אני קצת מתחרפן מהשמאל בארץ

יצא לי לקרוא אתמול את המאמר של ינאי ישראל בוואלה. לדעתו של מר ינאי, אנחנו הולכים בשיטת הדלת המסתובבת או כפי שהוא קורא לזה: "שיטת הכאפה המלטפת" (לאבו מאזן).

ממש אין לי חשק ורצון להגן על ההנהגה הכושלת שיש לנו היום בשלטון, רק שאני יותר מסתכל על הצד הימני בשעה שמר ינאי מסתכל על הצד השמאלי של המפה. הוא מתלונן קשות על ה"כיבוש". אחת הדוגמאות היותר מעצבנות שהוא נותן במאמר היא העניין ש"כוחות הכיבוש" (זהו? כבר לא קוראים לצה"ל יותר בשמו? אלא "כוחות הכיבוש"?) נכנסים לשטחי הגדה לעצור מבוקשים או לחסל חלק מהם. שומו שמיים! ראו מה "כוחות הכיבוש" עושים!

הדעה והנקודה הזו מאוד מזכירים לי מאמרים רבים של פובליציסטים מהשמאל: קודם כל לבכות, ובד"כ – לא להסתכל על כל התמונה, והעיקר: המטרה מקדשת את האמצעים!

אסביר: צה"ל נכנס לשטחי הגדה בגלל סיבה אחת פשוטה. הרשות הפלסטינית לא מבצעת ולו מעצר אחד (בניגוד גמור להסכמים שהם חתומים כמובן אבל בשמאל מעדיפים שוב ושוב להתעלם מדברים "פעוטים" כמו הסכמים חתומים) של מבוקשים שמתכננים ו/או תכננו פיגועים בארץ. שום מעצר ובוודאי ששום משפט. בזמנו היו מעצרים אך רק למראה עין. יום לאחר המעצר (ולפעמים שעות ספורות לאחר המעצר) הבחור הולך הביתה כאילו לא קרה כלום. משפט? בשביל מה? לא צריך. שילכו לעזאזהל היהודים!

אז מכיוון שהרשות לא נוקפת אצבע, צה"ל מחויב לעצור אותם או לחסל אותם (תלוי בחומרת הדברים), אבל כרגיל, בשמאל מעדיפים להסתכל סלקטיבית. את הקטע שהרשות הפלסטינית לא עוצרת בשמאל מתעלמים מכך לחלוטין. את הקטע שיש סכנה לאזרחים בארץ גם מתעלמים לחלוטין! העיקר לבכות ולצעוק על ה"כיבוש השיראלי" שנכנס ואוי אוי אוי מה יקרה!

לפעמים הטקסט של הפובליצסטים מהשמאל (רובם, לא כולם) מבהיל אפילו את ראש הממשלה שיצא בזמנו בהתבטאות המטומטמת ש"אם לא יהיו פה 2 מדינות, ישראל גמורה". לא, ישראל לא תהיה גמורה אלא אם הממשלה תמשיך להתנהג כמו איך שהיא מתנהגת כיום. במדינה מתוקנת אם הצד השני לא מוכן לקיים אפילו פסיק מהסכמים קודמים, באותה מדינה מתוקנת לא היו זזים אפילו ס"מ אחד עד שהצד השני היה מקיים את ההסכמים ואף מטילים על הצד השני שורה של צעדים המגבילים את יחסי השלום/אי-לוחמה עם אותה מדינה סוררת. מה אאצלנו? שריוניות שבוע שעבר, והשבוע ברק נתן בונוס לפלסטינים: מעתה לא צה"ל ישלוט בשטח אלא הרשות הפלסטינית תשלוט, וכבונוס – עוד כמה מיליוני ש"ח. שיהיה.

מישהו מוכן לאמר לי מה בשמאל מסניפים כדי שגם אני אשיג את זה איכשהו?

בשביל שלום אמיתי וכנה, צריך ש-2 הצדדים יהיו מוכנים לכך. מישהו בשמאל הסתכל בפעם האחרונה מהם חומרי הלימוד שהפלסטינים לומדים? (חוץ מיולי תמיד שהחליטה להעתיק הישר מספרי ההיסטוריה של מדינות כמו סוריה וכו' וללמד בבתי הספר הערביים את  אירועי ה"נכבה", מצד שני, היא בין המקימות של "שלום עכשיו" שחרטו על דגלם ללקק בכל זמן ובכל מצב לפלסטינאים), הנה רמז: מדינת ישראל לא קיימת שם בפמות ובמקומה מופיע הכל כ"פלסטין", כמובן שאין שום יחס אובייקטיבי לישראל וכשהילדים באים מהבית ספר הם יקבלו עוד "שטיפת מוח" תוצרת החמאס כמה ישראל רעה ומדכאת ו"מתאכזרת"

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email