כמה מילים על "השפעות שליליות" מבחינה עולמית

יצא לי לקרוא את הכתבה הזו ב-YNET וחייכתי חיוך עצוב. אין ספק, להיות במקום השני מיד אחרי איראן (שנמצאת במקום הראשון מבחינה השפעה שלילית), זה לא כבוד גדול.

אני משער שאנשים בחרו "שלילי" לאו דווקא בגלל יצוא הטכנולוגיה מישראל, אני גם בספק אם זה בגלל יצוא התפוזים מישראל, אני בכלל בספק אם זה בגלל המקום או האנשים פה. אני חושב שזה קשור למצב שלנו עם הפלסטינים, ומה שהאנשים בחו"ל רואים על מסכי הטלויזיה שלהם, וגם בגלל עוד סיבה נוספת לדעתי. ברשותכם, אפרט:

  • כשזה מגיע לצד שלנו בעימותים מול פלסטינים, נדמה כי משרד החוץ ובמיוחד העומדת בראשם, תופסים שינת דובים חזקה. פה ושם הם מוציאים איזו הודעה מנומנת שהפלסטינים משקרים, לא מציגים שום הוכחות (למרות שיש) לשקרים, שום מסיבות עיתונאים רציניות עם הדגשות על השקרים של הפלסטינים, פשוט כמעט כלום, בשעה שהצד הפלסטיני בד"כ מצויד בצילומי וידאו (ערוכים היטב ומאוד מגמתיים) שמעביר את השידור ב-FEED (שידור חי) או בתשדורת ישירות אל ערוצים "ידידותיים" כמו אל-ג'זירה, BBC ועוד ועוד, וכך עוד לפני שישראל הספיקה לעפעף, בחו"ל מקרינים כיצד "הרגנו" עוד פלסטינאי (למרות ש"במקרה" אותו פלסטינאי היה עם חגורת נפץ, את זה כמובן הפלסטינים לא יזכירו, וזו רק דוגמא אחת). מה יוצא? הצופים בחו"ל שוב מקבלים את הרושם כאילו אנחנו הצד שרק קוטל את הפלסטינים והעם הפלסטיני בכלל שוחר שלום, והם ממש תמימים ולא עושים שום דבר. מדהים איך מדינה עם תקציב די גדול ליח"צ נופלת שוב ושוב ושוב. בחברה מסחרית כבר מזמן היו מעיפים ראשים על פאק כזה עוד בפעם הראשונה אבל בישראל? רפיסות מוחלטת!
  • הסיבה השניה קשורה יותר ליהדות וההיסטוריה של היהדות. עוד מהתקופה היוונית (אנטיוכוס וחבריו), המשך באינקיויזיציות, מלחמת העולם השניה ועד ימינו אנו – בכל פעם שניסינו יותר ויותר להידמות לעמים אחרים במקום להיות גאים בעמינו, אכלנו אותה בכל מובן. מי שמעוניין יכול לקרוא על המתייוונים, על המתנצרים וכו', כאשר גם שניסינו להידמות לצדדים אחרים של העמים האחרים, שנאו אותנו יותר ויותר, ולעומת זאת שהיינו גאים ביהדותנו ולא ניסינו להידמות לאחרים, דווקא העריכו אותנו יותר (לדוגמא בתקופה כמו שלמה המלך, או בהיסטוריה בת זמננו – תקופת 67 לדוגמא).
    כיום אנחנו שוב חוזרים על אותה טעות, ושוב אנו מתרפסים בפני כל העולם ואחותו. זה מגיע למצבים מגוחכים כל כך שמזכירת המדינה בארה"ב מגיעה לנזוף בנו על כך ש"הישגי אנפוליס" מתמסמסים. במדינה מתוקנת המזכירה הנכבדה היתה מקבלת טלפון עצבני לא להגיע בתור ה"דודה הגדולה", אבל אצלנו בימינו הממשלה מציגה כזו רפיסות, שגם הביקור הזה הולך!

מתי נלמד אנו לעמוד על שלנו מבלי לנסות לדפוק חשבון לכל העולם ואחותו? הרי האו"ם (לדוגמא) מוציא דו"ח אחרי דו"ח מגמתי ושקרי על ישראל. רק אתמול יצא דו"ח של ארגון הבריאות הבינלאומי שמאשים אותנו (כמובן, שוב) בכך שבגללנו מתים פלסטינים שלא מגיעים לבתי חולים לטיפול. כמובן שאין שום התייחסות לצד הישראלי ורק היום צה"ל הואיל להתייחס לדו"ח ולהראות כמה הדו"ח שקרי. את מישהו בעולם זה יעניין? בוודאי שלא. הרושם כבר נשאר ונוסף לשנאה הגוברת על ישראל.

עד שלא נפסיג להציג רפיסות, ועד שלא נעמוד על הרגליים האחוריות ונתגאה במה שאנחנו, ימשיכו לשנוא אותנו. ההיסטוריה חוזרת כמו מלפני 2000 שנה ו-1500 שנה וכו', גם היום.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email