendar עקב חוסר אפשרות סינכרון מבלי לרכוש תוכנת צד שלישי או לעשות שמיניות באויר כדי להתקין פתרון שיסנכרן בין ה-Outlook ל-Google Calendar.

גוגל שחררו לפני יותר מחודש פתרון תוכנה שמסנכרן בין השרות לתוכנת ה-Outlook (אם כי התמיכה היא רק ל-Outlook 2003 ו-Outlook 2007 אולם ישנם עדויות שזה גם עובד עם Outlook 2002), אך יש לתוכנה בעיה: היא מתלוננת שאזורי הזמן (Time Zones) אינם מעודכנים לפי העדכון הרשמי ויש להתקין עדכון זה מ-Windows Update.

אחסוך לכם את הטירחה. אם ה-Windows שלכם הוא עם שרות ההתקנה האוטומטי, אז הוא כבר התקין עדכון מזמן, רק שבדרך הוא גם דפק חלקית את רישומי אזורי הזמן (לא רואים את זה עד שניגשים ממש בתוך ה-Registry). גוגל מציעה להתקין עדכונים שיש באתר של מיקרוסופט, אך אחסוך לכם גם את זה: אם תנסו להתקין, תקבלו הודעה ש…כבר מותקן אצלכם העדכון הזה.

ימים רבים חיפשתי פתרון. חלקם הציעו פתרון אחד, חלק מהאנשים בפורומים השונים נתנו פתרון אחר, אך שני הפתרונות לא עבדו לי ולא לאחרים שגם התלוננו, עד שהחלטתי לשבת על הבעיה ברצינות, ולבסוף מצאתי פתרון משולב שאני מציע לאנשים פה להורדה. פשוט עיקבו אחר ההוראות הבאות:

 1. לפני ההפעלה, יש להוריד את התוכנה (כאן), להתקין אותה, להכניס שם משתמש וסיסמא ולבחור את אפשרות הסינכרון. התוכנה תצעק על בעיה של אזורי זמן. יש ללחוץ אישור ואז ללכת לשורת המשימות, ללחוץ על האייקון של התוכנה (הוא נראה כמו לוח שנה עם סימון אדום) עם הכפתור הימני של העכבר ויש ללחוץ על Exit.
 2. הורידו את הקובץ ZIP שנמצא כאן. פתחו אותו במקום כלשהו (כמו שולחן העבודה).
 3. בתיקיה החדשה שנוצרה ישנו קובץ שמסומן כקוביה עם משבצות בשם TimeZones.reg (לחלק מהאנשים זה יופיע רק TimeZones). יש ללחוץ לחיצה כפולה (כדי להפעיל את הקובץ). המחשב ישאל האם אתה בטוח שאתה רוצה להוסיף מידע. לחץ על "כן" או "Yes". בסיום הפעולה המחשב יודיע כי העדכון בוצע. יש ללחוץ על אישור.
 4. עכשיו ניגש לתוכנה השניה בתיקיה, התוכנה נקראת DaylightSavingFix.exe (או DaylightSavingFix). יש להפעיל אותה, ופשוט ללחוץ על Apply. לאחר מס' שניות הוא יודיע "Patch Applied Successfully". יש ללחוץ אישור ולסגור את התוכנה.
 5. עכשיו אפשר ללחוץ מתוך תפריט התחל על Google Calendar Sync שבתוכו נמצא Google Calendar Sync (טמטום של גוגל, ניחא). עכשיו האייקון של ה-Sync יופיע בשורת המשימות. לחצו לחיצה ימנית עליו ובחרו Sync. עכשיו האייקון יהפך ל-2 חיצים שזזים. בפעם הראשונה זה יקח כמה רגעים שבמהלכם התוכנה תפעיל את ה-Outlook ותסגור אותו (חשוב מאוד, להפעיל את התוכנה כשה-Outlook סגור אחרת אתם יכולים לאבד מייל שבדיוק עבדתם עליו!). לאחר סיום העדכון, האייקון יחזור להיות כמו יומן.
 6. ברכותיי, אתם מסונכרנים. מעתה כל מס' דקות Google Calendar Sync ינסה לבדוק אם יש עדכון ביומן שלכם או בחשבון שלכם ב-Google Calendar ויסנכרן את הדברים בהתאם.
 7. שימו לב – במהלך התקנת Google Calendar Synv התוכנה תציב על שולחן העבודה אייקון. האייקון הזה הוא קיצור דרך לגישה ליומן שלכם שנמצא ב-Google! זה לא קיצור דרך לתוכנה.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “"תיקון" ל-Google Calendar

 1.  

  האם הקישורים בדף הנ"ל הוסרו?

  יש לי את אותה הבעיה בדיוק ואני מחפש נואשות לפתרון. עד שמצאתי את הדף שלך אז הקישורים שולחים לדפים עם "בעיות" 

  אפשר לקבל את הקישורים המתאימים?

  בתודה מראש!!!!

  שלומי

 2. יש רק שניים:

  אז ככה, הקישור הראשון מביא אותך לדף שיש כל מיני תוכנותלהורדה. איזה תוכנה אמורים להוריד כדי לפתור את הבעיה?

  והקישור שהני אמור להוריד איזה שהוא קובץ שאמור לתקן את הבעיה אבל מגיעים ל"טעות בדף"….

סגור לתגובות.