כמה מילים על שביתת המרצים הבכירים

אני לא סטודנט, ולא הייתי אחד כזה, אבל עקבתי קצת פה ושם אחרי השביתה. היא הסתיימה בשבוע שעבר בשעה טובה, ועכשיו הדרג הזוטר מאיימים בשביתה (מישהו מוכן לאמר לדרג הזוטר לפנות לעופר עיני? הוא הצליח לתווך בין המרצים הבכירים לאוצר, סביר להניח שיצליח גם הפעם מבלי להמתין זמן רב).

ומי נדפק שוב? הסטודנטים כמובן. מי ידפק מהשביתה הבאה הקרובה של הסגל הזוטר? גם הסטודנטים. אכן – נדפקים מכל צד.

יצא לי לקרוא את הכתבה בוואלה שבהם מובעת דעתם של הכותבים לגבי תוצאות השביתה והשפעה על הסטונדטים. אני בהחלט מסכים עם הכותבים, אך לא ברור לי משהו אחד קטן..

היכן כתב התביעה נגד האוניברסיטה והמרצים?

הסטונדטים יצטרכו איכשהו (ואני מרחם על כל אלה שיצטרכו לקרוע לעצמם את הצורה) גם ללמוד הרבה הרבה יותר וגם לעבוד בכדי להספיק את כל החומר. האוניברסיטאות לא יסכימו לבטל את הסמסטר הנוכחי (מה שהיה עוזר לסטודנטים לעבוד על מנת לחסוך) או לדחות או כל פתרון אחר. מבחינתם, הסטונדטים הם כמו עובדי רס"ר בצבא – והיחס בהתאם (מצטער אם זה פוגע במישהו). קשה מאוד למצוא מבחינה היסטורית התחשבות גדולה של הנהלת האוניברסיטאות, דיקנים, מרצים – כלפי הסטודנטים. (תקנו אותי אם אני טועה).

לדעתי, הצעד היחיד שניתן לעשות הוא להגיש תביעה נגד הגורמים המתאימים על מנת לקבל תוצאה של דחיית סמסטר, או קבלת הנחה בציונים, או הנחה במחיר וכו', הכל תלוי לפי מה שהתובעים רוצים וחושבים שזה ריאלי להשיג. עו"ד שייצגו את התובעים לא חסר, וגם לא חסרים טריקים כדי לקדם את התביעה ע"מ שלא להמתין שנה עד לדיון הראשון. המועמדים הטבעיים כמובן לתביעה כזו היא אגודות הסטודנטים, ומעניין אם הוא יזיזו את ישבניהם בכיוון או לא. מומלץ לא לסמוך על "הסכמות עקרוניות" של ועדים מסויימים, ויש לקבל פירוט מלא של הסעיפים המוסכמים בין גופים כמו ועדות מרכזיות לבין אגודות הסטונדטים.

תודה,
חץ

עדכון: בקושי פרסמתי את הפוסט הזה, וכבר יש מאבק חדש: המאבק על דו"ח שוחט.  איך אמר פעם מישהו -Oh boy..

Print Friendly, PDF & Email