מפלגת העבודה מציגה: "חומר הניקוי" הטוב בעולם

cleaning2 אצל הנוצרים קיים המנהג ללכת לכומר הכנסיה שאליה משתייך הנוצרי המאמין כדי להתוודות על חטאיו וכדי לקבל מחילה. אצל היהודים זה הרבה פחות נפוץ, אבל יש בהחלט מקרים כאלו. גם במיסטיקה זה קורה פעמים רבות ובשאר הדתות והכתות שהולכים אל ה"מאסטר" כדי להתוודות וכדי ש"ינוקו" חטאיו של החוטא.

אך כולם יכולים רק לקנא במפלגת העבודה שהמציאה חומר ניקוי חדש שאפילו יצרני חומרי הנקיון יכולים רק לחלום ו/או לפנטז עליו: חומר הניקוי לאסירים שהמפלגה חפצה בהם, ובמקרה דנן, מדובר כמובן במרואן ברגותי!

אז מה אם במאי 2004 הוא נמצא בבית המשפט אשם ישירות ברצח 5 ישראלים, פלוס נסיון רצח? למפלגת העבודה זה בכלל לא משנה! לדידם, הוא "מנהיג חזק" הרבה יותר מאבו מאזן לדוגמא. אז מה אם בסקר מלפני שנתיים הוא מקבל … 4.5 אחוז! (הנה הוכחה). אז מה אם "מסמך האסירים" שהוא כל כך מתגאה בו נקרא ע"י החמאס בציניות כ"מסמך הדרים" (החמאס חושד, וכפי הנראה צודק, שלישראל יש יד ורגל בעניין ולפיכך הוא שינה את רוב הסעיפים בו). אז מה אם מפלגת העבודה אפילו לא עושה שיעורי בית ואם הם היו עושים, הם היו מוצאים כי בבחירות האחרונות שברגותי בעצמו רץ, ניצח אותו אחד בשם חוסיין א-שיח'? בשביל מפלגת העבודה זה לא משנה כלום! הם רוצים ברגותי למרות שאין לו תמיכה מלאה וישירה ברחוב, והוא מוכר כאחד שטיפס על גבם של אחרים והוא קיבל תהילה… לזמן קצר בלבד! כלומר אין שום בטחון שגם אם הפנטזיה של מפלגת העבודה תתקיים, סביר להניח שנמצא את עצמנו מול אחד שהוא חלש לא פחות מאבו מאזן עכשיו. מישהו מבין את זה במפלגת העבודה? לא נראה לי, אבל הם מנסים בכל מצב לשחרר רוצח שנשפט בארץ ונמצא ע"י בית המשפט אשם ברציחת 5 אזרחים ישראליים + נסיון רצח נוסף. מי אמר שהפשע לא משתלם?

אני מודה בכך שבדעותיי אני ימני, אבל גם אם לרגע אאמץ את דרכה של מפלגת העבודה, האם אין פה צביעות? יש, בכמה וכמה נקודות, הנה כמה מהם:

  • שוב מפלגת העבודה מנסה להכתיב לציבור ברשות הפלסטינית מי ינהיג אותם במקום לתת לציבור שם להחליט מי ינהיג אותו. זו לא מפלגת העבודה שרוצה שם דמוקרטיה?
  • איך מתייחסים במפלגת העבודה לעובדה שבזמן שהם מקיימים מו"מ עם אבו מאזן מצד אחד, הם מנסים להפיל אותו מצד שני כדי להכניס לשם את יקירם ברגותי?
  • מדוע בכלל מפלגת העבודה מקיימת מו"מ עם אבו מאזן בשעה שמנהיגיה של אותה מפלגה יודעים ואומרים כי המנהיגות שם חלשה (או לפי פואד, המו"מ "וירטואלי")? הרי הם יודעים שאבו מאזן לא יקיים אפילו פסיק אחד מכל הסכם שישראל תחתום איתו, בהתבסס על סמך העבר שעד היום הרשות הפלסטינית לא מקיימת כמעט שום סעיף?

אני ימני בדעותיי ואינני מסכים בכלל למו"מ, כך שהקול שלי לא ממש מהווה פונקציה בשום מקום, אבל אם הקורא תומך במפלגת העבודה, אולי הגיע הזמן שיחשוב על נקודות אלו? אולי כדאי לחשוב על בחירה במשהו אחר? אולי כדאי לחשוב מחדש על כל ההסכם או המו"מ להסכם?

קצת חומר למחשבה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email