כמה מילים על חמאס, הסכם שלום, והשמאל הישראלי

לצערי, בכל פעם שאני קורא דעות כמו הדעה הזו, אני פשוט מתחרפן. עוד פעיל שמאל שרוצה שנדבר שלום עם החמאס. זה לא שאני מחפש פה להכניס קונטרה לכותב מבחינת דעה של "אתה בעד אני נגד". זה משהו שבבסיס המאמר יש בעיה.

HamasLogo תכירו. זהו סמל החמאס. רואים מה יש בחלק העליון של הסמל? נכון, מדינת ישראל. מה באמצע? נכון – המסגד שעל הר הבית. מה מעל? חרבות.

כשאנשים מסויימים בשמאל, כמו סופרים רבי שם, עיתונאים, פוליטיקאים, פעילים וכו' טוענים שיש לדבר שלום עם החמאס, אותם אנשים מפגינים בורות מדהימה בכל הקשור לאמונה ודתות, ובמיוחד הבנה באיסלם ובקוראן המקורי (לא הגירסה המצונזרת שיש היום).

הפתח, בניגוד לחמאס, היא תנועה חילונית עם שורשים בקוראן, אבל ההנהגה עצמה היא חילונית ואין להם שום בעיה לעשות מו"מ על הסכמי שלום עם ישראל (לא שהם יעמדו בחוזים, לא שהם יעמדו במילתם, אבל זה כבר עניין לפוסט אחר וכבר כתבתי על כך בעבר).

החמאס, בניגוד לפתח, היא תנועה דתית ולא חילונית. לדידם, כל המלחמות עם היהודים, פגיעה ביהודים והריגת יהודים הם כחלק מ"מצוות" של הקוראן, וכל מי שמת במהלך לחימה כזו נהפך לקדוש ("שאהיד", בערבית זה شهيد) אשר לאמונתם יגיע לגן עדן לאחר מותו במהלך לחימה עם האויב הציוני.

החמאס מסתכל על היהודים ככופרים שיש להשמידם במקרה הטוב או להפכם לעבדים במקרה הפחות טוב. הם מצווים להילחם ביהודים עד חורמה ועד שהם יכבשו את כל שטחי ארץ ישראל. עניין הזמן אינו מהווה בעיה והחמאסניק המאמין יודע שזה יכול לקחת דורות עם המון קורבנות, אך החמאסניק המאמין מוכן לכך.

אצל החמאס המילה "שלום", פשוט לא קיימת. יש אפשרויות ל"הודנה", "תהדייה" שהם בעצם יותר קרובות בעברית ל"הפסקה", או "הרגעה" שבו הצד הישראלי יתחייב להפסיק לתקוף את החמאס בכל צורה שהיא (מבחינה צבאית. מבחינת יחסי ציבור זה לא ממש מזיז להם) ובתמורה החמאס יפסיק לירות טילים לעבר ישראל. נשמע לא רע, נכון? זהו. שזה רע בגלל 2 סיבות:

 1. החמאס לא יעצור ואף יעודד את מתכנני הטילים, חגורות הנפץ ואמצעי החבלה להמשיך ליצור ולתכנן פצצות ומטענים.
 2. החמאס ימשיך להתחמש בנשק מ-איראן ומהחיזבאללה בצפון ביתר שאת, הואיל וכל הרגעה היא בסופו של דבר זמנית בלבד.

כדי לסבר את האוזן כמה לא אפשרי לעשות שום הסכם שלום עם החמאס, נסו לדמיין את עצמכם כאתאיסטים גמורים שלא מאמינים בקיום אלוהים, מגיעים לשכונת מאה שערים בירושלים ומנסים לשכנע את התושבים החרדים שם שמכיוון שאתם בטוחים שאלוהים לא קיים, הם צריכים להפסיק להתפלל! חושבים שזה אפשרי? זה אפשרי בדיוק כמו שהחמאס יהיה מוכן לשלום!

