דעה: על רפורמים, חלוקה טריטוריאלית, ונוצרים אוונגליסטים

אין כמו לפתוח את היום בקריאת אתרי החדשות ולמצוא כותרת כמו: "מנהיג הרפורמים בארה"ב: האוונגליסטים קיצונים" (הכתבה המלאה: כאן). על מה יוצאים כעסיו של "הרב" אריק יופה? על כך שהשדולה האוונגליסטית למען ישראל תומכת בימין בישראל והשדולה הודיעה שהיא נגד מסירת חלקים בישראל לפלסטינים.

למען האמת, זו טריפה וזו נבלה. גם היהדות הרפורמית וגם הנוצרים האוונגליסטיים.

היהדות הרפורמית היא לא ממש יהדות. היא יותר גירסה סופר-סופר "לייט" של יהדות שבינה לבין היהדות האורתודוכסית (מה שקיים פה בארץ) אין כמעט כלום. כמעט כל האיסורים והאזהרות הועפו להם החוצה לטובת כל מיני פתרונות "מודרניים" שמקומם לא נמצא כלל ביהדות. מי שקצת לומד יהדות, יכול להבין שדברים ביהדות לא נכתבו סתם כך כי בא לרב כלשהו לכתוב, וכי יש הסבר מפורט לדברים. כמובן שכל אחד יכול לבחור לו מה לקיים ומה לא וכי גם לרפורמים יש זכות בחירה לפעול ולהאמין במה שהם רוצים להאמין, אך אין להם את הזכות לנסות לקבוע מה ילך פה בארץ! מי שיחליט בסופו של דבר על פשרה או אי-פשרה הם אזרחי ישראל נושאי תעודות זהות ולא אמריקאים שיושבים בארה"ב, תורמים וחושבים שבכך שהם תורמים הם קונים לעצמם איזו זכות להחליט מה ינתן ולמי.

הנוצרים האוונגליסטים (והפרוטסנטים) תומכים במוצהר בישראל (וגם אתר הבית של "השגרירות הנוצרית הבינלאומית" מציין כך) ובכך שאין לתת חלקים מהארץ לפלסטינים. הם בהחלט תורמים עבור ישראל ולנזקקים ועוזרים גם למתנחלים, אולם יש לזכור שהתרומות האלו באות עם תג מחיר מאוד רציני: לפי אמונתם של הנוצרים הנ"ל, ההתיישבות בישראל כולה היא חלק מ"ביאת ישו בשנית" (המשיח שלהם, לגירסתם), כלומר בתרומתם הם מנסים לקדם את "ביאת המשיח" שלהם (ישו). זו כמובן זכותם, אבל יש פה עוקץ לא קטן: על מנת שאותו "משיח" שלהם יגיע, יש צורך להמיר כמה שיותר אנשים מהיהדות לנצרות, וכל האמצעים לדידם כשרים! הם כמובן לא מציינים אפילו מילה אחת באתר של השגרירות הנ"ל, אבל בדרום הארץ לדוגמא הפעילות שלהם מאוד ענפה בהמרת אנשים לנצרות. בהתחלה עם דברים שוליים (כמו "ישוע" במקום ישו, ציטוטים מהתנ"ך היהודי [ועקירה מתוך הקונטקסט של מקור הציטוט] ועוד ועוד) עד להטבלה והמרה של האנשים לנצרות. כמובן שזו בחירה חופשית של כל אחד אם להתנצר או לא, אולם לפרוטסטנטים, האוונגליסטיים והזרמים הנוצרים האחרים יש מספיק כסף בכדי לשטוף את המוח לאנשים תמימים ובכך לשכנע אותם שהנצרות היא בסה"כ מעין "שידרוג" ליהדות, ולצערי ראיתי את השיטה עובדת פעם אחר פעם על אנשים רבים. לא רק זאת, אלא שמבחינתם אנחנו רק ה"שומרים" פה עד שישו יבוא ואז היהודים פה יצטרכו לבחור: או להתנצר, או "להתכחד". אחלה בחירה חופשית….

כמה חבל שאנחנו מוכנים לתת ל-2 גופים אלו דריסה בארצנו, הן ברשות להפעלת לחצים על פשרות טריטוריאליות (הרפורמים), והן בהעלמת עין לגבי שטיפת המוחות (הנוצרים).

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email