מיקרוסופט רוצה "לבלוע" את Yahoo!

ms-yahoo החדשות האחרונות מדברות על כך שמיקרוסופט יצאה בהצעה לרכוש את Yahoo במחיר "מציאה" של 44.6 מיליארד דולר, במניות או במזומן, אך שבעלי המניות ירצו.

כמובן שכל האתרים הרגילים כבר פירסמו, חלק קצת פישלו בתרגום, אבל כל העולם יודע על זה.

כמובן שברגע שיאשרו את הרכישה בעלי המניות ביאהו (זה עדיין לא ידוע אם הם יאשרו אבל ה"דיבור" בקהילת ההיי-טק זה שהם יאשרו אחרי שכבר נמאס להם לראות את המניה שלהם עושה צניחה חופשית בוול סטריט), יצאו מיד כל ארגון קטן כגדול לזכויות הפרט ויצעקו את זעקותיהם על כך שקונגולמט מיקרוסופט-יאהו נותן הרבה פחות בחירה לגולשי הרשת ולאזרחים, ועוד ועוד טענות כאלו. גם משרד המשפטים האמריקני "מעוניין" לראות את העסקה וקצת לחקור אותה לפני אישור, וגם החבר'ה בצד השני של האוקיינוס (האיחוד האירופאי) מעוניינים לבדוק את הנושא לפני שהם מאשרים שאין להם התנגדות.

למען האמת, ב-2 המקרים לא תהיה ממש התנגדות בגלל סיבה פשוטה: כל מה שמיקרוסופט צריכה לעשות זה להציג גרף פשוט מפי מקורות עצמאיים שמראים מה חלקה של Google, חלקה של מיקרוסופט וחלקה של Yahoo. משהו כמו זה. מכיוון שגם אם מחברים את 2 התוצאות (מיקרוסופט, יאהו) מקבלים בערך 30%, מיקרוסופט יכולים לגלגל עיניים ולהראות שהם לא הורסים את התחרות, אלא להיפך, גוגל הם השולטים, ומיקרוסופט, צדיקים שכמותם, "מנסים" רק לקבל יותר חלק בעוגת החיפוש.

למען האמת, אפשר להתחיל לרחם על עובדים מ-2 החברות ובמיוחד על מי שהולך לתכנן את המיזוג הזה. זהו אחד המיזוגים הכי קשים שאפשר לדמיין: ל-2 החברות יש מוצרים זהים שמתחרים (מסרים מיידיים, מייל, תמונות, וידאו, וכו' וכו') ו-2 החברות עובדות שונה לחלוטין. יאהו כמעט ולא משתמשת בטכנולוגיות של מיקרוסופט (BSD בעיקר, עם PHP, perl וכו') ומיקרוסופט משתמשת כמעט תמיד אך ורק במוצרים שלה (גם כשזה דופק אותה). אי אפשר לבוא סתם ולשלב מוצרים ע"י כך שמחליפים גרפיקה, CSS ועיצוב. זה עניין של Back-End שונה לחלוטין, זה עניין של 2 קבוצות שונות שהולכים מכיוונים שונים. כמובן שזה אומר פיטורים המוניים גם ביאהו, גם במיקרוסופט, וכמובן שזה אומר הרבה פחות תחרות, וכל אלו שמשתמשים ב[email protected] בכתובת המייל שלהם, מוזמנים לחשוב על אלטרנטיבות לזמן הארוך. גם אם מיקרוסופט תרכוש את יאהו מחר, הם לא יורידו את Yahoo Mail, אבל כנראה שהם יציעו 'migration' ללקוחות הנחמדים לכיוון Hotmail.

יהיה בהחלט מעניין לראות איזה שרות ישאר ואיזה שרות יעוף. מי לשבט ומי לחסד. מה שבטוח, זה שבסופו של דבר הצרכן יפסיד בטווח הארוך.

הצעה שכזו ממיקרוסופט, אגב, מעידה כ-1000 עדים על כך שמיקרוסופט מודיעה בעצם שהם נכשלו בתחום החיפוש והפרסום, אחרי מיליארדי הדולרים שהם השקיעו בפיתוח ורכישת חברות.. אחרי הכל, אם הטכנולוגיה שלך כזו טובה, מדוע אחרים לא רוצים להשתמש בה? 🙂

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “מיקרוסופט רוצה "לבלוע" את Yahoo!

סגור לתגובות.