עריקאת החליט: אנחנו "משפילים" את אבו מאזן!

ב-YNET פורסם היום על החלטת שר השיכון (לאחר סדרת התייעצויות שקוימה עם אולמרט) לאפשר להמשיך לבנות 800 יחידות דיור בגבעת זאב. מה לעשות, אנשים רוצים לגור כמה שיותר קרוב לירושלים ומצוקת הדיור גוברת, אז בונים, עם אישורים של כל הגורמים כמובן.

אבל מי אז קופץ? כמובן, הפלסטינים! מבחינתם, עצם העובדה שישראל "מעיזה" לאשר את המשך הקמת יחידות הדיור האלו (הם נבנו מלפני האינתיפאדה השניה ובתחילת האינתיפאדה הבנייה נעצרה), גורמת, לטענת עריקאת "להשפלת" הנשיא המהולל (או בובה, תלוי איך מסתכלים). אוי אוי אוי, אני צריך טישו..

אני בהחלט יכול להבין שאבו מאזן, עריקאת וחבריו מציגים את המו"מ כאילו זה אוטוטו מסתיים והציונים הולכים לתת להם להם חצי מירושלים + שטחי 67, אבל בכל זאת.. יש הבדל ענק בין דיבורים לבין חתימה סופית + אישור הממשלה והכנסת של ההסכם. בלי האישורים האלו, שום הסכם אינו שווה את הנייר שהוא נכתב עליו וכדאי לפלסטינים לזכור זאת.

כדאי גם לפלסטינים לזכור שעובדתית, נכון לחודש מרץ 2008, זה שטח בריבונות ישראלית. אני בטוח שמחר, יום ב', נראה את אחד הלקקים הראשיים לפלסטינים (אופנהיימר,אטקס, שולמית אלוני, זהבה גלאון, ג'ומס או כל לקקן שמאלני אחר) כותב מאמר דעתני נלהב על כך שיש "כיבוש" ושהשטח הוא לחלוטין של הפלסטינים, אבל מה לעשות – החוק כרגע קובע שזה שטח ישראלי תחת ריבונות ישראלית. אין פה שום השפלה, וזה שממשלתנו כל כך חלשה שמוכנים למכור את האם אמא שלהם כולל חצי מבירת ארצנו תמורת כלום, זה עדיין לא מעניק לפלסטינים מאומה. במקרה הטוב – אולי חלומות, לא יותר מזה.

כדאי באותה הזדמנות שהפלסטינים והשמאל שיפנימו טוב טוב את הדבר הבא: גם אם מחר הפלסטינים יסיימו מו"מ מרתוני על כל הנקודות ה"כואבות" (מדהים שלפלסטינים אין אפילו נקודה אחת כואבת, אפילו לא טיפה, זה רק אצלנו כנראה שמוכנים לוותר על הבית תמורת אשליה, ע.ע. גוש קטיף), ש"ס תיאלץ לפרוש, לא יהיה רוב לא לממשלה ובוודאי שלא בכנסת להעביר הסכם כזה. כמו שהמפה מראה כרגע, יש סיכויים טובים שהימין יעלה לשלטון, וכשהימין בשלטון, אין מצב שפירור אדמה אחד עובר לפלסטינים, עם או בלי לחץ אירופאי/אמריקאי. זה לא מה שהיה שביבי עלה לשלטון והושארה לו ירושה ("הסכם חברון"), פה הממשלה הבאה לא תראה עצמה מחוייבת להסכם כזה מבחינה חוקית הואיל והוא לא עבר אישור ממשלתי ע"י הקואליציה.

בקיצור חברים, תתכוננו, אינתיפאדה שלישית בדרך והפעם עם תוספת רצינית: ערביי ישראל, והכל תודות לחכ"ים הערביים שמתסיסים את השטח נון סטופ.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “עריקאת החליט: אנחנו "משפילים" את אבו מאזן!

  1. לפי התורה, גם אם באו על ישוב בשביל לגנוב מהם קש ותבן בלבד, צריך לצאת למלחמה נגד הגויים אפילו בשבת, אז קל וחומר שעל דבר כזה צריך לצאת למלחמה בארגוני הטרור. הממשלה שלנו מחכה לאבו מאזן, מתכנן הפיגוע במעלות שיטפל בהם. רמב"ם הלכות שבת פרק ב הלכה כג   גוים שצרו על עיירות ישראל אם באו על עסקי ממון אין מחללין עליהן את השבת ואין עושין עמהן מלחמה, ובעיר הסמוכה לספר אפי' לא באו אלא על עסקי תבן וקש יוצאין עליהן בכלי זיין י ומחללין עליהן את השבת, ובכל מקום אם באו על עסקי נפשות או שערכו מלחמה או שצרו סתם יוצאין עליהן בכלי זיין ומחללין עליהן את השבת, ומצוה על כל ישראל שיכולין לבוא לצאת ולעזור לאחיהם שבמצור ולהצילם מיד הגוים בשבת, ואסור להן להתמהמה למוצאי שבת, וכשיצילו את אחיהן מותר להן לחזור בכלי זיין שלהן למקומם בשבת כדי שלא להכשילן לעתיד לבוא.

סגור לתגובות.