החמאס מצידו גם אם היה רוצה בשלום מכל סיבה כלשהי, לא היה יכול לעשות שלום הואיל ולפי פרשנות הקוראן של החמאס, כל נסיון עשייה של שלום כמוהו ככפירה בקוראן. יותר מכך – כל חמאסניק המבצע פעולות ו/או משוחח עם האויב שיחות שלום, דינו מוות (לא המצאה שלי, כתוב בקוראן).

החמאס הוא ארגון די מסודר מבחינת יחסי ציבור, כולל תחנות טלויזיה ורדיו, והם יודעים איך לפנות לקהל ה"ביתי", לישראלים ולעולם. החמאס ציין בעבר כי הוא מוכן לחתום על הודנה גם בצורה ישירה עם ישראל ל-100 שנה, תמורת משהו פעוט: ישראל תחזור לקווי 67. זו תהיה רק הודנה בלי יחסים דיפלומטיים ובלי שלום. אם מישהו באמת חושב שאם החמאס יחתום אז אף חמולה  מעזה לא תירה קסאמים/גראדים/קטיושות לכאן, אז הוא טועה לחלוטין.

מוטב כי הדמויות בשמאל הקוראות לשלום יציצו בבקשה בכל מיני מקורות ואתרים כדי להבין מהו חמאס, את הפירושי דת שלהם, ואז יבינו אותם דמויות כי שלום עם החמאס פשוט בלתי אפשרי וזו כבר לא דעה, אלו עובדות.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “כמה מילים על חמאס, הסכם שלום, והשמאל הישראלי

 1. לא חץ, זו דעה. זו לא עובדה.
  האיסלם היתה אותה דת לפני שקמה מדינת ישראל. אבל היא לא היתה דת מחרחרת ריב מאז ומעולם.
   ישנו תמיד המרחק המסויים הזה בין להאמין שצריך לעשות משהו לבין לעשות אותו, ועל המרחק הזה יכולה מדינת ישראל לשחק.

 2. הי חץ
  לגבי התגובה הקודמת-האם האסלאם היתה דת מחרחרת ריב אפשר לדון בזה שהרי בתחילת האסלאם היו כיבושים ונהלו מלחמה נגד כל מי שלא הסכים להתאסלם
  אותי באופן אישי מעניין לדעת מאיזה סורה הבאת את מה שכתבת שהרי אני לומדת קוראן באוניברסיטה ואוכל לקרוא על זה ולהרחיב בנושא
  תודה
  מורן

 3. ובכן יאיא,
  האמן לי שמה שכתבתי לא היה בגדר של "דעה". זה לקוח ישירות מ-אמנת החמאס, אמנה שכל אדם שרוצה להצטרף לתנועה צריך לחתום עליה, ומכיוון שהחמאס שולט עכשיו בעזה, הוא מיישם את האמנה אחת לאחת.
  אתה מוזמן לקרוא אותה בתרגום לעברית כאן. שים לב לסעיפים 8,9 והלאה. זה מסמך ארוך.
  אין פה ממש מה שהמדינה יכולה לשחק ואפילו ח"כ הערבים מודים בכך. אותם חכ"ים מציינים תמיד את ה"תהדייה" שהחמאס הציע, דבר ששום ממשלה, ימנית או שמאלית לא תסכים לחתום עליו הואיל ואמנה כזו קושרת לצה"ל את הידיים מאחור גם אם יהיו לישראל הוכחות  חותכות שהחמאס ממשיך בהצטיידות מאסיבית או שמתכוננים פח"ע בעזה.
  בל נשכח שהחמאס הוקם ע"י שיח' אחמד יאסין ותנועת החמאס הוקמה "בברכתם" של האחים המוסלמים במצרים. תנסה לדבר איתם על שלום כלשהו עם ישראל, זה יהיה כמו לדבר עם החמאס. אין ממש מקום לתמרן.

 4. מורן,

  מה שהבאתי מדבר על כמה ציטוטים מתוך אמנת החמאס (לינק בתגובה הקודמת) וישנם ציטוטים מכמה מקומות מהקוראן, בלינק יש את המקומות שמהיכן שזה נלקח.

סגור לתגובות.