כמה מילים בקשר לדואר וואלה (Walla Mail)

walla-mailחבר ביקש ממני מערוף קטן לבדוק כמה הדואר של וואלה! זריז ואמין, לאחר שהוא קיבל ממס' לקוחות פרטיים שלו תלונות לגבי הדואר.

אז מאתמול בבוקר ישבתי ושלחתי מ-12 שרתים הודעות שונות לחשבון ב-וואלה.

התוצאות, למען האמת, רחוקות מלהרשים.

מסתבר כי הדואר בוואלה הוא אחד האיטיים ביותר שיש, במיוחד לגבי קבלת דואר. חלק מהדומיינים נחסם אוטומטית (משום מה שרתים שיושבים ב-BlueHost או DreamHost) והדואר כלל וכלל אינו מתקבל בחשבון הדואר של וואלה. דואר מחשבונות אחרים מגיע לאחר כמה שעות (לפעמים אפילו 12 שעות!), וחלק מתקבל לאחר כ-10 דקות בערך.

וואלה העתיקו בבוטות את הממשק של Yahoo (כמובן בלי לתת קרדיט ליאהו), רק שהרבה פונקציונאליות חסרה בהשוואה ליאהו. אין לדוגמא אפשרות החלפת קידוד אם הדואר התקבל בקידוד שונה מההכרזה בכותרות עצמן (פאק רציני של הוטמייל ישראל בגירסה הישנה ששולח מיילים כך).

יאהו גם לא מתייחסים ברצינות ל-RBL, וכך אם תבדקו את הלוגים של שרתי המייל, לא ממש תראו הודעות מובנות מדוע הדואר נדחה אם בכלל. יאהו, לשם השוואה, מפנים אתכם לאתר שמסביר את הדברים, וואלה, אם כבר השרת שלהם מחזיר תשובה, זה משהו כמו SPAM SPAM GO AWAY, למרות שכל התנאים למשלוח דואר ולא SPAM מולאו לפי ה-RFC 821, 2821, 2554.

לאחר סיום הבדיקות כל מה שנותר לי להמליץ עבור אותו חבר ולקוראים הוא משהו פשוט: פתחו חשבון בחברה אחרת. יאהו, GMAIL או כל מקום אחר שהשרות שם מעולה הרבה יותר וסיכויים לקבל את הדואר במהירות הם הרבה יותר גבוהים.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “כמה מילים בקשר לדואר וואלה (Walla Mail)

  1. ברצוני להוסיף הדאר בוואלה איתי וחלש קשה להכנס מאוד להכנס מזה זמן רב הבעיה ניבדקה על ידי מח' טכניות חיצונים כל האתר של וואלה גרוע ואין התיחסות לעניין וחבל מאוד
    חבל שבוואלה לא מטפלים הנושא מיידית ועכשו

סגור לתגובות.