תכירו את ה"אתרוג" החדש – אולמרט

ulmert2 את האמת? זה היה צפוי.

מי שלא קורא עיתונים או אתרי חדשות, אולי הגיע הזמן שיתעדכן: סיעת ישראל ביתנו (11 מנדטים) שוקלת לפרוש מהקואליציה לאחר שראש הממשלה החל במו"מ(דרך ציפי ליבני) ב"עקרונות הליבה" הכוללים גם את חלוקת ירושלים, מה שאביגדור ליברמן מאוד מתנגד לו ומוכן לעזוב את הקואליציה על כך. בקרוב גם יתפרסמו תוצאות ועדת וינוגרד, וכל המערכת מתכוננת לכך, הואיל והועדה פרסמה שהדו"ח לא יהיה ממש "חלבי".

ומה עושים הפובליציסטים מהשמאל? גדי טאוב (כאן), יואל מרקוס (כאן), שלמה אבינרי (כאן), יורם קניוק (עליו כתבתי אתמול כאן), אלוף בן (כאן), ועוד כמה מהשמאל חוטפים פתאום מחלת-שכחה קלה. כל הפאקים של ראש הממשלה לפתע נעלמים כבמטה-קסם, וכל אותם אלו שהזכרתי ועוד עיתונאים אחרים פתאום כולם נותנים גב ותמיכה לאולמרט.

תזכורת קטנה: רק לפני זמן קצר הסתיימה שביתת המורים המאוד ארוכה. האם התערב ראש הממשלה ע"מ לסיים את השביתה? בוודאי שלא. עוד דוגמא? בשמחה! הנה הולך לכל הרוחות הסמסטר הנוכחי עקב שביתת המרצים. האם ראש הממשלה מנסה להתערב ולפשר בין הצדדים? התשובה היא: לא. ראש הממשלה לא מגלה כל עניין למרות שסטודנטים רבים ידפקו הן פיננסית והן מבחינת לימודים בגלל השביתה הזו. היכן קולו של ראש הממשלה? לא נשמע, הוא עושה קולות של שטיח.

בסיום מלחמת לבנון 2 הבטיח ראש הממשלה 5 מיליארד ש"ח לאזור הצפון על מנת לשקם את נזקי לבנון. היכן הכסף? שאלה מצוינת. ראשי הערים והשלטון המקומי בצפון טוענים שוב ושוב שהכספים האלו לא הגיעו אליהם עד היום. ראש הממשלה הבטיח קבל עם ומיקרופון. אז הוא הבטיח, אז מה? האם זה הגיע? לא.

ומה עם שדרות? העיר חוטפת מדי יום מטווח קסאמים (ועכשיו גם טילי גראד). כשהוצע שימגנו את העיר, התנגד ראש הממשלה בכל תוקף. השתגעתם? להוציא תקציב למגן את העיר? מה פתאום! כך קורה שהיום שדרות חוטפת ואין שום מיגון. כשגאידמק הציע לממן מכיסו את המיגון, איים ראש הממשלה בכל מיני איומים והבטיח שהממשלה תמגן, וגאידמק ירד מההבטחה. בסוף לא גאידמק ולא הממשלה ממגנים.

אני יכול להמשיך לכתוב פה עוד עמודים שלמים על הפאקים של רה"מ, אבל אני חושב שהנקודה מובנת.

bibi עכשיו פתאום כל הפובליציסטים בעד אולמרט ושאוי ואבוי אם יהיו בחירות – הביבי יעלה לשלטון / ברק יעלה לשלטון ואז יהיה פה אוי אוי אוי…

מכובדיי היקרים, מה קרה? איפה פתאום הדמוקרטיה נעלמה לה? היכן האחריות? הרי מילתו של אולמרט שווה אינה שווה את הנייר שעליו היא נכתבת! האם כל כך יהיה רע שהמדינה תבחר את מנהיגיה? יואילו נא המפלגות לציין בבירור מה הם מבטיחים לבוחר, מה הם רוצים לעשות אם הם יעלו לשלטון, והעם יבחר! מה רע בכך? ראש הממשלה יוכל גם הוא להציג את עמדותיו ושהציבור יחליט האם לתת לו את הקרדיט לעשות שלום תמורת יותר מ-חצי עיר הבירה שלנו והשטחים, או שהעם יתן למישהו אחר להנהיג. מה בדיוק רע בזה?

או שאולי החלטתם מראש שהציבור טיפש מדי להחליט החלטות כאלו?

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “תכירו את ה"אתרוג" החדש – אולמרט

 1. נכון.
  אני מתנגד נחרץ לנתניהו אבל תומך נלהב בדמוקרטיה.
  שיטת האתרוג היא אנטי דמוקרטית לחלוטין.

  אני ממש לא מבין את מה שקורה.
  הרי האנשים (בתקשורת) לא מטומטמים.
  שמישהו בבקשה יסביר לי.

סגור לתגובות.