חגיגות לפלסטינים: 50 שריוניות בדרך אליהם

armored-car תודות לרוסיה, וכמובן לאולמרט ולממשלתנו ה"יקרה", הפלסטינים יקבלו בשבוע הבא 25 שריוניות (משהו קרוב למה שבתמונה. התמונה היא רק להמחשה). לאחר שכח השיטור הפלסטיני יתפרס יותר, יגיעו אליו עוד 25 שריוניות. העלות לפלסטינים אגב: 0$. מתנה מרוסיה.

כמובן שממשרד ראש הממשלה ניסו להרגיע את הציבור בכך ש"המקלעים יפורקו מהשריוניות טרם העברתם לרשות הפלסטינית". אה, עכשיו כולי רגוע.

אני פשוט המום מההנהגה שלנו. מערכת הבטחון התנגדה נחרצות להליך הזה ובמיוחד לאחר שהחמאס השתלט על עזה, כי במערכת הבטחון יודעים שלא רק שזה לא יעזור לנו מבחינה מדינית/צבאית/פוליטית (הם בין כה עד היום לא עצרו אפילו מבוקש אחד!), אלא שברגע שהחמאס ישתלט על הגדה (וזה לא שאלה של "אם" אלא מתי. בכל זאת, עם האוכל בא התאבון), הוא בהחלט ישתמש בשריוניות נגד ישראל.

הצחיק אותי הקטע שבארץ יסירו את המקלעים טרם נתינת השריוניות. אם מישהו שכח אולי, יותר מ-95% מהרכבים שנגנבים יום יום בארץ, מגיעים לרשות הפלסטינית! אז אם הם מצליחים להעביר בקלות רכבים, הם לא יצליח לגנוב ולהבריח מקלעים? זה הבעיה שלהם? חסרים להם ברגים וכלי עבודה להרכיב את זה על השריונית מחדש?

השריוניות בסופו של דבר לא עוזרות במאומה ברשות. גם הצבא הפלסטיני וגם כח השיטור שם אפילו גנבים הם לא מצליחים לעצור, אז איפה בדיוק נכנסת השריונית לסצנריו? בהפגנות פלסטינים?

אנחנו שוב ושוב עושים את הטעויות הקלאסיות. הבה נבדוק.

 • אקדחים לשוטרים העברנו? כן
 • קלצ'ניקובים, M16 הועברו? הועברו
 • אפודים הועברו? הועברו
 • שריוניות? כבר בשבוע הבא
 • מקלעים? משרד ראש הממשלה מכחיש, אבל לפני שבוע צה"ל תפס מקלע עם כדורים שהגיע מהרשות. מעניין מהיכן הגיעו מקלעים לרשות. הוקוס פוקוס?
 • שכפצ"ים (כן, גם כאלו שעוצרים כדורים 5.56 מ"מ)? ישראל כרגע עוצרת את זה, אבל זה רק בגלל שקונדוליסה לא חייגה עדיין לצרוח על אולמרט. היא תתן צעקות שאנחנו "פוגעים בגלגלי השלום" ומיד יאשרו להם גם שכפצ"ים. כבר היינו בסרט הזה. כמה וכמה פעמים.
 • נשק מוברח? באמת שלא חסר. יש מכל הבא ליד הן באופן רשמי והן שלא באופן רשמי.

בסופו של דבר הנשק הזה יופנה נגדנו. לא צריך להיות נביא בשביל זה. ראינו את זה פעם אחר פעם ב-15 שנה האחרונות מאז התחילו הסכמי אוסלו, ובוודאי שזה יחזור לאחר כשלון השיחות הנוכחיות.

לא יודע מה לגביכם, אבל אני כבר מתפלל בליבי: אלוהים, שמור עלינו מטפשותם של מנהיגנו בבקשה.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “חגיגות לפלסטינים: 50 שריוניות בדרך אליהם

 1. אם היה מפעל מתכות ליד עזה שקונה את כל סוגי המתכות מהעזתיים
  השריוניות האלה היו מגיעות אליו וגם קסאמים לפני הרכבה
  .. כמו מה שקורה אצלנו (גדרות שלטים חלקי טנקים וכו..)- אבל הם ישקיעו יותר – ……

סגור לתגובות.