על Asus EEE, בלעדיות, ובזק

בעבר כתבתי סקירה על ה-EEE PC של ASUS. מאוד התלהבתי מהמחשב והחלטתי שגם אני רוצה אחד כזה לעצמי. אחרי הכל, המשקל והפונקציונאליות שהמחשב הקטן הזה מציע יכולים לחסוך לי בדרכים הרבה גאדג'טים, ומכיוון שהוא רץ עם Linux, אוכל לעשות את כל הדברים שאני עושה מהבית.

חברים הציעו לי לרכוש את המחשב מחו"ל או שמישהו יביא לי אותו ארצה. החלטתי לוותר ולרכוש אותו מהיבואן הרשמי בארץ. המחשבה שלי היתה פשוטה: עוד כמה שקלים, ויש לי אחריות של היבואן על כל תקלה. שנינו יוצאים מרוצים מהעיסקה. לא?

bezeq אז זהו. שלא.

מתברר שהחברים ב"בזק" מאוד התלהבו מה-EEE והם חתמו על הסכם בלעדיות עם היבואן (חברת "רונלייט"), והם ימכרו אותו במחיר מסובסד ללקוחות. כמה מסובסד? בערך 1400 ש"ח, תלוי בשדרוג הקו ADSL של הלקוח.

כלקוח של בזק עם קו 5 מגה, אין לבזק יותר מדי מה להציע לי. קו 8 מגה-ביט? פה בבני ברק הקו בקושי מחזיק עם 5 מגה-ביט, וכל שדרוג רק יחמיר את המצב. גרוע מכך – רוב ההורדות שלי לא מנצלות כלל וכלל את ה-5 מגה וההורדות מסתכמות בדרך כלל במגה או 2 מגה, למעט אתרים שמחזיקים שרתים בארץ (Akamai וכו'), כלומר שדרוג ל-8 מגה יחורר לי את הכיס, אבל לא יתן לי כלום.

פניתי לבזק והסברתי את המצב, ומכיוון שאני לקוח די ותיק של בזק (עוד מהראשונים עם המודם אלקטל הישן בחיבור רשת), חשבתי שאולי בזק תתן לי לרכוש דרכה את ה-EEE, גם לא במחיר מסובסד. לדאבוני התשובה היתה שלילית. או שתשדרג ותקבל את ה-EEE במחיר מסובסד, או כלום.

כמובן שמבחינת היבואן, דיל כזה הוא בהחלט ברכה משמיים. לקוח ענק כמו בזק לא רוכש 100 חתיכות אלא אלפי חתיכות ומאפשר ליבואן להרוויח יפה מאוד מהעיסקה, אבל האם שוכח היבואן שישנם יותר ממחצית האוכלוסיה בארץ שיש להם כבלים (והם לא מעוניינים לעבור ל-בזק) או שלא מעוניינים לשדרג את הקו וחלקם כן רוצים לרכוש את המחשב? הם לא לקוח ענק כמו בזק, אולם בכל זאת, לא היה כדאי ליבואן לחשוב מעבר לרווח המיידי לפני חתימת אקסלוסיביות ומניעת אפשרות רכישה מהיבואן הרשמי באופן פרטי? מדוע צרות המחשבה הזו?

כמה חבל שהיבואן לא חשב על כך. כמה חבל שאנשים שמתלהבים ורוצים לרכוש מהיבואן לא יוכלו לרכוש עד תום הבלעדיות, כמה חבל שבזק לא מתחשבת בלקוחות הקיימים שלה. כולם מחפשים את הרווח העכשווי אבל שוכחים את הלקוחות הקיימים. חבל.

תודה,
חץ

עדכון 1: שוחחתי עם חברת רונלייט. מתברר שהדגם ש-בזק מוכרים הוא דגם ה-SURF (דגם ללא מצלמה ויותר קשה להרחיב לו זכרון). מי שמעוניין לרכוש EEE יוכל לרכוש מ-רונלייט ישירות בסוף חודש מרץ. מחיר עדיין לא ידוע מהו.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “על Asus EEE, בלעדיות, ובזק

 1. התקשרתי לבזק היום ושאלתי אותם איך לקוח קיים מקבל את ה-EEE PC ?
  וכך היתה השיחה :
  נציגה : "פשוט, משדרג ל-4 מגה"
  אני : "אבל אני ב-5 מגה"
  נציגה : "אז תשדרג ל-8 מגה"
  אני : "הלוואי, אמרתם שאי אפשר אצלי"
  נציגה : "אין בעיה, יגיע אלייך טכנאי , יראה שאי אפשר, ותוכל לרכוש אותו"
  אני : "אבל היה אצלי טכנאי ואמר את זה"
  נציגה : "כן אני רואה, אין בעיה, גש לבזק סטור ותוכל לקנות"

  לצערי הגעתי לבזק סטור ואמרו לי שהמוצר יהיה רק מחר.
  לא נורא, מחר נקנה עוד אבוקדו.
  השוואת מחירים

 2. עדכון לסיפור הקודם.
  הגעתי לבזק סטור יום למחרת ונחשו מה ??
  עדכון מבזק !
  מי שלא יכול לשדרג ל-8 מגה לא יקבל מחשב!

  דיברתי עם בזק ושלחתי אותם לשמוע את ההקלטה עם הנציגה שאמרה לי שאני כן זכאי, עד סוף השבוע יחזרו אליי מבזק כך הבטיחו.

  המשך יבוא…

 3. לפחות לפי הדיווחים שהיו בעיתונות, הדגם שבזק מוכרת גם בא עם Windows. אני חושב שאתה פשוט לא רוצה אותו מהם, ועדיף לחכות לסוף החודש.

סגור לתגובות.