מכתב פתוח לאורנה שמעוני

orna_sשלום לך גב' שמעוני. קראתי את המאמר שלך ב-דעות ב-YNET. ראשית הרשי לי להביע את תנחומיי למות בנך איל. אני יגיע לזה בהמשך.

כמדומני שגילוי נאות מצידך היה עוזר לקוראים: אורנה היא זו שהנהיגה את המאבק ביציאה מלבנון בארגון "4 אמהות"? מדוע את "שוכחת" להזכיר את זה? מדוע את שוכחת לציין ש"סלחת" לאריק שרון ותמכת תחת כל עץ רענן במפלגת "קדימה"?

כעת אני מעוניין להתייחס למאמרך:

ציטוט ממאמרך: "ועדת וינוגרד חשובה מאוד, ויש ליישם את מסקנותיה. אולם לרדיפה האישית אין מקום. חילופי הממשלות וראשי הממשלות אצלנו מביא להרס המדינה ואולי גם למלחמות. מדינה לא יכולה להתנהל בתחלופה של הנהגה כל שנה וחצי. הפסילה האישית של ראשי ממשלות שנעשתה בדרך כלל בסגנון רכילאי, מבלי לבדוק באמת מה הספיקו לעשות בזמן הקצר שהיה להם, בלי לבדוק את תכניותיהם המוצהרות לעתיד, והפלתם בעקבות ניתוחים פסיכולוגיים, הייתה שגיאה גורלית למדינה."

סליחה, דווקא לרדיפה האישית יש בהחלט מקום. לו היתה זו הפאשלה היחידה של ראש הממשלה, סביר להניח שהיום כבר לא היו עולים קולות רבים לזרוק את ראש הממשלה מניהול הממשלה, אבל מה לעשות, ראש הממשלה שלנו פשוט פשלונר סדרתי! את רואה מה קורה בשדרות ובנגב? או שאת מעדיפה להתעלם? את ראית מה קרה עם השביתות במערכת החינוך? או שגם מזה את מתעלמת? את רואה מה קורה עם פיצוי ותיקון הנזקים בצפון (דבר שפשוט כמעט לא מתוקן!) אם שאת מעדיפה לעצום עיניים?

כתבת: "כשחרב שכזו מונחת על צווארו כל העת, ראש ממשלה אינו יכול להתמיד בתוכנית ארוכת טווח שאולי היא הדרך לביטחון ושלום. הוא אינו יכול להמשיך בתוכנית חברתית וכלכלית, תוכנית למען חברת רווחה עם קצת יותר צדק חברתי, או רפורמות בחינוך. הוא עסוק כל העת בהוכחה שאינו פושע, שהוא אינו רוצה רק את הוולבו, הכסא, המשכורת, או רק את ההוד והיוקרה של ראש ממשלה."

החרב הזו לא היתה מונחת על צווארו לו היה ראש הממשלה הגון. לו היה לוקח אחריות, הוא היה מתפנה מכסאו ובמקומו היה מגיע מישהו אחר, כמו בכל משטר דמוקרטי. אולם ראש הממשלה בורח מאחריות, ואת תראי בשבוע הבא את מלחמתו בדו"ח וינוגארד, או שגם הם לדידך קבוצה המחפשת לזרוק את הממשל הנוכחי מהמדרגות? הרי הוא הקים את הועדה הזו!

מי שיחפש בגוגל את שמך, ימצא עשרות אזכורים לתמיכת הבלתי מסוייגת במפלגת "קדימה". צר לי, אך הימרת על הסוס הלא נכון ולצערנו אנחנו האזרחים במדינה חשים על בשרנו את שלטון מפלגת האופורטוניסטים הזו ששום סופר-גלו לא מצליח להגיע לרמת ההדבקות בכסא כמו המפלגה שאותה גיבית ודחפת. אני יכול להבין מפלגות כמו מפלגת העבודה, מרצ, וגם מפלגות כמו ליכוד, ישראל ביתנו ואחרות. יש להם משנה מסויימת והם שואפים לממש את אותה משנה. "קדימה" היא עירוב מגעיל של כל האופורטוניסטים שנעה כמו שבשבת ימינה ושמאלה. פעם מדברים על נושאי ליבה עם הפלסטינים, ופעם רצים "לחבק" את הימין. זו מפלגה שעל כל פי כל הסקרים שפורסמו בשנה האחרונה, היא הולכת לקבל כמות מנדטים קצת יותר מאשר "מרצ", כלומר מס' חד ספרתי. מדוע? כי נמאס לעם מהמפלגה שדחפת!

באירופה, על דברים הרבה יותר פעוטים ממשלות קמו ונפלו, ורק פה בארץ, ראש ממשלה הכניס את המדינה למלחמה שיצאנו ממנה בשין ועין והוא אינו לוקח אחריות, ועוד לא דיברתי על שרי המפלגה הזו שהצביעו בעד המהלכים, אך מול ועדת וינוגארד פתאום כולם פותחים את פיהם ובעצם מתנגדים לאותה מלחמה. מה קרה? שיתוק אחז בהם בעת ההצבעה? או ששוב הצביעות של מפלגתך עולה עד השמיים??

הממשלה הזו לא תחזיק מעמד 4 שנים. זו לא הרגשה פנימית שלי אלא קריאת המפה. אם וינוגארד לא יוריד את אולמרט ו"קדימה" מהשלטון, יעשו את זה נושאי הליבה. ש"ס לא תוכל להישאר בממשלה, ומפלגות השמאל הקטנות בוודאי שלא ירוצו לתמוך בממשלה, כך שבסופו של דבר לממשלה לא יהיה רוב, ואנחנו נלך שוב לבחירות. מי שיזכה יצטרך לשקם את הנזקים הרבים שאולמרט יקירך עשה ועושה בכל התחומים שהוא נוגע. מישהו גם יצטרך להחליט מה קורה בדרום ומה קורה בצפון. מסופקתני אם מר אולמרט הוא המועמד המתאים לכך.

עוד משהו לגבי ארגון "4 אמהות" שאת המארגנת שלו – כל כך דחפתם שנצא מלבנון, שכשברק יצא בחופזה, החיזבאללה תפס שליטה ותושבי הצפון מרגישים כל פעם את הקטיושות שלו. בכל פעם שנסראללה מפליץ, תושבי הצפון חוטפים. לא עשיתם מספיק נזק? אולי די?

ומשהו אחרון לגבי בנך: נכון, שכלת בן אהוב, אבל אולי במקום לרוץ עם הטיקט של "אם שכולה" פשוט תכתבי דברים על דעת עצמך מבלי הטיקט הזה? מדוע צריך את סחיטת האמפתיה הזו? לדעתי זו לא יותר מאשר התנהגות נבזית של למשוך "ריגשי" ואמפתיה אלייך.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email