קניוק – מעצבן אחד!

אין כמו לפתוח את הבוקר, תוך כדי ששותים משהו חם ולקרוא את השטויות של מר קניוק כאן. כבר כתבתי על דעותיו של מר קניוק בעבר, ונראה כי המצב מחמיר מרגע לרגע לצערי.

הפעם מר קניוק עושה הסבה מה"מוכיח בשער" למכבסה המטהרת שרצים. אהוד אולמרט הביא עלינו את המלחמה הזו? אז מה? אהוד ברק הבטיח שמפלגת העבודה תצא מהממשלה ברגע שיפורסם דו"ח וינוגרד והוא לא הולך לעמוד במילתו? אז מה?

מר קניוק מביא דוגמאות לכשלים שקרו במלחמות בעבר וטרגדיות רצופות דם. אין ספק שהיו בעבר בכל מיני מלחמות גם כל מיני טעויות פיקוד שונות, בכל זאת, אין ממש "המדריך למלחמה" שיתן לך אפשרות לנהל מלחמה בלי לטעות, וטעויות יכולות לקרות ממגוון סיבות.

יחד עם זאת, כמו שכל אחד יודע, על טעויות צריך לדעת לפחות לקחת אחריות, אצלנו במחשבים זה נקרא "דפקת? תיקנת", כלומר אם דפקתי תפקוד של מערכת מחשבים, אני צריך כמו שדפקתי, גם לתקן, וזה משהו מאוד מקובל בהרבה תעשיות.

פה קניוק עובר למצב "מכבסה". מיד הוא "מטהר" את ברק ואולמרט ובמאמרו הוא "משוטט" בהיסטוריית המלחמות ומראה תקלות שקרו פה ושם ושאנשים לא לקחו אחריות עליהם ונשארו, ואלו הן הדוגמאות שמהן הוא שואב את מסקנתו שאם האדונים הנ"ל טעו, אז זה לא כזה "ביג דיל".

לו יסתכל מר קניוק למה שקורה מעבר לים בארה"ב ובעיקר באירופה, הוא ימצא תרבות של אחריות שונה לחלוטין! שם אם שר סרח, הוא מודיע קבל-עם ועדה כי הוא לוקח אחריות ומתפטר! ואילו פה בארץ? שר ששרח קודם כל מכחיש לחלוטין (למרות שיש עובדות שחור על גבי לבן), לוקח לעצמו עו"ד מהשורה הראשונה (המדינה משלמת, אז שלא יקח?) ונדבק לכסא המיניסטר בצורה ששום "סופר גלו" לא מצליח להדביק, גם כשדעת הקהל צועקת "התפטר".

וכל זה למה? מהפחד שאותו "ביבי" יעלה לשלטון! אוי ואבוי אם ביבי יעלה לשלטון! אם הוא יעלה, אז אפשר לסגור את המדינה ולזרוק את המפתחות לים! אוי ואבוי! חבל שמר קניוק לא יכול קצת להסתכל אחורה גם על דברים אחרים, כמו העובדה שבזמן שהשמאל דיבר על נסיגות, מי שביצע אותם זה דווקא היה הימין. סיני? חברון? עזה? הימין, לא השמאל. השמאל יודע לבכות, הימין מבצע.

ציפיתי ממר קניוק שידגול בנקיון כפיים ולקיחת אחריות, לא ציפיתי שדווקא הוא יעודד "לזרוק זין".

Print Friendly, PDF & Email